The Grand Tour (2016) (pořad)

Myslela som si, že Amazon nikdy nebude schopný napodobniť to kúzlo Top Gearu, ktoré vyčarovalo BBC, ale dokázali to a už po prvých troch minútach som sa zmenila na roztekajúcu sa mláčku sĺz. Po ďalších 30 minútach som sa tak vyškierala, až ma bolela sánka. Láska k rýchlym autám proste nezávisí od produkčnej spločnosti, ale od Jeremyho, Richarda a Jamesa.

Jonathan Strange & Mr. Norrell (2015) (seriál)

Vždy som túto knihu milovala a vždy som verila, že seriál/film nemôže byť lepší ako kniha. V tomto prípade sa to tvorcom takmer podarilo, až na posledné dva diely, ktoré sa tak absurdne a zbytočne odklonili od literárnej predlohy, až mi takmer pokazili dokonalý zážitok. Ale našťastie iba takmer, lebo len ťažko by ste hľadali niečo lepšie o mágii.

For Grace (2014)

Čakala som dokument o varení, jedle a top reštaurácii, dostala som oveľa viac. Hoci ma životný príbeh Curtisa Duffyho dojal, For Grace by sa zaobišiel aj bez tejto dramatickej časti.

Birth of Saké, The (2015)

Dokonalý a nádherný dokument o jednom zo základnov japonskej kultúry - saké.

Moulin Rouge (2001)

Najlepší, najromantickejší, najzábavnejší, najúžasnejší film, komédia, muzikál, tragédia, lovestory.... a na dôvažok Ewan McGregor.

Velký Gatsby (2013)

Škoda tak úžasného soundtracku na tak nudný film.

300: Vzestup říše (2014)

Zábavnejšie a akčnejšie ako jednotka, ale všetko iba vďaka Eve Green. Už som vám spomínala, že ju milujem?

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Rozprávočka na dobrú noc. Obdivujem Zacka Snydera, čo dokázal s tak malým rozpočtom, obsadenie mal koniec-koncov, vynikajúce, len ten rozprávač mi strašne liezol na nervy. Plus Lena Headey, samozrejme, a tehličky, veľa tehličiek.

Sebevražedný oddíl (2016)

Bola som na hrane medzi troma a štyrmi hviezdičkami, ale dávam tri, pretože: a) soundtrack je lepší ako film samotný a tvorí tak 90 % atmosféry, b) Letov Joker naozaj vyzerá ako Justin Bieber na pervitíne, c) Margot Robbie je úžasná Harley, ale vo filme slúži iba na plnenie mokrých snov pubertálnych príslušníkov mužského rodu, d) chýba tu poriadny a zjednocujúci záporák, e) prvá polhodina je wtf miš-maš záberov a predstavovania postáv, ktoré ale nijako neslúži samotnému deju. DC ide, ale na Marvel sa ešte nedoťahujú, lebo tí na recept ako robiť vtipné komiksové filmy s poriadnou akciou, ktoré očaria aj nefanúšikov komiksov, prišli už dávno.

The Joy of Painting (1983) (pořad)

The Joy of Painting je dokonalý dokumentárny seriál o maľovaní, pri ktorom si oddýchnete ako nikdy v živote. Za všetko môže talentovaný Bob Ross, ktorý 20 rokov slúžil na vojenskej základni na Aljaške, ktorá mu slúžila ako inšpirácia pre jeho krajinky, dotiahol to až na seržanta a keď zanechal kariéru v armáde, povedal si, že už nikdy nebude na nikoho kričať. Počúvať jeho hlas a sledovať ako maľuje, je asi tá najupokojujúcejšia vec, akú som kedy zažila.