Vavča

okres Brno-venkov

1 5 6 7 8 9 10 11 22 32 42
    • 7.7.2017  13:56
    Moosoodan (2016)

Roztomilé akční béčko, které v sobě kombinuje prvky thrilleru, akčního filmu, hororu. Je fajn, vidět, že Lee Ji-ah nejen žije, ale i hraje:) Vydává se do demilitarizované zóny zjistit, proč neustále mizí hlídky, co je příčinou úmrtí, kromě Severokorejců se můžete těšit i na trochu tajemna, mrazivé atmosféry a celkem povedený závěr. Lehká jednohubka, kterou si nechám, rozhodně zajímavý film, ale dost tomu po technické stránce do první ligy chybí.

• 5.1.2018  18:25

HK režisér a hudební skladatel, neporazitelná kombinace roku 2016 (viz https://www.csfd.cz/film/448368-dao-mu-bi-ji/komentare/ !) Fruit Chan, znám jako autor těch "divných filmů" natočil směs nostalgického dramatu, romance, detektivky v krásném vizuálním podání alá Cary Fukunaga https://www.csfd.cz/film/273517-jana-eyrova/komentare/ Základem je kniha autora jménem Cai Jun. Xiaomei (Angelababy) vzpomíná na svoji dětskou lásku Qiushou (Ethan Juan), která náhle v roce 2000 zmizela a dodnes neví proč. Film je prosycen nostalgickými retrospektivami, vracející nás do časů čínsko-vietnamské války (1979), začínající ekonomické reformy a také do dob pozdějších, znalý mando,kanto-popu jistě všechny hity a plakáty poznají. Láska hlavních hrdinů je samozřejmě v těžkém rozporu s materialistickými představami jejich rodin. Námět filmu má výrazný neoromantický ráz alá Jane Austen a hlavně Charles Dickens by se tady taky našel. Postupné detektivní pátrání má k vyjasnění rozhodně stále daleko a nic určitého si divák do konce vyložit nemůže. Do toho režisér mistrně vkládá křehké romantické momenty hlavní dvojice, ze kterých někdy mrazí v zádech. Film má nejen perfektní audiovizuální zpracování, zajímavý námět, ale hlavně perfektní herce (Angela, Rayza, Ethan Juan). Navíc tady lehce probleskuje kritika režimu, tehdejší historie, generace.Pokud máte chuť na neobvyklý žánrový mix, romanci, rozhodně dooporučuji, stejně jako sledovat až do konce titulků. Film, kde se můžete kochat množstvím detailů a stále objevovat něco nového, navíc můžete počítat i pár momenty magického neoralismu, nadpřirozena,bravo režisérovi.Samozřejmě, originální znění je v mandarínštině, byť je Angela HK herečkou.

• 10.8.2016  16:56

Tři a půl hvězdy zaokrouhluji kvůli podmanivému výkonu Yang Mi na 4, protentokrát. Remake (korejský originál Blindness z roku 2011) nemusí být vždy průšvih, pokud jeho tvůrce je autorem originálu, navíc Yang Mi a Lu Han v hlavních rolích jsou lepší, než Kim Ha-Neul Yoo Seung-Ho. Přizpůsobení čínskému trhu neudělalo žádné škody, film dokáže být dravý, nekompromisní, kromě napětí jsou tam emocionálně hodně silné momenty, skvěle sehraná hlavní dvojka, zajímavě použité motivy sourozenecké lásky, zneužívání elektronických aplikací k seznamování atd. Nebýt některých zbytečně sladkých hudebních pasáží (mám na mysli některé instrumentální motivy OST), tak ve filmu není na co bych si stěžoval. Vymazlená kamera, napětí, dobrý titulní song a znovu se budu opakovat, úchvatná Yang Mi. Uvidíte celkem klasický příběh o jedné traumatizované policistce, která musí čelit slepá maniakálnímu vrahu, jakkoliv klišoidně to zní, je to uděláno skutečně svěže a energicky, repríza, archivace jasná věc!

• 15.10.2016  18:49

Sbírka ujetých charakterů v jedné japonské večerce, nad kterou zůstává občas rozum stát, nicméně vaši bránici někdy solidně polechtají. Je to takový ten divný a ujetý humor (někomu se jistě vybaví anime Excel Saga), kdy si říkáte, tohle nemohou tvůrci myslet vážně, dělají si ze mě p..., případně tohle je fakt moc. Ale ono to překvapivě často funguje, příhody zaměstnanců nemají někdy chybu, včetně nápadů typu, s výhrou v loterii naložím zajímavě, prosadím zákony, aby do dopravy mohl tank a jeden si rovnou koupím... Nebo mnich v zácviku, už nemám nic proti kouření, zkracuje život, o to rychleji budu mít jako mnich zákazníky. hodně silné kafe je charakter Kaede, Nii se stane její láska na první pohled a to co vyvádí mě fakt někdy dostává. Díly krátké, ale občas je to prostě pro mě vata, nevidím v tom potenciál pro opakování, ale pokus o originální sérii vyšel celkem slušně.

• 31.1.2017  20:35

Dante Lam je akční mazák, boj proti drogovému obchodu ve zlatém trojúhelníku pojal po svém, takže pořádně akčně, ale nikoliv nutně až tak nadsazeně, pokouší se míchat efektní akční scény a syrový realismus, nebo ho alespoň dovedně předstírat (scény mučení, vybuchujících min atd.). Film do Vás pumpuje kubíky adrenalinu, Eddie Peng je akční hvězda, kterou je radost sledovat poslední tři roky, nečekal bych, že tenhle typ rolí mu tak sedne (The Rise of Legend, Call of Heroes aj.). Do příběhu, kde hlavní pachatel zla je nedosažitelný burácí symfonické, dynamické OST Henry Laie (kéž CD vyjde brzy). Kamera, akce perfektní, jak se Čína stává velmocí, tak tento film krásně ukazuje na jaké úrovni jsou, snímek je vysloveně technofetišistický, drony sledující, omezující komunikaci, vozítko s náložemi, puška střílející za roh atd. křičí z toho snaha, podívejte se, jak jsme silní! Ale já jsem ohromen a beru to, navíc, ačkoliv postavy tady nejsou nějak moc rozvedeny a téma zlatého trojúhelníku zpracoval dokonale Derek Yee v Protege (2007), tak Operace Mekong má nohu s pedálem od plynu proklatě nízko, nenechá Vás vydechnout. Normálně by to bylo za tři a půl, ale kontinuální akce a geniální německý ovčák z policejní jednotky si mě omotaly kolem prstu.

