VyVolení (2005) (pořad)

Za to, že tento pořad rozdrtil na prach konkurenčního nováckého Big Brothera...

Na plný plyn (2003)

Viděl jsem dobré filmy i špatné filmy, dlouhé i krátké, zajímávé i nudné, krváky i pohádky. Ale jěště jsem neviděl nic, co by vypadalo jako 100-minutová, naprosto bezpohlavní reklama na TIC-TAC. A to má tenhle filmek jěště jednu obrovskou devízu. V množství "neuvěřitelně" cool zpomalených zaběrů, překoná i takové velikány jako je Gibsonovo Umučení Krista a to už je teda vážně kumšt.

František je děvkař (2008)

František je děvkař. Ale hlavně tragéd a debil, protože jinak už to snad ani není možné. U sledování tohohle filmu jsem si poprve uvědomil, že Poláškův herecký projev je ve všech jeho rolích úplně stejný. Role jednoduchého, uťáplého vesničana, který bydlí celé léto v boudě u jezera, mu v Posledních plavkách celkem sedla, ale neříkejte mi, že takhle vypadá vystudovaný psychiatr se zavedenou praxí a klienty. O tom bych si dovolil pochybovat.

Zakázané království (2008)

Obrovské zklamání. Podle zdejšího hodnocení jsem teda až tak moc nečkal, ale tohle bylo opravdu špatné. Ve filmu je hromada (zbytečných) postav, přitom v podstatě není vůbec nikde vysvětleno co jsou zač, odkud přišli a jakákoliv motivace jejich jednání je naprosto nejasná. Prostě tam JSOU a dělají to co dělají. Anagrano je úplně otřesný, nikoho horšího už tam vrazit nemohli. Stejně tak hlavní padouch, je týpek úplně bez charisma a zmalovaný je tak, že by se nemuseli stydět ani Robin Rameno a Šimon Pánev. Bojové scény jsou celkem povedené a ve filmu je dokonce i pár dobrých vtípků. To ale bohužel zahučí ve víru "strhujícího" příběhu, který připomíná špatně poskládané puzzle. Pod tímhle vším se nějak pohybujou dvě vyhasínající kung-fu legendy. Kdyby tam nebyly tam to snad ani nepoznám. Trapný konec už ani nerozebírám. Osobně mi teda není ani moc jasné, proč dávam ty dvě hvězdičky. Kvůli Jackieho a Jeta to určitě není.

Babylon A.D. (2008)

Vezměte pár zajímavých nápadů, pár dobrých nápadů, pár špatných nápadů, žádný z nich nedotáhněte do konce. K tomu všemu přidejte podivný střih v akčních scénách, křečovitě hrajícího Vina Diesela (kam zmizel ten cool týpek z Riddicka nebo XXX??) a celé do ukončete závěrem typu "Dokotor z hor", který navíc ani nenavazuje na předchozí děj filmu. A huráááá....máte Babylon A.D.

Wanted (2008)

Rozjezd naprosto parádní. Střední část je taková nějaká upachtěná SPOILER: Nejvíce mě tam štvala scéna "Luke I'm your father" KONEC SPOILERU. Ale závěr filmu je opět skvělý. Docela mě potěšilo, že tady tvůrci moc neřeší civilisty, né že by je nechali zabíjet před kamerou, ale že jejich smrt hlavní hrdina jednoznačně způsobil, je zcela jasné (Pendolino). On vůbec zabíjel dost i postavy, které byly buď neutrální(nevinné), nebo na jeho straně. Byl to takový trouba trochu :)

Insomnie (2002)

Můžu říct, že jsem čekal klasický duel heroického detektiva a geniálního padoucha, okořeněný notnou dávkou té oné Insomnie. Takže mě poněkud překvapilo jakým šměrem se filmek ubíral. Al Pacinuv detektiv spíše bojuje sám se sebou něž s kýmkoliv jiným a vrah Robina Williamse těží většinou z jeho chyb, místo toho aby sám něco tvořil. Takže spravně jsem odhadl akorát tu nespavost. Navíc Williamse mám, ze všech těch rodinných komedií zapsaného jako troubu, takže mi do role vraha moc nesedí. Co mě ale překvapilo příjemně, tak to byla příroda. Já si takových věcí ve filmu většinou moc nevšímám, ale tady atmosféra polárního dne v aljašském městečku obklopeném lesy a divočinou, dýcha doslova z každého záběru.

King Kong žije (1986)

No já nevím. Je pravda, že jsem tohle viděl už hodně dávno, ale zase tak špatné mi to nepřislo. A taky je fakt, že tam bylo moře nesmyslů, ale zase tam byly dvě velké opice a na konci i malé Kongátko. Takže nevím furt chcete? :)

Speed Racer (2008)

Taková akční, scifi, rodinná pohádka, která je ale neskutečně roztahaná. První půlka filmu je v podstatě skoro zbytečná, pokud se zrovna nevyžíváte v sledování obrovského množství, patosem prolezých, rodinných klišé. Místo úvodní hodiny by teda stačilo 20 minut. Zajímavé to začíná být až když se začne doopravdy závodit. Samotné závody jsou sice poněkud nepřehledné, ale zase pěkně efektní a Matthew Fox jako Racer X je fakt cool. Jo a pak jěště ta opice, ta byla taky super. Ale to je tak nějak všechno...takže, přesto že jsem od filmu nic moc nečekal, jsem mírně zklamán.

Dopisy v krajkách (2000) (TV film)

Jako mírně úchylný erotický film to celkem ujde, ale hlavně je to neskutečná sranda :D Němec, Konvalinková a Kraus tomu opravdu nasadili korunu a z některých hlášek, co ve filmu zazněly, jsem fakt málem padal pod stůl. Akorát mi není jasné, jak něco takového mohla produkovat ČT. Čekal bych to třeba od NOVY, ale ČT?