Spáči (1996)

Výborně postavený příběh, který nemá vadu, je téměř bezchybně odehrán. Skvělý De Niro, Bacon a Pitt.

Armageddon (1998)

Do půlky filmu skvělé hlášky, výborné reálné záběry techniky NASA, ale v celku příběhově a propagandisticky příšerné. Liv Tyler pak totálně hrozná. Od určité délky je už hranice snesitelnosti překročena a film se bez pocitu trapnosti ani nedá sledovat. Tohle je přesně ten typ filmů US produkce, který si neumím užívat a nemám rád.

Mumie (1999)

Tak špatné, až je to pro mne na samé hranici sledovanosti. O to hůř pak působí fakt, že jsem se na shlédnutí Mumie těšil.

Gravitace (2013)

Já, jako velký fanda 3D jsem čekal na další výrazný film, který by třetí rozměr využíval smysluplně. Gravitace jím beze zbytku je. Zajímavý příběh, kontinuální napětí, skvělá hudba a výborný vizuál. Kdo ví, jak by film působil, kdyby dopadl totálně špatně, myslím si, že by ještě vyšší syrovost a beznaděj dodala pořádně depresivní dojem, ale i ten konec, jaký nám byl nabídnut, je dobrý. Takže čtyři hvězdy jasné a pátá za výborné 3D. Potěšen, šel bych znovu.

Děti Anakondy (2008) (TV film) odpad!

Neskutečně, neuvěřitelně, nepochopitelně tupé. Hledět se na to dá snad jen když si užíváte oné tuposti.

7 trpaslíků (2004)

Velmi jednoduchá zábava s občasnou, nečekaně dobrou hláškou. Pokud k filmu neusedám s intelektuálním očekáváním, může se jednat o snesitelnou jednohubku, kterou je však zapotřebí rychle zapomenout.

Riddick (2013)

Po maličko rozpačitém ťuťu ňuňu rozjezdu nastoupí pravá testosteronová akce, která naštěstí nespoléhá jen na Riddicka, ale skvěle, co se hlášek týče, stojí na vícero aktérech. Bavil jsem se, po opravdu trapné dvojce se jedná o vynikající pokračování, byť tak trochu vykrádající sebe sama, stojící na pevných akčních základech, bez zbytečných kudrlinek čímž mám na mysli rychlý závěr bez dlouhých keců a do očí bijících otevřených konců, jako u jiných filmů.

Mládeži nepřístupno (2013)

Je to sranda, je to vtipné, utahuje si to samo ze sebe. Díky přehršli superznámých jmen je to ještě větší úlet, než by normálně byl.

Mrtví a neklidní (2013)

Vlastně docela milá, nemrtvá romance, s prvky povedené parodie.

Úkryt (2011)

Vlastně ani nevím, co bych k tomu řekl a jak bych film shrnul. Jsem mírně rozpolcen. Nadšen i neuspokojen. Obsahově hodně zajímavé, herecky perfektní, ale nějak mi jaksi chybělo hmatatelnější vygradování. Co je však velmi dobrou devizou filmu, je stálé napětí a obavy z vývoje. Tímhle film opravdu zaujal. Takových 69%. Pro milovníky psychologických dramat lahodná chuťovka.