Okavango (1993) (seriál)

Na tenhle seriál, jsem si nedávno vzpomněl. Po shlédnutí pár dílů, jsem ihned začal hledat další ( a našel ! ) Takže u mně dobrý a dávám zasloužené 3 hvězdy, protože mně to bavilo i po těch letech.

Poslední píseň (2010)

Kdyby existoval BŮH, tak tohle nedopustí. Moje dcera se ale tvářila jako že jí to baví, takže uděluji milostivou jednu hvězdu ( ale za mně teda v žádném případě. Stížnosti na hodnocení směřujte směrem k mé dceři )

Striptýz (1996)

Demi Moore, je sice pěkná ženská i dnes, ale to přece neznamená že tomuhle filmu dám hvězdy jen kvůli tomu. U mně za 2.

3000 mil na útěku (2001)

Tohle mně hodně minulo. Poselství filmu mi nějak uniklo. Takže .....

Justin Bieber's Believe (2013) odpad!

Takový kakanec o hovně ( hovnem myslím Bíbra bez bíbra ) Pokud mládež vzhlíží k debilovi co má plný pytel drog, chová se jak vypatlanec a bez playbacku nezazpívá ani jeden tón, řekl bych že je něco špatně. Naštěstí moje dcera pochytila jiný styl hudby a vzhlíží k někomu kdo má alespoň talent a charisma. Zabít a zahrabat takového kreténa jako je tohle hovno.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Pokud jsem snad unáhleně dal prvnímu filmu o Kapitánovi z Ameriky 4 hvězdy, tak tady musím plácnou plných 7 ( tedy + 2 v hodnocení hvězdama ), protože druhý film je asi o 5 levlů výš než první. No to mně teda poser, ale úvodní akce na lodi mi dala vědět, že tohle bude pecka. Sice mi tam moc neseděl Falcon s křídlama + zápletka z Hydrou ( kdo viděl chápe ) byla nějak odfláknutě řečená jakoby mezi řečí. Jsem zvědavý na to, co vymyslí z organizací S.H.I.E.L.D. v Avengerech 2 a v dalších Marvel filmech. Začíná to být docela povedená série filmů. WOW !

Kořen všeho zla? (2006) (TV film)

Pokud existuje jen ten jediný BŮH, tak proč existuje asi 5 000 různých náboženských etnik. Milujte bližního svého a odpouštějte chyby. Toto hlásá víra už několik tisíc let, a přitom ta samá víra upalovala čarodejnice a zakazovala sex, a podobné debility. "" - "" Pocházím z náboženské rodiny, a jen kvůli tomu že Já věřící nejsem ( z osobních důvodů ) tak se semnou polovina rodiny nebaví a kupříkladu můj otec, svou vnučku - moji dceru - nebere v potaz. Odmítl jsem totiž svoji dceru pokřtít a to bylo na věřící fanatiky docela silné kafe. ---- Jsem něvěřící už od 12 let, když mi umřela sestra na lukémii a nikdo mi nedokázal vysvětlit PROČ to ten dobrotivý bůh udělal. Tehdy jsem začal pochybovat, ale samozřejmně ve 12 letech nemáte moc možností prostě říci NE, do kostela nepůjdu. Čím více jsem byl přesvědčován o tom že do kostela je potřeba chodit a bůh má z každým své plány, tím více jsem byl přesvědčenější že je něco špatně. Jednoho dne jsem prostě řekl NE a od té doby jsem zažíval nevraživé pohledy, vlažné obímání atd. V 19 letech, jsem se osamostatnil a přestěhoval se do " svého " kde jsem od všech těch šíleností mněl pokoj. Vrcholem tohoto debilního a fanatického příjímání víry v boha a jeho ušlechtilost, spravedlivost a jeho plánů z každým jedincem, pro mně byla situace, kdy mi při porodu mé dcery zemřela manželka. Samozřejmně že jsem zavolal domů, protože jsem prostě nevěděl co mám dělat a byl jsem na tom dost špatně ( o rizikovém těhotenství se vědělo, a já jsem jednou ve vzteku nad tou nespravedlností vyřkl hnusnou a odpornou větu, že kdyby se nenarodily moje dcera, tak moje žena by mohla žít. Řekl jsem to jen jednou jedinkrát a od té doby se za to stydím tak moc jak to jen jde ) Když můj otec přijel do nemocnice, řekl mi pár věcí které jsem prostě slyšet nepotřeboval a nakonec dokončil proslov tak, že řekl že to byl trest za to že jsme oba pokoušely obejít boha tím, že přes rizikové těhotenství před kterým nás varovaly, jsme přesto, chtěly nechat těhotenství volný průběh. Za tyto slova jsem otci rozbil hubu a matka se semnou nebavila skoro 5 let - otec se semnou nebaví dodnes ( hlavně kvůli tomu že jsem odmítl dceru pokřtít ) ///// Takže vážení přátelé, toto dělá víra z rodinami a toto je boží plán. Znovu zopakuji to co už jsem psal několikrát : jakékoliv nucení dítěte, které se nemůže rozhodnout samo a nemůže tomu rozumnět, do jakéhokoliv náboženského přesvědčení, by mnělo být bráno jako týrání, protože dítě se nemůže bránit a nemá tak na vybranou nic jiného než se podvolit něčemu co je v tak nízkém věku mimo jecho schopnosti chápání. Veškeré takové nucení víry, by mnělo být samo o sobě trestným činem. DODATEK : i když jsem dokument viděl již dávno, hodnotit jej nebudu. Nechce se mi plýtvat hvězdičkami na něco čím opovrhuji a je mi jedno jak a kým je cokoliv prezentováno.

