Gran Torino (2008)

Rozhodně zajímavá a kvalitní záležitost to Gran Torino. Ale proč je v první dvacítce?? Tak to je mi teda záhadou. Million Dollar Baby zůstává pro mě pořád jednoznačnou Eastwoodovou jedničkou.

Osvícení (1980)

První polovina byla geniální. V druhé polovině, kdy hororová tisnívost a tajemno začaly ustupovat, na úkor Nicholsonova hereckého "psycho koncertu", už mi přece jenom něco chybělo. A samotný závěr mě lehce zklamal. Přesto výborná záležitost, kterou jěště o stupeň výše posunuje exceletní výběr herců pro jednotlivé role.

Melrose Place (1992) (seriál) odpad!

Přestože Beverly Hills je taky pěkna kravina, tak to byla klasika. Tohle je prostě a jenom strašné. I po těch letech mi naskakuje husí kůže jenom co si na Merlose Place vzpomenu. Děs....brrrr.

Máj (2008)

Určitě nejkozatější český film v poslední době.

Quantum of Solace (2008)

Když pominu neuvěřitelně zmatný začátek, tak je Quantum of Solace solidní akční film s výbornými akčními scénami. Ovšem s Bondovkou to nemá společného vůbec, ale vůbec nic. Postava Judi Dench je úplně poslední relikt, který z této, více než 40 let staré, série zbyl. Marc Foster by měl asi zůstat u svých psychologických dramat, tam odváděl dobrou práci. Tady akorát poničil legendu.

Frankenstein (1910)

Jasně, je to klasika. Jasně, je to z roku 1910, ale kdyby to bylo jenom o deset minut delší, tak už to asi nedokoukám.

Rocker (2008)

Pokud chcete vidět film s hudebním námětem, tak si pusťtě záznam libovolného koncertu dle vlastního vkusu a téhle pitomosti se obloukem vyhněte.

Dospělost (2008)

Povedenější než nemastný, neslaný první díl. Přesto to celé pořád působí příliš uhlazeně a herci furt vypadají tak nějak "umytě" a "čistě". S takovými filmy jako This Is England nebo London to Brighton, se tedy Adulthood srovnávat nemůže. Ale jinak je to určitě vydařená záležitost s vynikající hudbou.

JCVD (2008)

Před rokem říct o Van Dammovi, že dokáže natočit takový film, by bylo tak na úrovni tvrzení, že si Segal nechá ustřihnout copánek. Sice pravda, třeba v The Savage už byly nejaké záblesky, ale ty byly zase pak spolehlivě uhašeny. A teď tohle? Zase teda aby jsme si rozuměli, netvrdím, že J.C.V.D. je nové Vykoupení z věznice Shawshank nebo Kmotr. Ale takový filmek a udělá ho Van Damm? Neskutečné. Je to frajer. Fakt. Prostě sekáč :-)

Zrcadla (2008)

Uvedení do děje bylo, na můj vkus, možna příliš uspěchané, ale jakmile se to rozjede, tak dostáváme kvaltiní horor, se solidní atmosférou, špetkou akce, výborným Kieferem Sutherlandem a naprosto precizním zakončením. K filmu mám teda, ale dvě zásadní výtky. SPOILER: Zaprvé, mi vůbec neni jasné proč tam byla ta naprosto otřesná obluda. Vypadala jak kříženec Gluma a někoho z Shaun of the Dead. Směšná a hlavně úplně zbytečná. No a druhá věc. Nechat zabít postavu, kterou hraje Amy Smart, tak brzo a tak brutalním způsobem. To je...to je snad hřích. KONEC SPOILERU