• 7.2.2017  17:23
    Pooreun badaui junsul (TV seriál) (2016)

Legenda modrého moře je seriál, který má několik fází. Prvních deset dílů útočí naprosto v pohodě na 4 hvězdy a více, seriál se nebojí být novátorský a ukazuje, že má výpravu, herce na to být ikonický, památný nemohu říct ani popel, že by se ta snaha zaujmout diváka nedařila. První dva díly humor alá grotesky, Chaplin, akce, atraktivní lokace, výlety nejsou do minulosti, kostýmní část příběhu stejně silná jako ta moderní, fakt perfektní mix.Jenže jeden problém tento příběh o reinkarnaci, lásce mořské víly a člověka má. Je strašně nevyrovnaný, po deseti dílech, které jsou plné silných momentů, nápadů, přichází postupné zpomalení a do dílu 16 je kvalita na tři hvězdy a pak poslední čtyři díly se nějak dotáhnou do konce, ale není to prostě už vůbec ono, to hlavní, co má v seriálu fungovat, tedy romantická linka a humor tak úplně nefunguje. Kamera super, z hudby mi pár příjemných motivů utkvělo, v tom problém není, ale prostě scénáristka neměla dostatek a nápadů až do konce seriálu. Navíc mi už přijde trochu otravný trend rozehrát na začátku, nebo konci epizody určitý děj a pak se k němu celý díl dostávat, lineární děj má i svoje výhody:), občas by se taky mohl více použít. Přesto musím prásknout jeden velký nedostatek, které ho si (dle komentů na Asianwiki, Hancinema) nevšimli. Nemám problém s tím jak hraje Lee Min-ho, i když jeho sympatický podvodník je pořád málo na Yamapiho Kurosagiho, určitě Lee zvládne více. problém bych viděl v Ji-hyeon Jeon. Přijde mi zejména v prvních dílech neuvěřitelně unavená, strhaná a stará (Kalibová na mě může podat žalobu za ageismus), říkáte si, proboha, ona fakt hrála v roce 2015 v Assasination? Jako bych sledoval v jednom seriálu dvě naprosto rozdílné herečky, možná natáčení a osobní život po porodu jí dával až příliš zabrat. Celkově perfektně rozjetý příběh, který pohřbily klišé a určitá ztráta tempa, chemie mezi hlavní dvojkou, prostě té romanci na konci nevěříte, Korejci umí lépe. Je mi líto, ale více, než tři a půl hvězdy bych dát nemohl a to jen proto, že prvních deset dílů je fakt super (já bych to zákeřně o pár dílů zkrátil a sestříhal), takový promrhaný potenciál, fakt škoda. Ukazuje se, že čím více prachů se do seriálů dává, čím větší hvězdy tam jsou, tím důležitější je mít pořádný scénář, silné nápady, technické zpracování dnes už umí kdekdo, takže síla seriálů bude do budoucna opět v příběhu, herectví, než efektní okázalé výpravě, efektech.

• 24.4.2017  18:26

Tak trochu čínská verze Kmotra v lokálním prostředí. Píše se nám v Šanghaji rok 1905, triáda Hong Men, si musí vybrat, zda jít proti gangům, podporovat dynastii Qing, nebo se spojit s rebely, kteří chtějí nastolit republiku. Perfektně prokreslené charaktery kriminálního světa, akce není účelem filmu, ano párkrát se jí dočkáte, ale spíše je to dokonale atmosferický, kostýmní film, kde vynikají herecké výkony. Nan Yu, jako šéfa hlavního bosse, Jun Hu jako pan Chang, který tomu všemu šéfuje, Hao Qing jako mladý rebel, vynikajícím způsobem hraje roli ideliasty, který se musí rozhodnout, zda ideály, nebo oportunismus povedou jeho cestu. Výpravná historická freska, kde není skoro nic pokaženo (včetně občas moc okatého CGI), perfektní gradace děje, vynikající hudby, Johnny Klimek mě naprosto uhranul. Už teď se těším na pokračování, jak se budou dále ubírat cesty hlavní postavy Cassie (Nan Yu), která je tak nějak neplánovaně stále v centru dění.

• 10.2.2017  18:01
    Run for Love (2016)

Špatně soudruzi, bylo to špatné, kromě prvního segmentu natočeného v Japonsku, kde hraje Eddie Peng a Zhang Ziyi, tedy pouze režisér Yibai Zhang si zachoval renomé, ostatní propadli. Film má sice atraktivní lokace i herce, ale chybí tomu nápad, něco vyloženě památného, najdete lepší sbírku krátkých filmů, než je tato. Ta snaha čínských filmařů blížit se Západu (jasná snaha kopírovat podobný projekt New Yorku, Paříži miluji tě) je prostě jalová.

• 26.5.2016  18:30
    Seirei no Moribito (TV seriál) (2016)

Měl jsem hlubokou nedůvěrou k tomu jak epickou anime fantasy lze převést na TV obrazovky v hrané verzi. Ale Japonci příjemně překvapili penězi se na výpravě, kostýmech nešetřilo, má to úžasný look alá čínské eposy. Do toho v hlavní roli výborná Ayase Haruka jako bodyguard Balsa. Celkem solidní souboje, svět, kde všechno vypadá jak má. Po příběhové lince, kdy Balsa musí chránit prince před démonem se nám rozbíhá další zajímavý děj na sezónu číslo 2, jen do toho. Vynikající rozmáchlý symfonický OST, který složil Noaki Sato, kromě kulervoucích pasáží zvládá i jmené subtilní pasáže s příměsí folku, ach to je audiovizuální orgasmus, který v rámci TV sérií dlouho nepamatuji, aby tak hudba korespondovala s obrazem. Fumino Kimura jako krásná císařova žena, Tatsuya Fujiwara jako psychicky nestabilní císař i vedlejší role jsou dobře obsazeny. Prostě bravo, příště více zamakat na soubojích, akční složce a je to doma za 5 hvězd.

