• Fantasy

Velké oči (2014)

Pro Burtona velmi netypický film, ale nakonec to přece jen zvládl, dá se říct po všech stránkách. Příběh malířky utlačované manželem od samého začátku jejich vztahu. Margaret přehlížela intriky svého partnera, protože ho milovala a naivně si myslela, že jeho touha po moci jednou pomine. Kean je skutečná umělkyně. Používá své kresby k tomu, aby vyjádřila své pocity, aby sdělila světu, že "the eyes are windows to the soul." A za to si jí vážím. Film působí klidně, uvolněně a nenáročně, za to dostává body navíc. Herci jsou ve svých rolích skvostní: Amy podává posledních pár let stabilní(nadprůměrné) výkony a ten v Big Eyes není výjimkou (gratuluji ke Zlatému Glóbu). Christoph hraje netradičního záporáka skvěle. Vše navíc podkresluje hudba, která ani nemohla být lepší. (75%)

Čarovný les (2014)

Trailer svou funkci splnil dokonale, ale s výsledkem už tak spokojený nejsem. Všechno působí nemastně/neslaně. U některých scén jsem si říkal, proč ve filmu vlastně jsou a těch, co nedávaly smysl bylo ještě víc. Navíc mě dost vyvedlo z míry, že pohádky nedopadly tak jak měly. Herci dělají, co můžou, ale víc jak na *** to nevytáhnou (60%)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Filmová série, která se stala součástí mého života. Je úžasné, že spolu s Harrym rostlo i miliony jeho fanoušků, že i po tak dlouhé době mu jsou oddáni jak v knižním tak filmovém světě a aspoň na chvíli mu vdechli život. Báječné zakončení splnilo do puntíku všechna má očekávání bez výjimky - ať už epická bitva o Bradavice nebo pochmurná atmosféra prostoupená od první do poslední minuty doprovázená nevyhnutelným mrazením.... Neplecha ukončena (100%)

Sousedi (2014)

Náramně jsem se bavil, humor se drží celkem na uzdě a pro mě nepřesahuje hranici trapnosti. Jakýkoliv člen hl. čtveřice (Rogen, Byrne, Efron, Franco) se ukázal jako skvělý komediální herec. Co víc si od komedie přát ? (80%)

Hačikó - příběh psa (2009)

Vždycky jsem měl slabost pro psi, a Hači je naprosto k sežrání. Mrzí mě, že i těch 89 minut se zdálo jako moc dlouhá doba - příběh je silný, ale zpracování mohlo být lepší(po emocionální stránce bych ještě přitlačil). To ale nemění nic na tom, že se jedná o jeden z nejkrásnějších filmů o bezmezné oddanosti, jaký jsem kdy viděl (79%)

Borat: Nakoukání do amerycké kultůry na obědnávku slavnoj kazašskoj národu (2006) odpad!

Všichni kolem to vychvalují do nebes, pokládají za skvělou komedii, plná skvělých hlášek.Sám jsem byl k Boratovi velmi skeptický ze zkušeností s Brunem, kterého jsem nedokoukal. Intuice se opět naplnila...a znovu stojím na druhé straně barikády. Zkrátka se nad tím nedokážu povznést jako ostatní. Hloupá, vulgární, urážlivá komedie plná rasistických vtípků. Nic pro mě (5%)

Buffy, přemožitelka upírů (1997) (seriál)

Nadčasová, originální, svá... to je Buffy, taková byla a taková navždy bude. Svého času jeden z nejsledovanějších a nejoblíbenějších seriálů. Divák si snadno dokáže zamilovat jak hlavní, tak vedlejší postavy. Slovy ani nedokážu popsat jak moc mi Buffy změnila život. (100%)

Závrať (2009)

Do poloviny to nemá chybu...napětí na každém kroku + nádherná příroda, která vyrazí dech S příchodem zabijáka to je ale pád střemhlav o několik tříd dolů - naprosto neoriginální, škoda (50%)

Víc než zločin (2014)

Velmi působivý námět, který postupně nabírá ty správné grády, ale provedení dost kolísá. Ryan a Rachelle tvoří zajímavý pár, ale spousta dalších věcí prostě nefunguje a to pár manželů/podvodníků, byť sympatických, nezachrání. (60%)

Krysař (2003)

Byl jsem dost zvědavý na Krysaře ve filmové podobě, ale z výsledku jsem víc než rozčarován. Netuším jestli to natočili schválně tak špatně, nebo se pokoušeli o nějaký nadhled...těžko říct, každopádně asi nejsem schopen ocenit tenhle "omyl"?(20%)