Hledači pokladů na aukcích (2010) (pořad)

Tenhle pořad občas sleduju na Discavery. Nemám problém z tím že v každém, díle najdou něco co hodí kupu zelenejch, taky o čem by to jinak bylo že, ale jednou jsem narazil na díl, kde našli plno věcí, které slušně zpeněžily a o několik dní později ty samé věci ( přesně ty samé věci i ve stejném složení a počtu ) našly lidi v pořadu " válka skladů " nebo " hledači pokladů " ( ty pořady se dost pletou, takže to nemůžu říct na 100% o který se jednalo ) Napřed jsem si myslel, že jsem si jen spletl některé díly z jiného pořadu, ale kanál Discavery docela často opakuje hodně dílů ( všech podobných pořadů ) takže se moje jistota po pár dnech potvrdila. To mě přesvědčilo o tom, že hodně dílů bude nahrané na oko divákovo a že se nejdná o regulerní aukce, ale o předem nahrané scény. I přesto, dám 3 hvězdy, protože mě některé aukce docela zaujaly. Navíc Allen a Ton, jsou mi 1 000x sympatičtější než ta banda dementů a nesympatických vypatlanců, z konkurenčních pořadů.

Černé ovce (1992) (pořad)

Takže i černé ovce, nám spadly do neuvěřitelně trapného formátu. Stejně jako u " kolegů " se z pořadu o 5 reportážích které na něco upozorňovaly, stal pořad o 2 reportážích, které defacto nic neřeknou. A ten vysílací čas ! // Pondělí : 2 minireportáže. // Úterý : 2 minireportáže. // Středa : 2 minireportáže. Čtvrtek : 1 reportáž + souhrn toho co jsme mohly vydět v Pondělí, v Úterý, a ve Středu. Reportáže mají minimální informativní hodnotu - tak jako samozřejmě že mě mrzí že paní K.M. z Brna, měla smůlu a naletěla podvodníkovy, ale abych jako radu přijal fakt, že si příště má ( máme ) dávat větší pozor, je trochu prazvláštní a nic neříkající plkanec. :::::::: Stejně jako u podobných pořadů, se z formátu cca 25 minutového pořadu ( opravdu to před 3 - 4 lety bylo mnohem delší ) stal formát o 6 - 7 minutách ( těch 13 minut uvedených v informacích, je zavádějících, protože tak 3 minuty tam melou nějaké nacvičené scénky, 3 minuty vysvětlují pravidla soutěží ) Jediné co na tomto pořadu vyniká, jsou testy všeho možného. Jinak ostatní reportáže nestojí za větší zmínku než ty v jakýchkoliv zprávách ( na jaké koliv TV stanici ) Takže Já osobně hodnotím pouze testovací reportáže.

Panelák (2008) (seriál)

Neviděl jsem ani jeden díl. Stačí mi jen ukázky a upoutávky v reklamních pauzách, abych pochopil že tendle sci-fi seriál nebudu nikdy sledovat. Už jen to, že se tam zřejmě vyspal každý z každým a všichni se všemi čekají děti, nebo už je mají ( nemanželské ) a to že se všichni vlastně znají, mi nedává smysl. Bydlel jsem v panelovém domě přes 6 let, než jsem se přestěhoval do vlastního domu ( rodinný domek ) Za těch 6 let, jsem se seznámil asi jen z 5 - 6 lidmy z domu a to ještě jen tak při cestách výtahem. V seriálovém paneláku ( tedy v oné sci-fi ) nic nedává smysl a když vidím v upoutávkách že dokonce někdo někoho unesl, nebo chce nechat zabít ( ??? ) tak je mi jasné že je to na úrovni odpadu. Hodnotit nebudu, protože jsem nevyděl nic jiného než upoutávky. Chtěl jsem jen napsat na tuto seriálovou zvláštnost svůj názor.

Koupili jsme ZOO (2011)

Celkem zajímavý příběh, který asi nemůže aspirovat na nějaké oskary. No a proto, že se jedná o příběh podle skutečné události, tak jsem se docela obával že to bude zase slaďák pro holky a mladší dětské publikum. Rád jsem se spletl ( vážně ) Film je takovým zvláštním způsobem zajímavý a určitě si nezaslouží menší hodnocení než 3 hvězdy. Nerozumím tomu, proč někdo takové ( sice hodně rodinné ) podívané udělí odpad - jaké je tedy cítění takových lidí ? Za mě dám 4 hvězdy.

