Stopař (2007)

Po přečtení zdejších komentářů jsem od tohoto remaku nic neočekával. Vlastně nebýt mého oblíbeného S.Beana, tak bych hodinu a půl svého času tomuto výtvoru ani neobětoval. O to více mě překvapilo, když se pak viděl příjemnou vyvražďovačku, s excelentně zahraným hlavním padouchem. Původní verzi jsem viděl tak dávno, že už nemůžu srovnávat, ale tohle je pro mě solidních 70%.

Sexy Pistols (2006)

Při sledování tohoto filmu, si můžete být jisti tím, že se téměř celou dobu se nezbavíte pocitu „Tak tohle už sem někde viděl“. Kromě postelové scény a scény s vykrádáním trezoru, toto veledílo vykrádá snad úplně všechno co ve filmovém průmyslu kdy vzniklo. A když tuto skutečnost podtrhnete zcela pitomoučkým a dosti děravým scénářem, tak z toho nemůže vzejít nic dobrého. 1 hvězdička za obě hlavní představitelky. Víc nic.

Zabij, nebo budeš zabit (2007)

Zajímavý nápad, jehož zpracování je však úplně ubohé. Nebýt totálně maniakálního Vinnieho Jonese, tak by moje hodnocení bylo ještě horší. Tento film je neuvěřitelně tupý, s nesmyslným scénářem a do toho všeho se ještě mícha (typicky americký) patos v opravdu koňských dávkách. A přitom na začátku to vypadá a solidní akční podívanou….

Hooligans & Thugs: Soccer's Most Violent Fan Fights (2003)

Vynikající film, který mapuje největší zdokumentované výtržnosti fotbalových hool’s, od sedmdesátých let až po rok 2002. Hlavním kladem tohoto díla je, že nesnaží nic ani v nejmenším hodnotit a pouze zobrazuje, pomocí komentáře a autentických filmových nahrávek, dané události. U tragédie v Bruselu(1985) možná mohlo být trochu více poodhaleno pozadí celého incidentu, ale to už je maličkost.

Pokrevní bratři (1999)

Shepherds we shall be. For thee, my Lord, for thee. Power hath descended forth from Thy hand. So feet may swiftly carry out Thy commands. We will flow a river forth to Thee. And teeming with souls shall it ever be. In Nomeni Patri Et Fili Spiritus Sancti.