• 10.10.2016  18:34
    Seisei suru hodo, aišiteru (TV seriál) (2016)

Prozatím za 3 hvězdy, protože jako správný recenzent bych musel vykonat reprízu. Na seriál jsem se hodně těšil, Hideaki Takizawa je pro mě jeden z mých nejoblíbenějších herců, který se mi vpálil pár tituly do paměti, Emi Takei patří k nejtalentovanějším herečkám z 90.let (na stejné úrovni je akorát Hirose Suzu). Mezi dvojkou to celkem solidně jiskří a scénaristi mají diváka hned na háku, ale tak nějak napětí v posledních dílech slábne, dramatické oblouky se úplně neprotínají, některé vedlejší charaktery a příběhy jsou přinejmenším divné, když ne otravné. Zejména psychopatická manželka hlavního hrdiny. Takizawa je navíc ještě nemožně mladý, aby mohl podat roli ranaře, ředitele velké společnosti, úplně mu to tak nesedí, jeho charakter je zajímavý a air guitaring ještě více (akorát mohli tvůrci tedy zvětšit repertoár, než 1 song). Emi Takei jako Kurihara Mia je vynikající, není ji moc co vytknout, ale tak nějak seriál pro mě postrádá ten žár a pnutí jako starší pecky typu Majou no Joken, Narita Rikon aj.

• 24.7.2017  19:27
    Shao nian (2016)

Detektivní film, který Vás umí udržet v napětí až do konce, musím říct, že tady bylo formálně vše správně a nedalo se dokonce odhadnout nic, navíc příběh poněkud majetnického dirigenta a jeho ženy Han (Yu Nan) umí překvapit. Ale tyto postavy jsou pouze součástí většího příběhu a plánu hackera Ang Su. Vymazlený obraz i zvuk, součástí OST Šostakovič, takže, co více si přát? Hugo LP mluvil ve své recenzi o filmu jako brilantním neo-noirovém kousku. Bohužel mě to tak úplně nenadchlo, ale rozhodně silný snímek, který ukazuje, že čínští tvůrci mají invenci a v džungli svých nejistých pravidel si umí poradit, za mě tři a půl hvězdy. Další dráhu režiséra budu sledovat, je to na něj zcela netypický snímek.

• 15.8.2016  18:24
    Siganitalja (2016)

Jsem trochu rozpolcený, zda nový počin Jae-young Kwaka má právo na 3 nebo 4 hvězdy, ale nakonec za ten silný závěr dám za 4 hvězdy. Mistr se tentokrát pustil nejen do 2 časových linek, ale tentokrát silně zabrousil do thrillerové krimi složky, přecházející místy až ve slasher. Luxusní herecké obsazení, perfektně zvládnutá kamera, hudební podkres, paradoxně příběh odehrávající se v současnosti je spíše odfláknutý, oproti tomu z 80.let. Lee Jin-wook, Im Soo-jeong hrají, co mají, mají spíše úsporně napsané postavy. Film staví hlavně na napětí, odhalování děje, než romantické lince (což je pro režiséra dost netypické), nicméně provázání příběhů v závěru vyvrcholí v buddhistickém podání. Nevylučuji, že když to uvidím znovu můj názor se změní k lepšímu, tři a půl hvězdy zaokrouhleno na 4 za odvahu autora vydat se vstříc novým zítřkům.

• 22.1.2018  18:26
    Soul Mate (2016)

České prostředí má poměrně velký a nelítostný dluh vůči moderní čínské literatuře (případně nápady typu překládat slavné sci-fi Problém Tří těles z angličtiny a nikoliv z mandarínštiny mluví za vše). Naštěstí existuje řada filmů, které dávají nahlédnout do duše mladé generace narozené v 80.letech, kdy vyloženě frčí nostalgické návraty do mládí a minulosti. Soul Mate vypráví příběh poměrně komplikovaného přátelství dvou kamarádek. Lin Qiyue (Sichun Ma) a Ansheng (Zhou Dongyu). Na pozadí tohoto příběhu divák vidí tehdejší sociální problémy a svět čínského "maloměsta", neduhy i vzestupy. Poměrně přímočarý příběh se začne v posledních částech komplikovat a jednoduché vrstvení děje se komplikuje, nic není jak se zdá. Divák poznává postavy jak z retrospektivy, tak současnosti, často pomocí četby deníku hlavní hrdinky. Můžete očekávat solidní drama, dobré herecké výkony, atmosféru nostalgie, hořkosladké romantiky (připočtěte si povedenou hudební stopu, včetně kultovní Faye Wong, song Impatience z alba Restless (1996). Velmi dobrý, který působí spíše dojmem, že byl na točen pro ženy, ale není tomu tak, hk režisér Derek Tsang stoupá vzhůru po svém režisérském debutu v roce 2012, přejme ať i nadále pokračuje jako úspěšný tvůrce, který má Hong Kong málo.

