Garfield ve filmu (2004)

Těžce nekorespondující s komikosovými stripy. Hodně jednoduchá zábava jen pro malé děti, občas nějaká ta vtipnější hláška, jinak prosté, plytké a zapomenutelné.

Kronika (2012)

Vůbec ne špatné! Dokonce bych řekl, že dost dobré. A hlavně nenudné. Takoví nespoutaní Supermani.

Melancholie (2011)

Více než půl roku mi trvalo, než jsem se dokázal dokopat k dokoukání filmu. První část jsem totiž znechuceně a otráveně vypnul. Tak nesympatické postavy jsem už dlouho neviděl. Nic jiného, než přehlídka zoufalců. Ble. Po šilené svatební části byl pak už počet nesympatických postav redukován, takže se to do finální totální redukce dalo dokoukat. Nuže, jde vidět, že Lars byl a je s nervama v hajzlu, protože takové psychárny člověk bez nervů v kýblu není schopen vymyslet. Nuže, konečný dojem je tedy jakš-takš dobrý, ale víckrát si Melancholiu už nepustím, snad jedině až se budu chtít vžít do Trierovy "emo náladičky".

Funny Games USA (2007)

WOW.... Toto dílo mi bylo neznámé a tak jsem čekal jakous takous americkou brutalitu. Oh, jak já se mýlil! Toto je umělecké dílo s grandiózním, šíleným průběhem, plné hromady negativních vlastností a nulovou pozitivní atmosférou. Brilantní psychologická nálož, která se jen tak nevidí. Bravo.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Skvěle uzráté pokračování a jak jsem se mylně domníval, tak i zakončení série. Výborná zábava pro malé i velké, příběh vyrostl stejně jako divák a drnkání na nostalgickou strunu je očekávané a taky že přítomné. Byla to sranda, bylo to napínavé, dobrodružné i dojímavé. Čistých 80% a doporučuje se!

Jako opice (2011)

Rozvážné, bez zbytečných řečí a s nepřepálenou délkou. Kvalitní kus filmařiny, líbil se mi, ale z nějakého důvodu jsem nebyl citově zasažen.

Konečná (2013)

Zábavné, akční, přesně takové, jako jsem to chtěl dostat. Árný si vychutnává svou hlavní roli, konečně se nejdená o lecjaké sekundování, ale pořádnou porci svalnatého charmismatického dědy. Tedy, jestli budu v šestašedesáti vypadat jako Mr. Černýnegr, budu hodně, hodně, ale opravdu hodně moc spokojenej. Je moc dobře, že film odlehčují vtipné části, jako např. scéna v kukuřičném poli, varování v bufetu a Knoxwille s náckobijcem. A hlášky samotného mistra. Režijně bez výhrad, příběh nemá v rámci žánru chybu, záporňáci jsou skvělí a tak je to přesně na 70%, nu a je celkem jedno, jestli tři, nebo čtyři hvězdy. Kdo má rád Arnolda, bude spokojen, kdo ne, jen stěží ocení film, který stojí jen na svalnatém, charismatickém dědovi.

Noční můra v Elm Street (2010)

Pěkná trapárna bez charisma. Čeho by se jako člověk bál? Sned jen přiblblých a čekaných lekaček. Freddy je jediná postava, která fakt stojí za chválihodnou zmínku a pan herec Haley jako jediný skutečně hraje. Dokázal by nahnat strach, ale s dobrým scénářem pracujícím se strachem, jó, ale s tím už málokdo dneska umí, dneska se hraje jen na uleknutí, ale to není žádné umění, toto! Jedna hvězda tedy náleží Krůgrovi a druhá za hezké znázornění snů, jako je sníh v pokoji a plynulé přechody do jiné lokace, to bylo hezké. Jináč, žel, nuda.

Muž z oceli (2013)

Snad poprvé v životě jsem se zalkl množstvím akce. Hrnulo se to na mne z plátna takovou rychlostí, až jsem přestal stíhat. Mrakodrapy padají v takovém množství, že musely být překonány všechny rekordy, dva supermani se mlátí s takovou vervou, že po svých úderech odlétávají kilometry daleko, hudba hřmotně hřímá a já jen čučím. Tak jasně, příběh, který zdá každý a každému je jasné, jak to dopadne, musí přehlušit, přeřvat a přebít něco jiného. Hudba, vizuál a akce. Ano, uchvátí, ale v druhé půlce už se zají a otupí, protože ona akce a její množství je skoro pořád stejné. A stejně jako jsem se poprvé zalknul akcí, tak poprvé mám rozpaky z výsledku práce mého oblíbeného režiséra. Hm...

Big Lebowski (1998)

Vtipné, bez hluchých výpadků, pěkně od začátku až do konce. Skvělý, vyzrálý film, časem prověřený. Doporučuji, neboť se jedná o snímek, který se sleduje tahem a na konci je pohodový pocit.