Black Panther (2018)

Za devatero horami a devatero pouštěmi parkoval kamijón s kvalitním fetem co se nazýval "černý panter" a ten jednou vysmažil párek scénaristů za vydatné podpory náhodně kolemjdoucích. Smažily a smažily až ... Black Panter.

Úhoři mají nabito (2019)

Vladimír Michálek s Petrem Pýchou pracovali na scénáři přes 3 roky. Veřím že na papíře to mohla být i docela švanda, pohyblivé obrázky už taková zábava nejsou.

Bohemian Rhapsody (2018)

Já tu "královnu" nemusím, i když uznávám že po hudební stránce film funguje. Vycucání studiových alb filmu hvězdičky nepřidá, protože to mezitím je nezáživná nuuda, i když slušně poslepovaná. Shrnuto a podtrženo - není to dobré.

Hra o trůny - Železný trůn (2019) (epizoda)

Když někdo dostane prostor 10-ti dílů, chvástá se že to dá klidně za šest, vystavuje se velkému riziku. Cíle bylo dosaženo, akorát se ten maraton srazil na vzdálenost atletického oválu. Není to konec co sráží hodnocení. A teď už jen vyčkat na knihy a Martinem avizované jiné zakončení příběhu některých vedlejších postav, protože co je v IceFire vedlejší postava, že.

Vodník (2019) (seriál)

Vcelku koukatelné, jenom nevím proč nadějnou linku vyšetřování odhalenou v druhém dílu pustí a náhodně se k ní vrátí až před koncem dlu třetího.

Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

Takže se vize a předtuchy vyplnily. Ona to fakt vypálila.

Hra o trůny - Poslední ze Starků (2019) (epizoda)

Jsou v tom vidět prachy ale nemá to mozek. To šustění scénáře je slyšet až za Zdí. Tady se "tvůrcům" sype dílo pod rukama.

Avengers: Endgame (2019)

Tak se prý příběh uzavřel. Asi jo, ale tak velkej šlágr to není. Průměrný biják, výborný vizuál a na stopadesátouprvní recyklovaný scenář se závarečným "ultrakrutopřísnýmdigibordelem". Slabé tři.