Divošky (2013) (pořad)

Během dne jsem se dozvěděl 4x že budou " divácké zprávy " :: Během zpráv ( v 18:55 ) jsem se to dozvěděl ještě 3x. Potom zkončily zprávy a řekli mi to znovu. Před reklamou mi to řekly zase. Po reklamě pro jistotu ještě jednou. ---- Pak to teda konečně začalo, a já jsem se dozvěděl co mě v pořadu dnes čeká. Ať už mi chcete věřit nebo ne, tak jsem to prostě přepl, protože už mi to věčné upozorňování lezlo krkem. --- --- --- Ostatně podobné upozorňování na cokoliv 20x během dne mě už před několika lety donutilok tomu že jsem se na TV začal dívat asi jen 2 hodiny denně a tještě když tam dávají něco kloudného, nebo zajímavého ( a představte si že se bez TV dá žít normální život ) Bože, je to horší díl od dílu. Nejlepší je hláška " zase nám v poště přistálo spousta vašich videí " Polovina jich je z YT tak 5 let starých a druhá polovina trapná až to bolí.

Ledové království (2013)

Pokud můžete, rozhodně vyhledejte originál anglické znění, protože český dabing tomu ubral na " fajnovosti " Kupříkladu prodavač v obchůdku ( se saunou ) je v originále prostě dokonalej, zatím co v češtině je to obyčejný hokynář z normálním hlasem ( kdo viděl originál, jistě chápe ) Taky hlas Olafa, je oproti originálu - hlasem, intonací i svojí dětinskostí - prostě úplně jinej. Taky se připravte na to, že co jste viděly v traileru, neodpovídá skutečnosti, protože když porovnám trailer ( a to jak je prezentován ) tak film je o úplně něčem jiném. ------- Dost rejpání. --::-- Když si ledová královna stavěla most a poté i svůj palác, měl jsem pocity o kterých jsem do té doby ani netušil. Ihned po zkončení celé té stavařské sekvence, jsem chtěl zajít do projekční budky a donutit promítače ať to pustí znovu, protože to byla jedna z nejúžasnějších věcí co jsem kdy v čemkoliv viděl ( scéna z Krásky a Zvířete při taneční 3D scéně je oproti tomu slabý odvar ) Mnozí tady srovnávají z filmem " Na vlásku " ale to je chyba. Na vlásku je odvyprávěn v jiném prostředí a v jiném stylu ( i když hodně podobném ) a to prostě nejde srovnávat. Naprosto jedinečné ztvárnění sněhu, ledi, vichřice = jeden z nejfamóznějších animáků za mnoho let. Když se oběví OLAF, film dostane tu pravou jiskru a určitě se jedná ( tedy hned po krysoveverce z doby ledové ) o nejfantastičtější postavičku v dětských filmech. A pokud nedostane nějaký svůj prostor v minifilmech, budu to považovat za největší křivdu spáchanou na diváka. ::: - ::: - ::: Děj je trochu uspěchaný, kdy všichni během pár chvilek ví kam mají jít, co mají dělat atd. ale jinak nemám žádné větší výhrady, protože je to pro děti a ne pro nějaké rejpaly co hledají problém i v otvírání okna po ránu. Celou dobu jsem " věděl " že hajzl bude ten starej pan přehazovačka, takže mě trochu mátly scény sbližování princezny z ledařským chasníkem. Tady musím přiznat, že jsem se po dlouhé době netrefil v odhadu jak to bude dál. A ještě na závěr dodám, že i přes to, že se jedná o dětský film, a já mám 38 let, tak se mi ty písničky moc líbily a vůbec mi v ději nepřekážely. U písně LET IT GO, mi malinko zvlhly oči - a vůbec se za to nestydím. Stejně jako se nestydím tomu dát 5 plných - ale s dodatkem o originálním znění. Disney začíná hodně překvapovat, i když můj osobní pocit, je ten že z tím má co dělat hlavně PIXAR, kterého Dysney studio spolklo jako malinu. A ještě malý dodatek : rozhodně si dejte kino 3D verzi, protože doma na tv ( kde jsem o dva dny později shlédl originál anglickou verzi z titulkama ) nemáte šanci nechat se vtáhnout do děje jako v kině.