• 5.9.2016  21:38
    Ssawooja gwishinah (TV seriál) (2016)

Tento částečně nepovedený seriál (a fandové sežerte mě) má minimálně dvě zajímavé roviny k rozebrání. Jasně máme zde roztomilou hlavní dvojku, kdy Kim So-Hyun ukazuje, že je to vlastně dětský veterán, který se nemá už co učit, stačí jí jen brát zajímavé role a mít v zádech silnou agenturu. Kim So-Hyeon jednoznačně Taecyeona i ostatní obsazení válcuje. Ačkoliv zpočátku působí jako dvojka nesourodě, sehrají se časem docela slušně. Příběh vymítání duchů přibližuje trochu buddhismus, otázky viny a trestu. Kromě samotné zápletky, kdy Kim Hyun Ji hledá svoji identitu a Bong Pal dává duchům, co proto ,se dají některé jednotlivé díly vnímat i jako sonda do neduhů moderní (nejen korejské) společnosti osobně. Neměl jsem absolutně problém s nikým v obsazení, nebo hudbou, či technickým zpracováním obecně. Děj je docela napínavý, ale ono se to schéma s duchy celkem ochodí, romance mezi hlavní dvojkou super, jenže umírá to na nedostatek konfrontace se záporákem, který není nějak moc rozvinut, jeho motivace po většinu doby. Je to tak tajemné a zpožděné, že nějaký větší střet se vlastně odehraje až ke konci a je náhle po boji. Ono by stačilo i 15 dílů, než to tlačit do zbytečných epilogů v díle 16, kde se vlastně nic podstatného nemůže stát a věci z minulosti zůstanou spát, proč? No nic, neříkám, že špatná série, určitě 3,5 hvězdy, kvůli Kim So-Hyun si seriál budu chtít nechat, podívám se na něj ještě jednou a uvidíme.

• 9.1.2017  19:21

Ni Ni je skvělá herečka a její gejzír energie, přímočarost je osvěžují, dovede být ve své roli depresivní i hravá, nicméně nemůže zachránit fakt, že film se topí ani ne tak v předvídatelném námětu (který téma návratu mladosti řeší relativně originálně), ale spíše slabém scénáři. Příběh ženy, která se po rozchodu s partnerem zamýšlí nad svojí minulostí snaží se naplnit svoje umělecké ambice mě prostě nebral., Wallace Hou tady nemá moc co hrát, stejně jako ostatní, film, chce být komedie i vážný, ale tak nějak mu to nevěříte, je to relativně slabé a nenápadné, dcera Yimou Zhang se nám zatím nepotatila.

• 6.10.2016  20:34
    Sukina Hito ga Iru Koto (TV seriál) (2016)

Tento seriál je esencí léta, to co se zdá námětem jako klasická harémovka naruby (jak vystřižená z anime nebo mangy, mimochodem, je to jedna z mála sérií, bez předlohy). Jenže tak jednoduché to nebude seriál má sice typicky trhlý a praštěný humor s určitou dávku absurdity, ale tvůrci zručně zvládají nejen romantickou komedii, ale i nenásilně zapracovat tradiční japonské ctnosti, jak usilovat o vysněnou práci, pracovat na svém sebezlepšení atd. Cukrářka Misaki je čestný, i když trochu plachý charakter, je trošku nešikovná, ale hrdinka, co si pouští First Love od Utady Hikaru nemůže být nemilována... Mirei Kiritani ji hraje skvěle, je živá, energická, trochu trhlá, ale hlavně působí nesmírně opravdově, má zajímavou barvu hlasu, pro mě výkon, který mě složil, jako svého času Ivy Chen ve http://www.csfd.cz/film/312217-hua-li-de-tiao-zhan/komentare/ Opravdu silný kalibr herectví, rozdílné polohy, jsem si jist, že o Mirei Kiritani ještě uslyšíme. Naprosto perfektně vysekl roli cool, nabručeného bishíka (kuchař Kanata), Kento Yamazaki, ti dva mají spolu perfektní chemii, kterou jsem v japonských seriálech neviděl hodně dlouho. Do toho krásné prostřední přímořského regionu Shōnan, letní atmosféra na Vás přímo dýcha, léto se prostě vrátilo, stačí si pustit tento seriál, typicky očekávávaný konec pro mě není důvodem hodnotit slabě, nechápu ostatní, co proti seriálu mají, poraží vše v ranku za posledních pár let. A to jsem se nezmínil, že je tady super OST (Sebu Hiroko), malé aranže komorního orchestru, podbarvené pop-rockovým spodkem, velmi dynamické, atmosférické, hudba skvěle podbarvuje celý seriál. Tohle je stvořeno pro reprízy...

• 15.10.2016  17:52
    Sumika Sumire (TV seriál) (2016)

Seriál, který je svým způsobem velice retro, romanticky plachý a rozhodně ne centrovaný na obvyklou kategorii náct, případně 20+. I když je tady skvělá Mirei Kiritani jako 20 leté alter ego staré babičky Sumire, která dostane šanci prožít svůj život znovu. Díky staré kletbě vystoupí ze zástěny kočičí démon Rei, který garantuje její přání. Velmi podmanivě ho ztvárnil roli Mitsuhiro Oikawa, je fakt cool a charismatický. Keita Machida hraje studenta - Yusei Mashiro, do kterého je Sumire zamilovaná, ale nemá většinu dílů moc šancí něco předvést (přesto je to schopný herec, třeba v Beauty and The Fellow) Jeho charakter je však celkem sympatický. Sumire má problém, že ze své mladistvé podoby vždy přejde do té původní na 2 hodiny, takže nouze o problémové situace nebude. Velice elegantní, neobvyklá série, která mě baví 6 dílů hodně, ale pak se už nějak vytratí původní napětí. Problém je v tom, že neznám mangu, tady se mi zdá, že kromě Sumire, Reie, nikdo nemá nějakou větší roli, šanci zasáhnout do děje (mimo sokyně Arisa Kousaka, kterou hraje kočka Misuzawa Erena). Hudba je fajn, ale nic zásadně památného, co bych chtěl slyšet znova. Možná, kdyby se trochu více zamakalo na vedlejších postavách, finále, šel bych na 4 hvězdy, takhle jsou to velmi silné 3. Série Vám určitě zůstane v paměti, kromě romantiky je zde i pár lehce komediálních momentů, dobře zvládnuté efekty. Vzhledem k minutáži si říkám, zda by to nebylo lepší, jako film. Série si prostě jde svým tempem, částečně se vymyká svým souputníkům a podle mě stojí za to vidět, už jen kvůli Mirei, která mě baví i v nevděčné roli naivních hrdinek.

