Podvrženec - Nejdřív láska (2023) (epizoda) odpad!

Negerská "progresívna" Netflix produkcia, vydržal som E02 so zaťatými zubami - nie, nemusím, stačilo! Úchvatné time skoky, z dedka na vnuka, na syna, na decko... Pecka!

Advokát - Série 2 (2023) (série)

Druhá season rozpačitá, rozhodne horšia ako jednotka. E01, E02 majú takú silnú nadväznosť na S01, že to bez opätovnej reprízy nedáte. Samotný prípad nič moc. Záverečné časti mi pripomínali Dannyho parťákov - nie v dobrom zmysle slova. Nasilu tam tlačili komiku - neviem, na ktorú riť tam angažovali Mickeyho mamču - totálne zbytočný part. Či si pozrem aj S03, uvidím šanca 50/50.

La Tour (2022)

Takto by mala vyzerať reklama na Paríž!

God Is a Bullet (2023)

Aha, Zem je plochá! Alebo také bláboly o nesmrteľnosti chrústa. Plus satanistické drýsty o ničom. Efektné gore na konci nezachráni nič, Cassavetes sa tu chcel nabaliť. Sorry, nekupujem.

Ponor (2023)

Komu sa páčil námetovo rovnaký, o 3 roky starší nordický 2sisters survival Breaking Surface, bude spokojný aj tuná. Osobne nechápem adrenalinový kick z divingu a horolezectva, proste je to tak a takéto filmy nespejú zrovna k môjmu "buy tickets membership". V porovnaní so švédskym Breaking Survace sa mi táto verzia páči viac (svoje zohral aj fakt, že tuná nemuseli zamordovať žiadneho psa) Ehmm, aj herečky sú tu trošku (v parafráze) "rúcejšie". Vkusne natočené na popcorn gauč!

The Last Voyage of the Demeter (2023)

Tak už aj tú Stokerovu klasiku nám museli sprzniť témou rasizmu - hlavnú postavu hrá totiž neger - doktor z Cambridge, zablúdený v Transylvánii!!!, občas trúsiaci poznámky, aké mal trable s farbou pleti. Škoda, že si režisér takto nespomenul aj na tých cigošov, nuž ale tí sa tradične podľa súčasných paralel hneď na začiatku vyjebali na robotu, tak mu asi nestálo za to, uroniť nad nimi slzičku. Občas sa vo filme síce nájde pekný moment (upršané noci na palube), ale celkovo je to bieda. Námatkovo to pripomína starého dobrého ALIENa - osamelá loď, neznáme cargo, "rastúci" Dracula, na scénu pribudne "Ripley" pipina!, námorníci sa vyzbrojujú, pátračka a pribúdajúci bodycount - už mi tam chýbalo len to "motion sensor pípátko"... Ale dizajn Draculu nepotešil vôbec - ako kríženec vlkodlaka s lietajúcou príšerkou z Van Helsinga +"létající Čestmír létá tam a zpět" (z lodi na plťku a späť - a tuná kurva škrýpe aj celá logika prepravy). WUF! Úprimne Demeter=DOWNmeter! André Øvredal asi zostane len priemerným režisérom kokotín, ktoré nikoho nevystrašia. Vystrašil ma akurát tak koniec filmu, ktorý dúfa v sequel... WTF! To je tak, keď máte tešíka na film a vykľuje sa z toho prd do xichtu.

Blue Beetle (2023)

Sám Blue Beetle je otravnejší než Flash a Shazam dohromady, primát má komplet jeho pošahaná rodina pošukov. Mexikáni určite šalejú, tak ako negri pri Black Pantherovi.

Rachel Stoneová: Sázka na Srdce (2023)

Už len varovným signálom, že ide o sračku, je anotácia NTFLXu: "fenomenální agentka v terénu"! To ako vážne... WTF!