FREEWHEELER

okres Žilina

3 body

• 20.10.2012  11:03
    Titanic II (2010)

Tak toto bol zážitok. O:-)))

• 20.10.2012  11:01
    Paranormal Entity (2009)

Veľdielo, ktoré si nezaslúži ani komentár. A predsa....

• 20.10.2012  11:00

Nie, tento snímok nebol dôležitý.

• 20.10.2012  10:59
    Grave Encounters 2 (2012)

To si snáď zo mňa robíte prdel. Vlastne, pýtam sa, robíte? S podareným Grave Encounters to nemá nič spoločné, toto jeden z tých výsmechov žánru, ktorý sa raz za čas s námahou niekomu podarí.

• 20.10.2012  10:54
    V/H/S (2012)

-„You're all gonna die up here“ Fajné fajné fajné. Nič svetoborné a prevratné aléééé srať na to, pozerá sa to príjemne, dokonca treba nad pointou porozmýšľať, pár detailov je dobre skrytých a to robí z tohto filmu zábavu a "vodvaz". Poďme načrieť ku korienku veci. Táto dusná VHSka začína nálezom mrazivých VHSiek zo zbierky pána domáceho, ktorý stratil reč a zaspal. A nie na stolici, na furt. Prvú, ktorú vandali strčia do VHS plejera má epizódny podtitulok Amateur Night a mňa nadchla len skoro trochu. Fajnému nápadu chýbala rozsiahlejšia minutáž a kreativita. Rozhodne sa ale nechajte prekvapiť a hľadajte lásku k tých skromným dievčenským očičkám. Chladným to mňa ani chlapcov ale nenechalo a tak sme sa rozhodli pokračovať druhou páskou, ktorá u mňa spomedzi všetkých ukotvila v zdravom nadpriemere - Second Honeymoon. Inteligentne vypointovaná záhadná poviedka a klinec do rakvy všetkým naivným mladomanželom. Prekvapivo fajný nástupca Tuesday the 17th - a teda tajomstvo lesného vraha á ala Slender man ma teda fajne prekvapil a patrí k tomu najlepšiemu z tejto zvrátenej kompilácie. Trošku som si potom oddýchol pri Skype-ových webkamerách s podtitulkom The Sick Thing That Happened to Emily When She Was Younger, ktorý potreboval niečo viac ako kujebáka (ževraj doktor) a bububu. I keď nápad celkom o.k., radím medzi najpomalšie a najnápaditejšie. A tak ako prostredník, je aj záverečný 10/31/98 vynikajúco natočenou mystickou poviedkou, dokonale vystupňovaný s ráznou atmoškou, táto vám ubehne naozaj rýchlo. Statočný záver. A moja motlitba na záver: No dobre, nebolo to také štrašiacke a desivé ako by sa dalo z traileru očakávať, každopádne je V/H/S veľmi podarené a svižné dielo, a mne by vôbec nevadilo keby sa v podobnom princípe pokračovalo pokračovaním, ba dokonca pokračovaniami. Dobré nápady a odvážne spracovanie je samozrejme podmienkou.

• 20.10.2012  10:19
    Devil Seed (2012)

V rebríčku televíznych kvalít sa Devil Seed ocitá mierne pod slovenským zázrakom Pod Povrchom. Výpovedná hodnota dialógu, scenáru a hereckého prevedenia ako takého nestojí za zmienku ani keď si pri ohníku s priateľmi preberiete horúce novinky zo sveta politiky, športu a chudoby v Trinidad a Tobagu, po čom uviazne téma. Hercom je lepší jožko z Farmár hľadá ženu. Stačí... Kto kúpi Blu-Ray, nech sa ide hanbiť do kúta. Alebo nech už z domu nikdy nevyjde.

• 24.8.2012  16:55
    Prozrazení (2012)

-„Are you drunk Jeremy?“ Niekto si zmyslel, že je múdrejší a že Enterrado bolo slabé, tak si ukradol celý film a doplnil pár blábolov. Ale vážne je to dosť lenivé, nemá to napätie, pár vecí sa prestrelilo a vôbec sa nehodilo. V podstate je to fajn film. Záver sa mi nepáčil vôbec.

• 23.8.2012  19:12

-„You're always back. This time, I'll be back.“ Hanbite sa všetci, čo do neba vyzdvihujete toto "majstrovské umenie". Akurát ma presviedčate, že to, kde sa nachádza hranica dobrého kinematografického počinu absolútne netušíte. Pekne natočená akčná scéna na začiatku, pekne natočená akčná scéna na konci, všetko medzi tým ukazuje, ako sa dá zmysluplne zničiť herecká kvalita klasikov. K scenáru nemám čo povedať, nakoľko takéto niečo nenazývam scenárom. Polovica obsadenia ani poriadne nevie rozprávať po anglicky, nad kamenným pohrebom a múdrymi rečami sa pousmejete - ale možno asi ani nie, lebo sa Vám to bude páčiť. Nevadí. Jediným plusom je vizuálna stránka. To už tohtoročný Total Recall bol zábavnejší.