• 2.5.2017  19:47

Ne každá čínská koprodukce musí skončit průšvihem, zejména, když s tím pomáhají Francouzi, navíc se jedná o volnou adaptaci http://www.csfd.cz/film/296536-kuryr-expres/komentare/ V hlavní roli korejská kočka Song Ji-hyo, pase po ztracené zlaté sošce kočky, pronásleduje francouzského zloděje. David Belle, zakladatel https://en.wikipedia.org/wiki/Parkour nemá v roli padoucha chybu, dává naplno vyniknout svému talentu, dodává filmu přímo magický dotek. První hodina má takový švih, energii, eleganci a humor, že jsem si hned vybavil první díl Taxi, takový nával svěžesti. Navíc v hlavní roli exceluje i čínský komik Chen He. Song Ji-hyo dodává filmu nejen sexappeal, ale i solidní akci. Pak ten nával energii a uragán je trochu oslaben, ale ke konci se opět šlápne na plyn, nebýt jedné trapně udělané CGI sekvence, není nač bych se mohl výrazně zlobit. Hudba, akce, obsazení super, chtělo to jen trošku více nápadů, lépe vyřešený děj ke konci, ale upřímně kolik akčních komedií se povedlo z čínského prostoru za poslední roky? Trapně málo, tohle je světlá výjimka buďme za ni rádi, pro mě 3,5 hvězdy.

• 19.4.2016  22:12
    Taeyangeui hooye (TV seriál) (2016)

Obrovské prachy, herecké hvězdy a proč vlastně, za krásu mírových misí OSN, náborové video pro armádu a lékařské fakulty? Joon-ki Song i Hey-kyo Song umí lépe. Prvních 5 dílů mě to bavilo, pak se z toho ovšem stala nuda, začalo to silně řídnout i přes pokusy o akci a dramatičnost. Výsledek by mě neměl překvapit, protože hlavní režisér nemá nic povedeného na kontě, hlavní scénáristka napsala naposledy výraznou věc v roce 2010 (Secret Garden). Takže to šlo do kopru, slabé charaktery, řídký scénář. A nejhorší na tom je, že se to Korejcům líbilo, sledovanost dosahovala někdy i 30% a více, věc nevídaná více, než dekádu, naposled u série Emperor of the Sea (2004). Tohle mě hodně mrzí, nicméně nezoufejme, věřím, že oba hlavní herci nám spraví chuť v něčem jiném. Co mě nesmírně iritovalo, byla fiktivní země Urk, jako myslel jsem si, že po letech sledování anime a různých šílených nápadů mě už nic nemůže překvapit. Může!!! Na Balkáně je totiž možné všechno, jak nám chtěli ukázat korejští tvůrci, žijou tam pohromadě Afričani, běloši, muslimové a mají se rádi, samozřejmě všichni jsou chudí, hlavně černoši, do toho nějaké to zemětřesení a pašování diamantů, Evropa, tam je přece možný všechno... Výborný výsledek korejské vzdělávací soustavy, nebo spíše pohled do dementních představ scénáristů.

• 6.10.2016  19:43

Kompulzivní gambler Gao Ye (Aaron Kwok) je právě puštěn z vězení, dluhy na krku, mafiáni hrozící, že při nezaplacení si vezmou jeho nezletilou dceru, problémů více, než dost. Gao Ye potká sociální pracovnici Momo (Yang Zishan), která podlehne je nápadu zúročit peníze hazardem. Samozřejmě nic nejde podle plánu a Vy se můžete těšit na zajímavé putování postav polosvěta, charakterové střety, překvapivě úderný a dojemný závěr v jednom (nemohu bez spoilerů děj více rozepsat). Magický neorealismus udeřil v plné síle, ta kamera, atmosféra nočního i denního města doslova dýchá. Tchaj-wanský herec Matt Wu má na triku režisérský debut jako hrom, Aaron Kwok v jedné z nejlepších rolí za poslední 3 roky. Čekejte sociální drama, realismus, ale i dravost, hravost, trochu akce, herectví velmi silného kalibru, zejména Yang Zishan si říká o první ligu svým výkonem. Odkaz na http://www.csfd.cz/film/2610-cabiriiny-noci/komentare/ geniální.

• 30.12.2016  14:01
    The Mystic Nine (TV seriál) (2016)

S přihmouřenýma očima za 4 hěvzdy, jde o prequel série http://www.csfd.cz/film/479362-the-lost-tomb/komentare/ Posuneme se v čase do 30.tých let, čínské město Changsha ukrývá velice zajímavou hrobku s nálezy po kterých touží nejen místních 9 rodin spravujících byznys ve vykrádání hrobek, ale i japonská armáda. Hlavní hrdina Fo Ye (hk herec William Chan) je zároveň nejen hlavou rodiny Zhang, ale i velitelem obrany města a tak má práce nad hlavu, k ruce má svého věštce, a zkušeného hledače pokladů Er Ye, který je zároveň zpěvákem pekingské opery a mistrem bojových umění. Můžete se těšit na výpravnou, rozmáchlou sérii, která dokonale navozuje atmosféru 30.tých let, tehdejší chaos a složitou situaci v Číně. Bojové scény jsou fakt epické a Fo Ye i další tady mají hodně památných soubojů (zejména to jak vyřeže japonské dojo). Perfektní výprava, hudba (když si odmyslím, to že někdo ukradl opening z Da Vinci Demons na pár dílů), herecké výkony, zajímavý příběh i postavy, kdy do děje časem vstoupí Yi Xin Yue (vynikající Zhao Liying), jako dcera bohatého obchodníka s artefakty. Takže dostanete vše, drama, akci, romanci, seriál trpí tradičním čínským neduhem, neumělost efektů a triků, když jde výprava do hrobky, často to vypadá až příliš amatérsky a nemoderně. Samozřejmě si připočtěte povinnost v podobě japonského zla, které vede blonďatý modrooký Kavkazan (jak by řekl můj učitel antropologie profesor Budil:), který je světe div se Američan, ale co příprava populace na válku musí být, takže s tímhle se dalo počítat. Spíše trochu zamrzí jedna vedlejší dějová linie (příběh vesnice, kde chtějí zabít náčelnici), která by mohla být kratší. Jinak nemám na co bych si stěžoval, nejlepší část seriálu rozhodně patří době, kdy Fo Ye a Er Ye putují do Pekingu a zpět do Changsha, aby získali v dražbě jistou medicínu.