Hříšní lidé města pražského (1968) (seriál)

Jó to bejval zločin ještě specifický. Všichni mněly všechny vobčíhlý a pokud k nějakejm zločinům došlo, hned se vědílo vo koho kráčí, páč všichni mněly svůj osobitý styl. Kulhavej Tonda, šilhavá Mařka, 4prstej Vomáčka a další ESA posvětí. Rada Vacátko prostě mněl svůj rajón zmáklej po všech směrech.

Nejpodivnější příběhy UFO všech dob (2005) (seriál)

Pravda o městě Roswell : odpad /// Velké spiknutí mimozemšťanú : odpad /// Provedli mimozemšťané invazi do Skotska? : neviděl jsem /// Kroniky mimozemských upírů : neviděl jsem /// Postavili mimozemšťané pyramidy? : 1 hvězda. Nejvíc na prdel všem těm vědeckým tvrzením, dávaly ty média, co mluvily z ufounama - větší frašku už z toho udělat nemohly.

40 let Divadla Járy Cimrmana aneb Ze hry do hry (2007) (divadelní záznam)

Na co můžeme být právem hrdí, jako národ ( Česko Slovenský ) je právě divadlo J.C. "" - "" Co se divadelní tvorby týká, nikdy se neobjeví nic co by tohoto velikána překonalo. Mozart se svojí hudbou, Shakespeare se svými dramatizacemi, Mánes se svými básněmi, policie se svými moderními metodami vyšetřování a mnoho dalších, můžou je tiše stát ve stínu tohoto velikána kterému nesahají ani pokotníky. ...... To, že Jára Cimrman nevyhrál anketu o největšího ČECHA, lze považovat za největší křivdu v celých dějinách našich společných republik. Závistivý negramoti, neuznávající géniovu tvorbu a přínos naší malé vlasti, prostě jeho jméno vyřadily ze seznamu nominovaných. A to se vlivem hrdosti českého národa dostal až na 3 ( ! ) místo. ¤¤ Opět jsme jako národ dokázaly, že jsme jen stádo, které jde tam kam většina. Místo toho abychom celému světu ukázaly svůj smysl pro humor a konečně tak dokázaly všem nevěřícím že Jára opravdu žil, museli jsme se stáhnout do ulity a zvolit osobnost která má v dějinách jen málo prostoru. A tak bohužel nikdy nebude mít Cimrman na Václavském náměstí svoji sochu, byť by z jedné strany byly vidět jen jeho holinky. -- . -- Perfektně sehraná parta lidí, kteří prostě jen chtěly pobavit, si určitě ve svých začátcích neuvědomila, co všechno se bude dít, když vytvořily tuto postavu. Je jen smutným faktem, že už se nikdy neoběví nikdo kdo by to dokázal stejně nebo ještě lépe. Sehraná patra, u které doslova cítíte přátelství a lásku k divadlu. Ne jako ostatní divadla, kde může být herec sebe lepší a mít k dispozici sebelepší part, a vy přesto nedokážete cítit tu svobodnou otevřenost. Herec prostě dostane text a zapojí se v danou chvíly do děje. U divadla J.C. toto nepoznáte. Každý má své osobité místo, svůj vrcholný okamžik a i když mnozí nehrají tak geniálně jako Smoljak a Svěrák, tak pořád cítíte že by svoji