Valkýra (2008)

V řadě dokumentů ( o 2 světové válce ) se neustále probírají nucené odsuny, koncentrační tábory, výroby zbraní, paranoia " vůdce " , válečné konflikty a další dobře známé věci. O operaci Valkýra, jsem nikdy neslyšel a dozvědel jsem se o ní až před několika lety, kdy se oběvily první informace o tomto filmu. """"""" Film jsem bohužel ( 2.2.2014 ) nevyděl celý, protože jsem musel odejít pryč, ale už mám od kamaráda obědnáno DVD na zapůjčení a tak komentář doplním za nějaký čas, až budu mít film shlédnutý celý. ....... K filmu samotnému, bych napsal asi toto : už jen proto, že je to podle skutečné události, mu dám 3 hvězdy ( bez debat ) Docela mě překvapilo, kolik lidí z nejvyšších kruhů do toho bylo zapojeno. To zní až neuvěřitelně. Ona už samotná situace, když nejvyšší představitel moci ( Hitler ) byl tolikrát předmětem atentátu a všechny přežil bez většího zranění, zní neskutečně. Film má navíc příjemné herecké osazenstvo. Od mé osoby, prozatím vysoko postavené 3 hvězdy. Jsem si jistý že se po znovushlédnutí celého filmu, hodnocení změní směrem nahou. EDIT : po několika týdnech, kdy se mi podařilo z jalové krávy vymámit tele ~ od kamaráda DVD ~ zvyšuji hodnocení ze 3 hvězd na 4 poctivé třpitivé.

Král Šumavy (1959)

ZAJÍMAVOST : " V době uvedení film zhlédly rekordní čtyři milióny diváků. " ::::: No jo, to je pěkné číslo, když to všichni MUSELI shlédnout, jinak by je zastřelily. Nejvíc dobu a všechno okolo vystihuje krátká scéna, kdy se chlapi baví o tom že už přece nemusí hlídat když král je mrtvý a velitel jim na to odpoví že všem dá volno a agentům dá do lesa transparent z nápisem " vítejte " -- Prostě paranoidní tupci. Bez jediné výhrady souhlasím z komentáři Enšpígla a Marigold. ( Bratr mého dědečka měl to štěstí že se mu téci podařilo. Bohužel jiní na svoji touhu po svobodě zaplatily moc draze ) Osobně si nedokážu představit jak hrozná doba to musela být. ::::: Film je za 3 hvězdy.

Vánoční poselství prezidenta republiky Miloše Zemana (2013) (pořad)

Další plkanec na kráse ČESKÉ REPUBLIKY. :: Nezbývá než panu prezidentovi popřát hodně zdraví, aby se zase ve světě nemusely vysvětlovat jeho virózové stavy. Mimochodem, Já osobně jsem stromoobjímače nevolil, páč nám bylo mnohokrát slibováno že se do vyšších kruhů vrátit nehodlá. A tomuhle pánovi mám něco věřit ? No a navíc neřekl vůbec nic. To že nemůže přestat kouřit, je jen jeho problém a nemusí to zdělovat celému národu. ( zajímalo by mě, kolik členů nově ustanovené komise, se podílelo na " scénáři " a celém projevu, a kolik to stálo nás daňové poplatníky, popřípadě kolik nás to ještě stát bude, protože členové komise samozřejmě zůstanou ve veliké politice )

Sebemilenec (2013) (TV film)

Nikdy nepochopím, proč si někdo něco takového nechá líbyt. Když můj ( nevlastní ) otec dal mojí mámě pár facek, protože se domníval že jej podvádí, vykopal jsem ho ze dveří takovým způsobem, že se ještě 2 měsíce bál vrátit se pro svoje věci. Máma mi řekla že to bylo porvé za celou dobu ( cca 4 roky ) co byly spolu co na ni šáhnul. Nikdy jsem jí to moc nevěřil. Bůh ví jak by to pokračovalo, kdybych tenkrát neseděl v kuchyni ( kde mě nemohl zahlédnout když přišel z hospody ) a kdybych tam tenkrát nebyl na návštěvě. Co říci k filmu : ano jsou lidé kteří se pořád budou nechávat tlouct, ponižovat, a zneužívat, protože jsou prostě zamilovaní ( a v tom případě i hloupí ) a nebo se bojí říci DOST !! Bohužel, pokud ONI sami nedají impuls pro svoji záchranu, nedá se s tím nic dělat. Film hodnotit nebudu, protože bych musel dát odpad a nebo 5 hvězd ( ne za herce, ale za látku ) protože tohle je opravdu na zamyšlení se sám ( sama ) nad sebou - opravdu je ten můj partner tak vyjímečný že si tohle nechám líbyt ? BEZ hodnocení.

