Fotr je lotr (2000)

Jedna z mých nejoblíbenějších komedíí. Pro někoho může být ten humor příliš, ale já jsem se u volejbalu, detektoru lži nebo dojení kočky bavila skvěle. Stiller a De Niro je úžasná dvojka.

Město (2010)

Gone Baby Gone mě nijak zvlášť nedostalo a podobně je na tom i The Town. Nicméně mě ale u obou filmů dostala zručnost Affleckovy režie a to, jak má každý záběr pod kontrolou. Inspirace Michaelem Mannem je opravdu zřejmá a to je dobře, protože takových režisérů je jako šafránu. Město u mě přesto doplatilo na příběh, který nenudí, má tempo, ale taky absolutně ničím nepřekvapí. 7/10

Do morku kosti (2010)

Celkem zajímavý pohled do komunity, kde si "white trash" dost nevybíravým způsobem vyřizuje účty. Jenomže se celý příběh točí kolem jedné prosté zápletky, která vám ale vlastně nic neřekne a u které jsem pravidelně co 10 minut usínala. Nadšená jsem byla jen z duchaplného výkonu Jennifer Lawrence. Od filmu jsem ale čekala mnohem víc.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Z očekávaného průseru se vyklubalo celkem příjemné překvapení. Ze začátku jsem sice nevěděla, jestli to fakt myslí vážně, protože některé scény byly dost úsměvné a ne v tom dobrém smyslu slova. Nicméně pak se to usadilo, dostavila se potterovská realističnost a ubralo se na přecitlivělých kecech. Brzdu filmu ale opět nasadilo stanování stokrát jinak, tam jsem jim tu vehementně vnucovanou psychologii nevěřila ani za mák. Nechyběly tu jak wtf momenty, tak perfektně natočené pasáže z ministerstva nebo z Godricova dolu. Nebýt ve hře peníze a oba díly se spojily v jeden, výsledek mohl být ještě lepší.

Wisdom (1986)

Estevez mě pořádně vypekl. Celou dobu mi ten film připadal jako další nedotažený osmdesátkový kýč(ne, že by tyhle kýče neměly své kouzlo) a byla jsem přesvědčená, že režisér/herec ve své "dvojroli" tradičně selhal, ale pak mi Estevez najednou dal takovou pecku mezi oči. Proto mu tu teatrálnost a ujetost příběhu odpouštím. Jen ti herci a scénář by potřebovali pevnější ruku. Are you going job hunting dressed like that? - What is wrong with the way I''m dressed? - Well, you look like a terrorist.

Vlkodlak (2010)

Líbí se mi ten staromilský přístup s jakým se do téhle legendy Johnston pustil. Vlkodlaci už nějakou tu dobu potřebovali nabrat trochu vážnosti. Z první hodiny jsem měla hodně dobrý pocit, a to hlavně kvůli skvěle vystavěné viktoriánské atmosféře. Jenomže ani ta nezachraňuje to fiasko, které se děje v druhé polovině filmu. Postavy se totiž chovají naprosto nelogicky a jejich osud je vám víceméně jedno. Ale snaha byla.

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Zbožňuju tyhle malé, ale něčím přesto výjimečné filmy, které mají svým příběhem, co říct. Bob Reiner si tak trochu zopakoval Stand by me, aspoň na první pohled. Na druhý pohled si ale jde všimnout, že už neměl po ruce tak skvělou předlohu. Styl vyprávění on/ona, on/ona, on/ona a tak pořád dokola se po čase omrzí, ale nudit nezačne. Co ale nikdy neomrzí, je příběh o dospění dvou lidí, kteří prohlédli svou vlastní hrdost. Vždyť kdo za svůj život nepoznal takového jednoho Bryce nebo Juli?

V rytmu stepu (2007) odpad!

Upřímně se mi celá tahle "kultura" hnusí a tenhle brak mě v tom jen utvrdil. A to jsem to měla jen jako kulisu při učení, no děs.

Velký útěk (1963)

172 minut naprosté dokonalosti. Netradičně promíchané žánry se skvělými komediálními momenty, kde se sešla nezapomenutelná parta herců. Potěšila mě skutečnost, že i přes vypjaté okamžiky se režisér nesnažil tlačit na pilu a nedegradoval tak část filmu na levný doják. Hlavně jsem se ale opět přesvědčila o tom, že Steve McQueen byl největším filmovým drsňákem všech dob, a že ho zatím žádný herec nedokázal nahradit.

Princ a Večernice (1978)

V dětství to byla asi moje nejoblíbenější pohádka, ale ten princ je vážně strašný idiot.