malou roli ( nebo štěk ) nevymněnily ani za roli Davida, nebo Rómea. -- -- -- Je nutné říci, že ať už se jedná o jakoukoliv hru, musí se prostě brát tak jak je a né si ji přikrášlovat a nebo mněnit děj a postavy. Kde září Svěrák, tam Smoljak malinko zaostává a nebo kde září Vondruška z pár větami, tam může Čepelka dělat co chce ale výsledek není stejný - spíše horší. Role jsou psány doslova na tělo a neexistuje žádná obhajoba, když je herec ve své roli vystřídán a hraje postavu jinou. Nejvíce to jde vidět ve hře Vražda v saloním coupé, kde je možnost vidět 3 různé verze ( herecky ) Jen jedna verze je geniální a to když Trachtu hraje Svěrák, Meyera Vondruška a továrníka Weigel. Ostatním verzím prostě chybí kouzlo. Bohužel už se nikdy nesejde stejně kvalitní skupina lidí, protože někteří už nejsou mezi námi a zbytek herců už podle svých slov je moc starých. Je možná dobře že Cimrmani, nemají žádné své nástupce, kteří by v jejich práci pokračovaly, protože bez hereckých es, by to nebylo ono. Mnozí vyčítaly DJC že do svého středu nechaly vstoupit třeba nevýrazného Genadije Rumlenu, který v některých hrách působí nepatřičně, ale pořád se jedná o výraznou osobu a nezpochybnitelného člena DJC. -- -- -- -- Co k tomu více dodat, než jen to, že jsem viděl několik pokusů amatérských divadel o oživení těchto her ( na YouTube je jich plno ) ale ani jednomu souboru se to nepovedlo. Čímž je jasně dokázané, že DJC, není jen o textu a pointách, ale hlvně o lidech. Veverku z Bytíšky ( Blaník ) nemůže prostě hrát nikdo jiný než Ladislav Smoljak, stejně jako Smrt ( Posel z Liptákova ) nemůže být zahrána nikým jiným než Zdeňkem Svěrákem. Hostinského ( Lijavec ) zase nedokáže zahrát lépe nikdo jiný než Jan Hraběta. Kdykoliv je někdo v těchto rolích alternován, hře prostě neco nehmatatelného chybí. * Ladislav Smoljak x 6.6.2010 * Pavel Vondruška x 5.2.2011 * Jan Kašpar x 11.6.2013​ **** Možná že proti sobě poštvu mnoho lidí, ale smrt těchto lidí, mně osobně zasáhla daleko víc než smrt prezidenta Václava Havla. Václav Havel je totiž ( ať už se vám to líbí nebo ne ) nahraditelný, co do názorů, postojů, funkce, tak i ikony Českého státu ( a že to byla ikona ) Smoljaka, Vondrušku, Kašpara, bohužel nenahradí nikdo i kdyby se sebevíc snažil. Prezidentů, budeme mít ještě velkou spoustu ale takto geniální režiséry a herce už bohužel žádné. Rozloučil bych se větičkou, při které se v divadle nesmál vůbec nikdo, protože se týká nás všech, což dokázal Jára Cimrman geniálně vystihnout i ve vtipných hrách. Jedná se o větičku SMRTI, v podání nepřekonatelného Zdeňka Svěráka, který ji svým pohledem do publika, vyřkl nezapomenutelným způsobem. -- -- " Tak nashledanou "​