Fargo - Season 2 (2015) (série)

Série vypráví o událostech zmíněných v první sérii. Je napěchovaná známými tvářemi (což je fajn) a zábvnosti přidává i propojenost postav s první řadnou (propojení indiána bylo asi nejlepší). Bohužel z diváka dělá tvrzením “skutečná událost” idioty a korunuje to příletem UFO (ne tohle není spoiler, tohle je debilita). A to mě osobně uráží a sundává sérii hodnocení.

Fargo - Season 1 (2014) (série)

Série se chlubí “pravnivým příběhem”, který je pravnivý tak na 80% (stačí google). Billy-Bob zachraňuje co se dá (plusové body) a díky té rozumné uvěřitelnosti se na sérii i dobře kouká.

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Trvalo to jen 40 minut než se film změnil v kokotinu... 1) jako fakt přehlédli diabetes? 2) jako fakt neví, že let je č.33? 3) jako fakt tam nemají nikde žádné lékárničky? Zbytek filmu jsem už jen trpěl a hledal další mouchy...

Liberator: Operace Avalanche (2020) (seriál)

1) nechapu koho napadlo (když už museli natočené scény prohnat filtrem a hrát si na animaci) nacpat do obrazu efekt “špinavé sklo”. Veškeré záběry vypadají jako když se díváte na umatlanou TV. Obzvlášt tmavé záběry to doslova ruší. 2) občas jsem ml pocit že koukám na Pattona, občas na Tucet špinavců. Pak chvilku to byla Velká červená jednička a Bratrstvo neohrožených atd. Já chápu, že být originální je těžké. Tohle ale je buď nuda nebo pocit “kde jsem tohle už viděl”. 3) je celkem dobře vidět co je natočené a dopatlané filtrem a co dočmárané v PC. Úroveň detailu, stínování, kontrast se příliš lisí. prostě se šetřilo. 4) Znatelně patlané ve východní Evropě za minimální rozpočet... nejen díky faktu "made in Poland" ale i díky přítomnosti "zetkových" herců. Poznal jsem jen jedinou "povědomou" tvář - Vinzenze Kiefera (Německého velitele z Legenda jménem T-34) a i to není žádná superstar. Pokud nemáte prachy, tak se do něčeho podobného nepouštějte.

Vychováni vlky (2020) (seriál)

Ridley Scott kdysy dávno natočil povedeného Vetřelce a od té doby má každý pocit, že “praotec vetřelec” je nějaký machr přes sci-fi. Není. Covenant... Prometheus... vše stejná slátanina (a idiocie) jako celé Raised by wolves. 10 episod čumíte na něco, co se rozvíjí tak nějak náhodně a skládá zcela bez logiky. Pokud by alespoň děj “jel” jako první a poslední epizoda, ještě možná by to fungovalo. Bohužel celý prostředek série je plácání o ničem a vata. Nakonec se stejně nedozvíte o co jde. Dál potom výběr herců. Stručně: tragedie. Travis Fimmel má všude stejný styl projevu jako nasadil ve Vikingách. Prostě to není herec ani omylem. Tupě se tvářící robomatka. Vrcholně protivný “Kampion”. Tlupa multi-kulti harantů působí až groteskním dojmem (jak zoufale je osažena každá rasa, aby si někdo asi nestěžoval). Atd. Dále, retardované kostýmy... já nevím jestli se tomuhle smát nebo brečet. Podrobněji u jednotlivých epizod.

Tatra kolem světa 2 - Epizoda 5 (2020) (epizoda) odpad!

Odpad jízda Tureckem pokračuje. Tady nějaký domeček... tady místní zemědělec... tady místní chovatel... to proložené čím dál víc paterickým kometářem a bonus-moudry členů výpravy. Už to nedávám.

Magnum (2018) (seriál)

Ale jo. Je to svižné, v žádném připadě nudné a vtipné. Občas je to přes závit (jako rozmlátit Robin 1 byla svatokrátež). To samé fakt, že Higginsovi narostla prsa (sice malá, ale narostla). Na druhou stranu, díky tomu se otevřela možnost pro humor co by jinak nefungoval. Naprosto fenomenální je propojení s Hawai 5-0. Prolínající se dvojdíl je doslova dokonalý (Hawaii 10x12 a Magnum 2x12).

Tatra kolem světa 2 - Epizoda 4 (2020) (epizoda) odpad!

Odpadní jízda pokračuje. Největší problém expedice (krom těch keců... občas je to vážně síla) je rozbředlost. Čtvrtá epizoda a nic se neděje. Pořád se plácají po první zemi - Turecku, fňukají ohledně COVID a blbě žvaní.