• Romantický

Hotel Transylvánie (2012)

Upřímně jsem čekala víc. Moderní tanečky a rapování mi holt v pohádkách dost vadí

30 minut po půlnoci (2012)

Skvělá Jessica Chastain ve skvěle natočeném dramatu. Kathryn Bigelow jen dokazuje, že není nic jako mužská a ženská témata. Skvěle zpracováno!

Argo (2012)

Ben Affleck beze sporu umí! Úžasné a napínavé dílo snoubící se se šptekou odlehčujícího vtipu.

Chata v horách (2012)

Vlastně ani pořádně nevím, co si mám myslet. Horor? Hororová komedie? Přeplácaná fraška? Film, který bezpochyby čiší originalitou a vtipem, a zároveň neuvěřitelnou absurditou. Jak už bylo řečeno, tam, kde jiné horory končí, tento teprve začíná. Nechybí lekavé momenty, kdy si s výkřikem zakrýváte oči, ani dokonalá americká hvězdička v podpsence. Celý vtip vlastně spočívá v tom, že béčkový horor, tak jak ho známe, je tady celý zkonstruován někým třetím, kdo si v klidu sedí v kanceláři, přijímá sázky, tahá za provázky a utváří hororovou atmosféru přesně tak, jak by divák od tohoto žánru očekával. Vypouští zombie, feromonový aerosol, zamyká dveře a otvírá sklepy. Zajímavé pojetí. 65%

Hitchcock (2012)

Antony Hopkins opět potvrdil, že zvládne zahrát cokoliv. Příběh o tom, že cesta k úspěchu může být leckdy velice trnitá.Podívaná, kterou jsem plně ocenila, až když se mi ve spánku trošku rozležela v hlavě. 70%

Nespoutaný Django (2012)

Pan Tarantino ví, jak vykouzlit film s velkým F, který Vás přiková k sedačce a naprosto vás pohltí. Mistrovské dílo, mistrovské herecké výkony. 100%

Anna Karenina (2012)

Úžasné, strhující, dechberoucí. Od kostýmu, přes herce, kulisy a hudbu. 100%

Bídníci (2012)

Jsem velice ráda, že jsem se v tomto případě nenechala ovlivnit nevlídnou kritikou mých drahých kolegyň a vyrazila si do kina udělat svůj vlastní názor. A byla jsem naprosto spokojená. Ano, mohlo by se tu a tam ubrat trošku zpěvu a přidat pár normálních dialogů, ale přece jenom, jedná se o muzikál, ne? Tak jaký pak copak. Tom Hooper odvedl výbornou práci a herecké obsazení opravdu stálo za to, a to včetně malých vedlejších rolí. A že Russel Crowe nesedí do role záporáka? Vždyť nakonec to ani takový záporák není, spíš muž se ctí.. Mě se tedy v této roli líbil. Anne Hathaway mi svým výkonem přivodila mrazení a slzy v očích a to nemluvím o dalším skvělém výkonu nepřekonatelné H. B. Carter. Takže za mně 85%

Sucker Punch (2011)

Toto mě opravdu neoslovilo. Pár holek v minisukních s pistolkama zabíjejích draky a roboty? seriously?