• 27.3.2017  18:37

Pokračování seriálu The Mystic Nine, který se stal tak velkým hitem, že budou natočeny celkem 4 filmy, kdy každý představí více jednu hlavní postavu. Er Ye (Lay nebo také znám jako Zhang Yixing) se ujme úkolu najít artefakt po neúspěšné výpravě svého dávného známého, musím být samozřejmě rychlejší, než ďábelští Japonci:) Er Ye dává svým soupeřům do těla, je vidět, že Lay se v akční roli skutečně nadřel (doporučuji sledovat záběry z natáčení na konci), mírně vylepšil i svoje herectví, třeba z něj nebude jen krátkodobý idol, uvidíme. Film je překvapivě na vysoké vizuální úrovni, výprava a zejména cgi, efekty vypadají mnohem lépe, než v seriálu. Trochu zamrzí, že příběh je konci poněkud odfláklý a scénář mohl nabídnout trochu více vysvětlení, proč ten artefakt z hrobky generála dynastie Han tak moc všichni chtějí, ale třeba se dočkáme v dalších filmech. Za mě tři a půl hvězdy, budu doufat v další filmy.Zvuk, kamera v pohodě, hudba taky ok, dokonce možná tvůrci ani odnikud nevykrádali:)

• 3.7.2016  11:51
    Trivisa (2016)

Antologický film složený ze tří segmentů, které ale neustále plynou, podobnosti s Iron Triangle bych zde vůbec nehledal, je to jiný styl filmu. Zdánlivě, ale pouze zdánlivě se jedná o gangsterku, která přivádí na scénu tři známé firmy, každý má za sebou pestrou minulost. Proč před předáním Hong Kongu v roce 1997 nespojit k něčemu velkému svoje síly? Nejvíce mě ze tří charakterů bavil namyšlený a sebestředný Cheuk Tze-keung, kterého výborně hraje Jordan Chan, ostatní herci mu spíše sekundují, charakter Kwai Ching-hung, kterého hraje Gordon Lam je vyloženě grázl a zlý. Svoje charisma má i Richie Jen jako Yip Kwok-foon, který se nyní pokouší podnikat na pevnině, zanechat zločinu. Abych se vrátil k tomu podstatnému, film je gangsterka i není, je to především alegorický film o vztazích Hong Kongu a Číny, které jsou velmi napjaté, dobová pop-kultura, politické projevy v TV, dobové záběry z předání, tísnivá atmosféra, strach, vztek, potlačovaná frustrace nakonec postupně vybuchuje. Stejně jako u hlavních hrdinů, velké plány přichází vinou velkého bratra z Číny vniveč, inu konec legrace, konec snů, konec možností cokoliv svobodně dělat... Tohle není film pro nováčky a lidi neznalé kontextu historie a HK filmů. Je to vlastně žánrový podvod, ale za onu politickou alegorii bod nahoru, jinak by to bylo za tři.

• 11.7.2016  21:46
    Tto ohaeyeong (TV seriál) (2016)

Mistr zvuku Park Do-Kyung (Eric) má vidiny ženy, kterou nezná, Oh Hae Young (Seo Hyun Jin),. Seriál může být pro někoho na začátku nezáživný, některé charaktery a jejich chování příliš nadsazené, ale v žádném případě mě to neodradilo. Je tady nesmírně cool Eric Moon, který mě fakt baví, perfektní charisma, nízko posazený hluboký hlas, žádný přeslazený hezoun, prostě chlap, kterému nejde nefandit v jeho souboji s osudnými vizemi. Navíc je tady perfektní výkon Seo Hyun-Jin v roli Oh Hae-Young, která je velice sympatická a vřelá, tržená, lehce naivní a živelná, působí úžasně proti barbie looku a moc chtěné dokonalosti Jeon Hye-bin (rovněž Oh Hae Young). Seriál má lehce premisu povídky P.K. Dicka Golden Man (film Next 2007), rovněž mi svojí atmosférou a námětem připomněl korejskou pecku Some (2004). Vztahové drama hlavních hrdinů je prokládáno menšími roličkami a charaktery z rodin hlavní dvojice. Uvidíte velice vřelou romantiku, občas ujetý humor, pravda občas vedlejší linie příběhu moc nebaví (ale to jen ke konci sestra hlavního hrdiny, dal bych jí jinou příběhovou linku). Přesto uvidíte moc zajímavý námět, prostředí produkce filmových zvuk. Cítíte autentickou atmosféru vztahů postav, budování vztahu v celkem originálním podání. Výborné herecké výkony Eric i Seo (podívám se jejich filmografiím na zoubek více. A filmografii režiséra rozhodně projdu, ten člověk umí pracovat s obrazem a zvukem velmi profesionálně, nejen se scénářem, postavami).Příjemná hudba i některé písně, navzdory 2 přidaným dílům proti plánu, téměř dokonalá série, která neumírá na krásu ani kulhavý konec, má svůj smysl až do konce. Přes lehký sci-fi motiv to působilo velmi dospěle a uvěřitelně. Seriál přinesl typ lehce realistické a dospělejší romantiky, nepůsobí to vůbec povrchně, prvoplánově, nebo lacině. Navíc opět jeden z mála seriálů, kde jsou umně udělané flashbacky. Velice atmosferický seriálek, který si Vás získá a bude stát za to se k němu vrátit. Pro mě zatím korejská série roku a nejlepší herecká dvojka k tomu. Pokud nejde jen o záblesky budoucnosti, tak hlavní dvojka má ceny jisté za svůj výkon. Prostě k pěti hvězdám bylo proklatě blízko. S odstupem času, je těch 5 hvězd zasloužených, tolik repríz jsem žádnému seriálu dlouho nedal, má pořád kvalitu.