Vteřiny před vraždou (2010) (seriál)

Po 3 dílech, jsem tomu chtěl dát ještě šanci. Bohužel nedám. Nezáživné vyšetřování, kdy každý na koho narazí je označen za vraha a jen čekají kdo se první přizná, je dost otravně nezajímavé. Obě hlavní postavy jsou mi protivné a hlavně ON který je sexistický hovado - toto je ovšem součást každého seriálu. ON ( tedy všeobecně muž ) je vlastně taková ta romantická postava a je v pořádku že má v každém díle ženskou. ONA ( tedy všeobecně jakékoliv ženská ) je jen unylá fiflena, která je považována za kurvu, protože se vyspí s každým na potkání ( toliko o tom jak je vnímána naprosto stejná situace, v případě obou pohlaví )

Srdce pro děti 2013 (2013) (pořad) odpad!

Neviděl jsem, a přesto dávám odpad. Proč ? Za prvé- nenávidím citové vydírání v jakékoliv formě. Za druhé- nenávidím, když ze mě někdo dělá " hajzla " jen proto, že jsem neposlal 100 ( 10 000 ) korun ( v mém životě jsem si prošel těžkou zkouškou, kdy jsem doslova žebral o pomoc a nenašla se jediná organizace která by mi pomohla - zřejmě jsem nesplňoval nějaké jejich normy pro pomoc těm co jsou na dně ) Za třetí- nenávidím tyhle " šou " kde se všichni drží scénáře a všichni mají nacvičené co budou odpovídat a na jakou otázku mají jak reagovat - hlavně to nasere u dětí, které někomu pomohly a oni z nich udělají imbecily, kteří přečtou co jim kdo napsal ( nebo mám vážně věřit tomu, že to 12 leté dítě ví tolik o odborných názvech atad. ? ) Za čtvrté- vadí mi neustálé prezentace profláklých ksichtů, kteří se prostě musí ukázat v TV a ještě musí zazpívat ( playback jak vyšitej ) Za páté- bylo by to celkem i v pořádku, kdyby o tom nekecaly ještě dalších 14 dní, kdy nám donekonečna zdělují jak tato sbírka byla úspěšná. :::: Kdybych měl hodnotit to co ty děti potřebují a jak žijí, tak fajn 5 plných bez debat, ale nemusím u toho sledovat show která všechny ty dobré skutky akorát využívá ve prospěch vlastní sledovanosti a dělají z obyčejných lidí, kteří prostě nenatrefily na žádnou takovou situaci, při které by jistě taky rádi pomohly, vlastně ty, kterým je šumák co se kolem nich děje. ------ Tohle zneužívání, je mi silně proti srsti. Za ČINY , 5 hvězd. Za tenhle ubohý pořad, dávám odpad ( znám spoustu organizací, které pomáhají a nemusí svoje skutky nikomu strkat pod nos ) UPOZORNĚNÍ : nepleťte si moje hodnocení z tím o co v pořadu šlo. Hodnotím pouze pořad !!!

