• Romantický

Hledám přítele pro konec světa (2012)

Čekala jsem kravinu a místo ní se dočkala skvělého filmového zážitku. Steve Carella v tomhle filmu prostě miluju a jako duo s Keirou Knightley jim to prostě funguje. Vtipné a mrazivě dojemné! 90%

Hunger Games (2012)

Napětím jsem ani nedýchala! Toto téma bylo zfilmováno už několikrát (většinou nepovedeně), ale tentokrát to opravdu vyšlo. Kupuju knížky a těším se na další díly

Něžnost (2011)

Možná, že to není tak úplně film za čtyři hvězdičky, ale za mě si je zaslouží...Paříž, francouzština a láska přes lidské předsudky...K tomu přidejte Audrey Tautou a máte film, který si zaslouží svůj název :) 80%

Odpolední láska (1957)

Milé, naivní a černobíle :) přesně podle Audrey

Ve stínu (2012)

Velice vydařený film, který Vás svou pochmurností, hudbou, dlouhými kabáty a klobouky naprosto vtáhne do odporného režimu 50.let. Jeden by až brečel

Julie a Julia (2009)

S jídlem o jídle :) Nádherně provoněný film a Meryl Streep jen utužili mou vášeň pro vaření a pečení všeho druhu! :) přesně podle mého gusta

Last Night (2010)

Neuvěřitelné! Po dlouhé době film, který jsem si pustila před spaním v posteli a neusla jsem :) Emoce Keiry Knightley a Guillauma Caneta byly tak uvěřitelné, že jsem se do sebe vtáhla jako žinka a opravdu ze srdce si přála, aby byla Keira nevěrná. A co nevěrná, aby se prostě vykašlala na manžela a odjela s Guilaumem do západu slunce! :D Její nevěra by mi zkrátka přišla v pořádku, kdežto nevěra Sama Worthingtona mi už tak v pořádku nepřišla. Přesto pak jeho výčitky svědomí a uvědomění lásky ke své ženě byli naprosto pohlcující. Strhující příběh plný emocí a pocitů, které Vás nenechají chladnými a donutí Vás se zamyslet nad vlastními vztahy. DOKONALÉ!

Správci osudu (2011)

Zatraceně napínavé! a zatraceně výborné! Matt Damon a Emily Blunt? zatraceně ANO!! :)

Londýnský gangster (2010)

Colin Farrel, Keira Knightley, David Thewlis, nefalšovaná britská angličtina a chladnokrevný příběh končící ironií osudu. 75%

50/50 (2011)

Přesně jak napsala má filmová kolegyně René.girl - neobyčejně obyčejné :) Naprosto mě ovládly emoce a nálady hlavního hrdiny a celý příběh jsem prožívala s ním. Všechny postavy od vypočítavé přítelkyně v podání Bryce Dallas Howard, přes starostlivou a přesto až trochu otravnou matku Anjelicu Huston až po přisprostlého a přesto úžasného kamaráda Setha Rogena, tvořily dohromady neuvěřitelnou přehlídku hereckých talentů.Velice povedené.