• 6.3.2016  17:59

S tímhle se prostě nedá prosadit na americkém trhu, ani v Asii. Sice je fajn, že akční choreografie jede na plný plyn OST fakt kvalitní, kameraman je zjevně fanouškem mistrů jako Peter Pau (protože má jejich postupy v krvi), nicméně film se topí na zkratkovitém minimalistickém scénáři i na poměry třídy B. Takový potenciál to mělo, režisér, choreograf, hlavní hvězdy, bylo to pohřbeno laciným vzhledem, efekty. I přesto všechno mohl film zachránit lepší skript, propracovanější dialogy. Navíc přece jen je trochu nepřirozené použití angličtiny, byť to mluví původní herci, to se do tohoto druhu filmu nehodí. Výsledek, těžké béčko pro fanoušky Donnieho, Michelle. Doufejme, že tento model tvorby filmů se neujme, hlavní herci natočí něco lepšího (stejně tak režisér), bylo by fajn, aby Natasha Liu Bordizzo zakotvila v ranku akčních hrdinek, těch není nikdy dost.

• 31.1.2017  20:41
    V obležení (2016)

Sedm statečných po asijsku, sympatický Eddie Peng jako potulný hrdina s chytrým koněm, Ching-wan Lau jako zásadový šerif, Luis Koo jako psychopat, postavy jsou tady výrazné a mají co hrát, příběh je podán možná až zbytečně moc dlouze a rozvláčně. Akční scény výborné, Sammo Hung stále jako choreograf umí, potěší cameo na konci. Navíc tady řádí Jacky Wu, takže po akční stránce si není na co stěžovat. Benny Chan ovšem umí i lépe, tady se mu nepovedlo úplně na maximum dostat do diváka více pocity a příběh, byť používá všechny své ingredience. Hudba, kamera perfektní, ale chybí tomu něco, co by filmu dalo výraznější tvář a spád.

• 18.4.2016  17:18
    Wazir (2016)

I přes netypický úvod, zajímavý detektivní thriller o policistovi, který se snaží odhalit pravdu v nejvyšších patrech indické politiky. Farhan Akhtar mi do role traumatizovaného rodiče, nekompromisního poldy sedl, navíc filmu šéfuje jako šachista Amitabh Bachchan. Ve vedlejší roli krásná Aditi Rao Hydari, mihne se tady John Abraham, roli démonického záporáka zastal skvěle Neil Nitin Mukesh, takže herecky je na co koukat. Akce rozhodně nadupaná, ale největší devizou filmu je určitě příběh, postupné odhalování děje. Svěží akční jednohubka, která na čtyři hvězdy dosáhne s lehkostí.

• 8.1.2017  00:12

Propagandistický film skrz na skrz, a jak by také ne, když autor knižní předlohy byl hard maoista. Nicméně i čínská účast v korejské válce byla mnohem lépe zpracována bez tuposti a se ctí zde http://www.csfd.cz/film/233786-hrdinove-valky/komentare/ I ideologicky zvrácené filmy mohou být zábavné a kvalitní, rozeberme si napřed technické a personální hledisko. Oxide Pang je hongkongský režisér, který sám nebo se svým bratrem točil horory, thrillery, akční věci. Tímto filmem si možná vzal tučné finanční sousto, ale rozhodně velmi těžkou práci. Jakkoliv má zajímavé nápady pro akci, válečné scény (jako snímání ze zbraní hrdinů, zobrazení, že korejská válka byla časem špinavá zákopová záležitost, kde napalm létal vzduchem a soudruzi se dobrovolně a nadšením odpalovali jako ti vousatí Santa Klausové v Afghánistánu a jinde), tak na úroveň Johna Woo, nebo špičkových čínských tvůrců nemá. Naopak občas se dějí menší technické chybky, kdy chce jakoby pustit předtuchu hrdiny a jde místo dopředu, pozpátku a naopak, nebo občas ujede střih a viděl jsem tuším dvakrát ten samý záběr. Hned úvodní přepad konvoje končím odpálením hnízda nepřátel, které při explozi vypadá jako masivní atrapa z papundeklu a sádry (místo skály). Ale tohle není hlavní problém, stejně jako relativně epizodická struktura, příliš patetická hudba, která ale tak nějak nefunguje a do některých scén nesedí, nebo je někdy zase nemožně sladkobolná, byť symfonické OST zní občas zajímavé. Technicky, kdybych tomu fandil tři hvězdy, ale problém není přehnanost, nebo nereálnost, ale je to emočně ploché a i z válečného hlediska často nezábavné. Jenže mít ve filmu hvězdy jako Tony Yang, Wang Luodan a nevyužít jejich potenciál je zločin, který by se měl trestat 3 knedlíky ve 2.cenové, nebo by měl SARFT udělit tvůrčímu týmu dočasný zákaz tvorby. Postavy jsou ploché, bez nějakých charakteristik, minulosti, Tony Yang a jeho charisma vykřesalo sympatický charakter, Wang Luodan filmu dává sice perfektní herectví a dělá co může ve své roli dívky z uměleckého souboru, ale zbytek jsou jen zaměnitelné tváře a kanonfutr. Nepřítel je samozřejmě vymazán a slouží pouze ke zničení, působí někdy směšně, byť není úplně démonizován. Veškeré historické popisky jsou cenné tím, že poskytují čínský pohled na věc, ale často je to brutálně mimo realitu, třeba začátek a konec. Jako 10x a 20x násobná přesila zcela "překvapivě" vyhraje i když nemá letectvo, tvrdit, že intervence v Koreji byla na ochranu ČLR je nesmysl. Soudruhům chybí sebereflexe, jelikož agresi zahájila KLDR, bod b, díky těm čínským dědečkům na které mají být nyní vnuci hrdí máme supr stát s jadernými zbraněmi (za mohutné asistence neschopných vlád USA, které to umožnily), který kdykoliv může rozpoutat masakr a to se vyplatí, na tohle máme být pyšní? Tohle si dnes už nemyslí kromě maoistů ani Číňané, film sklidil spektakulární nezájem vydělal od uvedení v září 2016 pouze 36 miliónů yuanů. Nicméně film je cenným svědectvím, že vedení ČLR hrabe a už, aby je Trump trochu přiškrtil nebo vybombardoval. Normální člověk by naznal, že vytvoření KLDR byla neodpustitelná chyba, ne tak v Číně, kde to chtějí 64 let poté glorifikovat a vydávat za úspěch soudruha Maa. Tento film však pro lidi nezatížené ideologií jsou jasné tři hvězdy a možná kousek k tomu, pro vnímavého diváka, který se chce rýpat v aspektech propagandy, je to film k nezaplacení a bude si ho chtít archivovat (stalo se).