Jedna kočka za druhou (1993) odpad!

Vždy když shlédnu podobný film, který se Český filmový kritik nebojí ohodnotit odpadem, mám 100 chutí vlastnit z dotyčnou hlavní osobou ( v tomto případě je to paní Jé Bé ) rodinný dvojdomek, abych jí po takovém výkonu mohl začít znepříjemńovat život. Naši filmový režiséři, se prostě a jednoduše nikdy nenaučí točit filmy které by zaujaly. Film, jsem bohužel shlédl celý, protože při jeho sledování došlo k menšímu nedorozumění. Zatímco Já jsem si myslel že to baví moji partnerku, tak ona si zase myslela že to baví mě. Dám odpad, protože už prostě nehodlám nějak hledat důvody abych tomu třeba za nějakou zajímavou pasáž udělil milosrdnou 1 hvězdu. Takže prostě odpad a šmitec ( Výkon Simony Postlerové ve scéně kdy dramaticky ječí o tom co se jí stalo, byl výkon hodný na udělení Zlaté Maliny )

Rychle a zběsile 6 (2013)

Chris Morgan a Justin Lin, by zasloužily dostat přes tlamu za to, že vrátily do děje hnusou a odpornou Michele Rodriguez, ktará díky svým dvoum hereckým výrazům - křivou hubou jako že je strašně drsná a nebo křivou hubou že ji něco bolí - dokázala totálně zkazit polovinu filmu. Tuhle asexuální ženskou, nemůžu vystát ( už v S.W.A.T. mi byla odporná a ve ztracených se postarala o to že u druhé řady jsem se přestal dívat ) a vyměnit ji za mnohem ( neporovnatelně ) hezčí Elsu Pataky, která mi k Vinu Dieselovi sedla daleko víc, byla ta největší sviňárna co kdo v posledních 10 letech v jakémkoliv filmu udělal. To už jsem překousl i zhovadilost děje v Tokijské jízdě ( která z F & F měla společného pramálo ) ¨¨¨¨ Tak, plivnutím na Letty jsem si ulevil, a teď k samotnému filmu. Ty vole tak to byla pecka jak z broskve. 4 Hvězdy se nebojím vytasit bez ztráty kytičky ( tu 5 nedám za tu hnusotu škaredou odpornou, která mi to dost znepříjemňovala ) Jestliže 5 díl byl dost dobrej a 6 prostě super dost dobrej, tak co nás čeká v 7 ? -------------------- Dodatek : tak vám nevím, ale bez Paula Walkera si to nějak neumím představit - z velkou obavou čekám na to kdo jej nahradí. A to že se natáčení 7 o něco posouvá, mi vzhledem k okolnostem vůbec nijak nevadí.

Shrek (2001)

Momentálně to sleduju na Markíze. Sice jsem to neviděl asi 5 let ( pokaždé když si to chce dcera pustit, dobrovolně odcházím vykonávat jakoukoliv činnost ) ale dnes jsem udělal vyjímku, protože dcera není doma, a tak mi do toho nebude pořád kecat co bude v dalším záběru a přeříkávat repliky dřív než se odehrají ve filmu ( mít děti je taková radost ) A už vím co mi na tom nesedí ! Voni ti dementi změnily dabing !! A některé věty !!! Pohádka je za 5 plných. Kdybych měl hodnotit dabing, tak bych musel odebírat, protože na 10 let starém DVD je dabing totálně boží. Tento současný, se asi zase někomu nelíbil, nebo měl něco proti někomu a tak to celé nechal přemluvit. Proboha proč ??

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Po té co tam umřela jakásik strašně důležitá hlavní hrdinka a Petr Rychlý se tvářil jak po kyselém střevním výplachu, se moje partnerka zhroutila a brečela asi 15 minut. Napřed jsem myslel že se zase něco stalo u nás v rodině o čem zase nevím, než se mi koktavě svěřila že umřela ...... ( vím já kdo ) ¤¤¤¤¤¤ teda to je veledílo, když to dokáže rozhodit člověka, kterej už 4x ve svém životě šel v klidu topit koťata.