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

2x ( no tak dobře, 3x ) jsem kontroloval, jestli jsem se díval na stejný film, jako ostatní. Ano, hraje tam Nicholson, Fletcher, Lloyd, DeVito, takže mýlka je vyloučena. Asi nejvíc mi vadil už název filmu, který z filmem společného nemá nic ( jsem pokaždé v úžasu, když se dívám na film, který se třeba jmenuje Přelet nad Kukaččím hnízdem a ono to z Kukačkama nemá nic společného a létání tam taky chybí ) takže za mě osobně, jsem polovinu filmu vůbec nepochopil a druhá polovina mě vůbec nebavila. 1 hvězda - za výkony některých " bláznů " ( a navíc to bylo šíleně dlouhý )

Sněhurka (2012)

Po celý film, jsem se rozhodoval mezi 3 a 4 hvězdami, podle toho která scéna či situace, mi připadala dobrá nebo špatná. Po scéně se svatbou, to šlo všechno do kytek, protože to hudební číslo mi absolutně nedávalo smysl a navíc se tam nehodilo ani stylem tance a hudebním doprovodem ( režisér musel být asi na drogách, či co ) Jináč asi tak 2 hvězdy patří trpaslíkům a jejich super hláškám. Celkově to nechám na 3 hvězdách ( ten konec to fakt hodně srazil ) /// Julia Roberts ve svatebních šatech byla doslova kouzelná. DODATEK : tuš včil sem se dočetl v zajímavostech že hlavní roli - sněhurky - měla hrát Saoirse Ronan, a že byla raději nahrazena touto divně vypadající slečnou ( nic proti ní, ale přece jen .......... to obočí !!! )

Kick-Ass 2 (2013)

Tam kde se jednička držela v mezích jakésik " normálnosti " ( chápej tak, že je i uvěřitelné, že se najde pár lidí kteří tohle dělají ) tam dvojka totálně narazila na chtíč, vytřískat z dobrého filmu ještě více peněz. // V jedničce se našlo jen pár divných týpků, co by mohly pomáhat, nebo škodit. Bohužel dvojka je plná nesympatických lidí ( superpadouchů ) kteří mají idiotské masky a idiotské chování. Nejvíc mě srala ( až tak moc že jsem dost přetáčel ) postava " rusomužatky " která tomu dala ještě navíc punc trapnosti. Taky hlavní padouch - Red Mist - má masku jak z laciného šťeku od Asylum. Kdyby si dal někdo tu práci, vypustil minimálně polovinu padouchů + tak třetinu správňáků, dal tomu trochu stejnou fasádu jako v jedničce, tak by to byla určitě další pecka. Takhle se ve filmu hláškuje tak moc, že to je v polovině příběhu otravné, nudné a mnohokrát trapné ::::: Aaron a CHloe, nám dospěly, takže bych tipoval že příběh bude trochu temnější, a né že to bude komedie, ve které se máte dívat na nudné ksichty a nezáživné dialogy ) nadává se tam tak moc, že je to spíš další otravná složka filmu ) Jim Carrey tady malinko zazářil a jeho postava mi byla 100x sympatičtější než všichni ti padouši a úchylové dohromady. //// Kick ass 3, je na obzoru, což naznačila závěrečná scéna + potitulková scénka. Nevím ale jestli se na ni budu vůbec dívat. ( městská běhna potěšila, byla jediná, kdo mě v té partě sral asi nejmíň )

Hledači pokladů na aukcích (2010) (pořad)

Tenhle pořad občas sleduju na Discavery. Nemám problém z tím že v každém, díle najdou něco co hodí kupu zelenejch, taky o čem by to jinak bylo že, ale jednou jsem narazil na díl, kde našli plno věcí, které slušně zpeněžily a o několik dní později ty samé věci ( přesně ty samé věci i ve stejném složení a počtu ) našly lidi v pořadu " válka skladů " nebo " hledači pokladů " ( ty pořady se dost pletou, takže to nemůžu říct na 100% o který se jednalo ) Napřed jsem si myslel, že jsem si jen spletl některé díly z jiného pořadu, ale kanál Discavery docela často opakuje hodně dílů ( všech podobných pořadů ) takže se moje jistota po pár dnech potvrdila. To mě přesvědčilo o tom, že hodně dílů bude nahrané na oko divákovo a že se nejdná o regulerní aukce, ale o předem nahrané scény. I přesto, dám 3 hvězdy, protože mě některé aukce docela zaujaly. Navíc Allen a Ton, jsou mi 1 000x sympatičtější než ta banda dementů a nesympatických vypatlanců, z konkurenčních pořadů.