• 16.7.2016  23:44
    Woonppallomaenseu (TV seriál) (2016)

Ačkoliv tomu mnozí odmítají věřit (kromě režisérů, kteří vědí, kdo byl loni nejlepší:) tak Hwang Jung-eum hrát umí (fakt někdo věnujte čas sérii Endless Love 2014), akorát stejně jako Yoon Eun-Hye netrefí ten správný seriál, nebo nedostane roli, kde může ukázat, co umí. Tady hraje charakter Shim Bo-Nui, která je jako vystřižený pověrčivec z Theofrastových povahopisů. Je tady roztomile nemotorná, zároveň ale silná a svéhlavá hrdinka, kdy střídá komediální záseky s tragickou rolí ženy pronásledované neštěstím (úplně mi vytanul na mysli film Goddes of Mercy). První půlka série je hodně povedená jízda se supr nápady, vtipem, svěžestí. Jenže pak to bohužel režisérka, nebo scénárista neuhlídali obsahově. Komediální rovina jde do pozadí, tragická, romantická a dramatická linka úplně nefunguje, jakkoliv mě baví Jun-yeol Ryu v roli chladného šéfa Je Soo Ho, tak hlavní linie příběhu přestává mít svoji sílu a přitažlivost, magie vyprchala, přerod seriálu do jiné roviny se prostě úplně nepovedl. Spíše Vás budou bavit vedlejší postavy. Série má dobré vedlejší příběhové linie, herce v menších rolích. Fakt mi srdce krvácí, tohle mohlo být o dost lepší, navíc je tady perfektně vymakaný OST, kdy kromě jedné písně vyniká tradičně instrumentální stránka, přísahám bohu jedno z nejlepších použití kláves-klavíru do osudově tklivých motivů, mělo to fakt sílu. Věřím, že Hwang Jung-eum snad chytne 4-5 hvězdičkovou sérii příště, protože by si to její talent zasloužil.

• 16.9.2017  18:55

Tento seriál si bere premisu z korejské série https://www.csfd.cz/film/319021-inhyeonwanghooui-namja/komentare/ ale pracuje s ní úplně jinak, na rozdíl od prvního čínského remaku https://www.csfd.cz/film/529100-xiang-ai-chuan-suo-qian-nian/komentare/ zde tvůrci vybrali perfektní obsazení. Wei Da Xun exceluje jako Sun Qi Long párty milující týpek z roku 2016, který bojuje o dědictví se svojí sestrou, rovněž jako vážný mistr francouzské kuchyně Zhang Zhi Gang v Šanghaji roku 1936. Guo Xue Fu taiwanská herečka (známá spíše jako Puff Kuo) je dokonalá v roli začínající filmové herečky 30.let, dokonale krásná tvář, velké oči, které zahanbují laň i prosícího psa, stylizace jí skutečně sedí, vypadá jako bohyně oné éry. Janice Man (jinak hong kongská herečka, kterou možná výjimečně nepředabovali) jako rozverná vnička výrobce speciálního vína, nemá tolik prostoru, ale její bezstarostný, lehce tržený charakter paradoxně bere v mých očí trošku více sympatie.Uvidíte romantiku drama, nějaké ty souboje, zákeřné Japonce, trochu humoru, většinu času série neztrácí tempo. Napětí a dramatické pnutí mezi postavami fakt hmatatelné, na rozdíl od většiny čínských seriálů z pevniny, tohle je fakt velký skok pro Čínu, byť malý pro diváka. Konečně dovedou tvůrci z ČLR rozdmýchat romantické vztahy a žár naplno mezi postavami, velmi korejské, půjčování motivů z korejských sérií není na škodu, když funguje. Nejen romantika, ale i vtip, lehokonohé střídání žánru, geniální pop-kulturní narážky jako cože tvoje jméno se hláskuje G-Dragon? Případně citace z In The Mood for Love. Takhle vysokou úroveň jsem v pevninských seriálech ještě neviděl. Hudba (velmi korejské použití), kamera, ok, žádné technické prohřešky jsem neviděl. Co zamrzí je ani ne tak povinnost vlastenectví a přítomnost japonských záporáků, jako velmi svévolný konec a nákladní s kauzalitou, když scénář byl do té doby bez chyb, poslední tři díly jsou fakt těžce nelogické. Nevím, zda něky není lepší ponechat sérii v tragickém tónu, než vymýšlet nereálná řešení (na poměry TV série, nikoliv fyzikální reality!) Jestli jste nikdy žádný seriál z pevninské Číny s moderním námětem neviděli budete možná mile překvapeni, i když se pohybujete pouze v japonských a korejských vodách. Z archivních a studijních důvodů si serál nechám, další důkaz, že Čína jde nahoru. Navíc obě hlavní herečky si jasně řekly, o to, aby je obsazovaly více, máte možnost vidět Janice Man v dvou filmech a seriálech, Puff Kuo má zatím naplánované jen seriály, ale bylo by škoda, kdyby zůstala jen u nich.

1 5 6 7 8 9 10 11 22 32 42