Vražda na jachtě (2019) odpad!

Horúci kandidát na najhoršiu "komédiu" roku a Zlatú malinu. Vo filme nezačujete a neuvidíte jediný vtipný gag. Účinkujúcich zrejme zlákal gratis výlet do Monaka. Pritom herecký ansábel je skvelý - na Jenny sa stále dajú nechať oči, Sandlera môžem - dokonca mám niektoré "sandlerovky" v archíve, Gemma schudla 10kg - nádhera. Ale bohužiaľ, casting z hovna tortu nespraví.

Jsem matka (2019)

"Luke, I Am Your Father"... tak z tohto ďalší SF mílnik nebude.

Rocketman (2019)

Buzerantom sa to hádam páčilo. Mne nie.

The Twilight Zone - Blurryman (2019) (epizoda)

Epizóda vzdáva hold tvorcovi Rodovi Serlingovi a pôvodnému seriálu, z ktorého som nevidel jedinú časť. Úchvatné. Dej o ničom, tak som aspoň počítal slovko FUCK (padlo 5x).Táto záverečná časť reálne vystihuje kvalitu celej sezóny.

Zombieland (2009)

Nazdar, no ono nejaké to gore tam je - keď zombíci žerú živých (dokopy tuším troch), ale to sme videli už aj desiatky rokov dozadu. Najviac som bol sklamaný z popráv zombíkov. Používa sa puška, nožnice, samurajský meč... Ale miesto krvi, čriev, mozgu - odrazu vidíš len výbuch a obláčik čierneho dymu. Takže žiadne orgie ako v Snyderovom Dawn of the Dead alebo Zombieland nečakaj.

Mrtví neumírají (2019)

Na Jarmuscha celkom průser. Horror žiadny, a komédia len ofukom. Ak sa u zombíkov tešíte na poriadne gore, budete sklamaní, uvidíte totiž len oblak čierneho dymu. Čo chcel autor týmto filmom povedať ozaj netuším. Či už v žánri horroru, alebo komédie samostatne, sa pohybuje v hodne priemerných vodách. Záverečné UFO s Tildou Swinton už patrí do kategórie WTF! To si svojho času mohol dovoliť len Ed Wood. Ale zatiaľ čo si Ed vystačil s make-up a papundeklom, Jarmusch radšej vyskúšal CGI - neviem čo je smiešnejšie. Ha-ha!

Černobyl - The Happiness of All Mankind (2019) (epizoda)

Táto časť trošku mimo a najslabšia. Ak chceli vzbudiť súcit s odstrelom nakazenej zveri, nemali nechať hneď v úvode odprásknuť kravu. Každý vrah vám povie, že zabiť prvý krát je to najťažšie a potom to už ide šup-šup. Takže mňa to kántrenie v dedine už nejako zvlášť nevzrušovalo. Chcem vidieť ľudské osudy a nie fenu s 5 mladými.

Svědectví (1994) (seriál)

Zo strihu z 2 časti na 3 som bol trochu zmätený. Trochu rozpačité zfilmovanie Kingovej 1000stranovej epopeje.

The Kid (2019)

Fanúšikom Billy the Kida radšej odporúčam dať si reprízu Young Guns. Na vine je tak trochu nezaujímavý hlavný príbeh súrodencov utekajúcich pred pomstou strýka za zabitie brutálneho otca.