Nepřítel před branami (2001)

Jude Law zde má jednu z životních rolí a Rachel mu zdatně se-kunduje. Miluje ostřelovací tématiku ve filmu a obdivuju trpělivost ve smrtelném nebezpečí.

Zrození Planety opic (2011)

Přece jen stále mame co objevovat v oblasti, kterou si myslíme, že známe. Ne tak akční, jak by mohlo být, ale ztvárnění lidoopů je velice věrné.

Elitní jednotka (2007)

Není to úplně sourodé, ale te tak dobré a jiné, že si to čtverku zaslouží. Nekteré zaběry se mi doslova vryly do hlavy...

Temný rytíř povstal (2012)

Explozivní, nadupané, místy mimo, oblíbenec Hardy a Bale (zde výborný hlas). Ale ať beru jak chci, na Ledgera nikdo nemá.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Cruise mě nepřekvapil, ale skoro šokoval. Propracovaný, chytrý akční thriller bez přílišných efektů, i když trošku plochou Pike... mno, celkově velice povedené dílko. Těším se na další díl.

Život a doba soudce A. K. (2014) (seriál)

Po přibližně polovině dílů hodnotím velice kladně. Obsazení Švěhlíka je trefné - na první pohled studený a přechytralý "čumák", který ale při bližším pohledu má city, bojuje s osamělostí, vztahem k rodičům a samotnou soudcování. Což jej staví do lidské verze moderního muže. Některé díly jsou slabší, některé drží (pro mne) vysoký standard a důvod, proč se budu dívat dále.

Muži v naději (2011)

Jako celek to přece jen dobře koukatelné a přecházejíc neideálního obsazení Polívkou, postavám se dá věřit. Příběh je okoukaný až hrůza, ale těžko popisovat stejné stále jinak. Mě se to, společně se ženou, líbilo. Samotnému již méně, protože bych začal hodnotit scénář více. Co hodnotím jako nosné: vztah starších manželů s "překvapením" a dcery s otcem.

Finanční krize (2010)

Pochopitelné i pro lidi bez znalostí derivátů na trhu, místy poučné, bez patosu a se snahou být objektivní. Dám plný počet, protože tohle se dotýká tolika lidí, že si to málokdo uvědomuje (tato malá adresnost dopadů je asi jediné mínus).

Café de Flore (2011)

Působivé, leč kousek chyběl k dokonalosti. Nečekal bych, že propojení zdánlivě nesouvisejících dějů může být po většinu filmu pro mne spíše rušivé (toť má divácká lenost nevidět mainstreamově), nakonci ale uspokojivé. Průběh, načasování, herci i děj, který mě zajímal. Všechno to tam je, přesto něco chybí.

Phineas & Ferb (2007) (seriál)

Ne špatné, ale nijak oslňivé. Nápad ano, ale realizace trošku vázne. Perry je fajny.

Časové pásmo bylo změněno