Hořící Mississippi (1988)

Včera 4, Dneska 5...! Krásně dozrál a podruhé bude ještě lepší si myslím.Mimochodem Michael Rooker předvedl výjimečnou kreaci vidláctví a agrese

Můj soused zabiják (2000)

Zkrátka oddychovka.... tudíž i s dabingem,kterrej je zkrátka famózní

Zodiac (2007)

Zbožňuju Zodiaca! Strhující příběh bez příkras a make upu,kopa skvělých herců, chladná a zároveň tak okouzlující atmosféra, soundtrack jak prase, prvotřídní režie ....a stopáž???V rukou Davida Finchera není dvě a půl hodiny nic.Hltám každou sekundu a neznám moc filmů jako je tento.Dílko pro fajnšmekry,ale zároveň tak poutavě natočený,že je srozumitelný a přístupný všem........14.12. 21 - konečně mám čas na nachystaný Blu-Ray (Director's Cut), počasí takovýmu dílku dneska přeje, takže se těším, až se poseru

Černobyl (2019) (seriál)

Zdrtilo,zhnusilo,ohromilo,paralyzovalo,nasralo..... rozplakalo....Jsem závislý!

Bílá vdova (2000)

Kdysi jsme na to koukali jako na film o hulení k hulení.Viděno po více než 15ti letech, přidávám čtvrtou hvězdu.Není to teenage komedie s blbýma kecama o kozách a burgerech, nýbrž velmi příjemná záležitost s kopou vtipných ale né přehnaných momentů ,s inteligentním humorem, pěkným soundtrackem a především Brendou Blethyn!

Nákaza (2011)

Vzhledem k dnešku..... nemám co říct

Teorie velkého třesku - Anulace na Den díkůvzdání (2013) (epizoda)

Zhruba tady někde končí moje sledování Teorie!!!Díky Leonarde vepřová hlavo Ufňukánku řešíleckej!!!Za ty léta mám k týhle postavě větší averzi než k Tedu Mosbymu s celým Sexem ve městě dohromady...jinak po úctyhodném počtu dílů naprosto perfektní epizoda

Lepší už to nebude (1997)

James L. Brooks je v životě nás a našich obrazovek prakticky nejhojněji se vyskytující tvůrce vůbec!Ani si mnozí možná neuvědomují ,do jaké míry ovlivnil miliardy lidí všech generací svojí vytrvalou účastí na The Simpsons (produkce, scénář,režie i dabing) od počátku seriálu až po současnost.Předtím se mu podařilo natočit debut - trhák Terms of Endearment ,kde se ujal všech důležitých pozic od scénáře přes produkci k režii.Poté dal vzniknout další romantické komedii Breaking News s Holly Hunter a mezitím založil pod hlavičkou Foxu produkční společnost Gracie Films, letitou domovinu právě The Simpsons nebo např War of Roses či Big .I přes vytíženost na žlutém seriálu usedl celkem šestkrát na režisérskou stoličku a zplodil několik zásadních děl v žánru romantické komedie.Bezpochyby nejlepší jsou Cena za něžnost a Lepší už to nebude.Oba filmy krom Brookse pojí Jack Nicholson a oskarová žeň.Oba filmy jsou hřejivé, inteligentní, vtipné a dramatické zároveň.Díky neuvěřitelné práci s herci se pod citlivou taktovkou režiséra střídají žánry způsobem,jakým vládne jen Brooks,jež umí vytvořit sinusoidu nálad ,měnící se v minutových intervalech, čímž dokáže vyvolat smích i pláč v jeden moment a to nemám na mysli brečet smíchy!!! Přes všechny možné nálady se snímky nesou spolu s diváky na hřejivé atmosféře a velmi dlouho doznívají!!! Přes patrný rukopis tvůrce ovšem každý z výše zmíněných snímků doznívá jinak a závěr má jinou příchuť...nikoliv pachuť.Lze vidět 10x do roka.

Slave to the Grind (2018)

Proč to dopiči nemůže být chronologicky, paralelně s punkem,hc... než se to dostalo na samostatnou osu, vypíchnout zásadní nahrávky a věnovat se vývoji žánru a poselství budoucnosti!!!Tolik skvělýho materiálu!!!

Zuřící býk (1980)

Trošku mě zaráží názor fandů (a prezentuje ho zde překvapivě nemálo uživatelů), že si nedokáží užít film o člověku, který je přes své nepopíratelné kvality a dovednosti (zde box:-)) charakterově prohnilým , zlým a ošklivým poloopem v zákulisním životě! Hodní jsou všichni okolo a on jim ubližuje!Ale o tom přece film také pojednává nebo snad filmy obecně doprdele práce! Idealistický přístup k filmu je šíleně omezující a Antihrdina je pro mě osobně většinou zajímavější alternativa, navíc v podání mistra prezentace antihrdinů z reálných kulis, jejichž příběhy a skutky jsou psány perem reality.Pokrytci jste nic víc!!! Terminátor je v jedničce hustej borec,ale jakmile se příběh antihrdinů opírá o reálný základ,už je to bleee??? Už je to v rozporu s něčí pseudomorálkou???Chacha,v týhle době takový názory,to je joke jak z dámskýho hajzlu v Brooklynským zaplivaným gymu.Raging Bull je tak dokonalý snímek (o géniovi - praseti) ve všech myslitelných parametrech,kde je proměna Roberta De Nira jakousi metaforou k síle celého příběhu a jeho hlavního protagonisty Jakea La Motory.