• 16.8.2012  18:31

-„How soon can the horses be ready?“ Veľmi fádne dielo. Sľubný námet a zábavný trailer ostali v minulosti, z filmu nesrší iskra a kopec času sa ocitá na plytčine. Humor ma neožiaril, veľmi strohý, vizuálnu krásu vyzdvihovať nebudem, nakoľko je to pre Burtona už rutina. Ten tak vysoko a prudko stúpal, až sa bojím, kam hlboko možno až klesne. 1 a pol*, zaokrúhľujem po spokojnosti s Pfeiffer a Moretz.

• 13.8.2012  15:48
    Lorax (2012)

-„You wouldn't hit a woman.“ -„That's a woman?“ Ďaľšie príjemné animované prekvapenie. Skromný príbeh, parádna animácia, zdravé a vtipné. Cuteness level vo filme je OVER 9000!!

• 12.8.2012  18:49
    Fany (1995)

Fany je ohromný český brak, ktorý zmiatne vaše zmysly a ocitnete sa v otázke: kde tí čechurovia brali talent na filmy s dokonalými psychologickými zápletkami? A sranda, že to bolo fakt dobré.

• 12.8.2012  18:43

Chápem to, že v časoch, keď Kiss ovládol celý svet ako mohutný fenomén, sa bussinessmeni z celého štátu snažili privyrobiť všetkými možnými cestami, no Kiss Meets the Phantom of the Park je podľa mňa krutý prešľap vedľa, na ktorý kapela nikdy nemala kývnuť. Hold, židovské maniere sú nenapraviteľné, a Gene sa namiesto hrdinom Sci-Fi žánru stal smiešnym déčkovým pandrlákom. A možno len málo sledoval vývoj televízie.

• 12.8.2012  17:02

Veľké sklamanie. Uťahané a pod pokrievkou prázdne.

• 12.8.2012  16:59
    Kokain (2001)

-„Sometimes you're flush and sometimes you're bust, and when you're up, it's never as good as it seems, and when you're down, you never think you'll be up again, but life goes on.“ Žáner, v ktorom Deppa milujem najviac, veľmi silné a intímne dielo. Niekedy nie je všetko ako v rozprávke a ideály si človek určí až keď dospeje. S ohňom sa zahrávať neradno. Precízne vybudovaná psychológia postáv, doplnená a vyzdvihnutá šľapajúcim scenárom a odvážnou kamerou. A zvláštne je na tom to, že tento dílerský príbeh naozaj dokáže dojať.

• 12.8.2012  16:53

Na svoju dobu veľmi otravný veľkofilm, no citeľne nechýba zanedbanie filmárskeho remesla.

• 12.8.2012  16:51

-„Watch your heads!“ Bezpodmienečne jeden z najohromnejších diamantov v Burtonovej tvorbe, hoci k dokonalosti chýba ešte štipka kúzla. Bravúrne spracovaný vizuál a in/exteriérová vyváženosť, farebnosť postáv a mystika príbehu. Ricci bola vtedy ešte veľmi krehká, Depp profík a elegán, Walken zahral jednu z najlepších svojích rolí. Rozhodne si bezhlavo vychutnajte túto temnotu v HD.

• 12.8.2012  16:45
    Z pekla (2001)

Nekonečné peklo v spleti útlych a nepotrebných dialógov, málo vizuálu a kúzla poctivej dobovky. Rarita, kedy Depp nie je pre film prínosom, ale výnimka vždy potvrdzuje pravidlo. Spravil by som to odznova a poriadne!

• 12.8.2012  16:40
    Četa (1986)

-„I love this place at night, the stars. There's no right or wrong in them. They're just there.“ Silné slová, silní chlapi. Odporne sa zas rieši propaganda a patriotizmus, Platoon nie je žiadna hračka a bezvýsledný film pre platiace masy, je to spoveď, myšlienka a pointa, obrázok bezvýchodiskového stavu vo vietnamskej vojne. Autentickosť a dôraz podpísali v neposlednom rade talentovaný scenáristi, muzikálny Delerue a Oliver Stone zo zástupom bezkonkurečného kastingu.

• 12.8.2012  16:34
    Kameňák 3 (2005)

-„Za co pět?“ -„Sem nemohl najít Aljašku.“ -„A nenachls jí v pokojíčku?“ 100 minut po třetí. A s přehledem.

• 12.8.2012  16:28
    Kameňák 2 (2004)

-„Ta skleróza to je hrůza nic si už nepamatuju. Ani jestli jsem bojoval v 1. nebo 2. světové válce!“ -„To já bojoval ještě v té první. To vim. Ale nevím jestli jsem dostal kulkou mezi lopatky nebo lopatkou mezi kulky.“ Ale nevím jestli jsem dostal kulkou mezi lopatky nebo lopatkou mezi kulky. Návrat hovadín aneb repete chujovín. To fakt sa nehanbíte chŕliť odpadmi? Jój česko-slovensko je strašne nevtipný a pokrytecký národ. Zahoďte presudky a starecké maniere, zavolajte si k sebe partiu kamarátov, kúpte pivko a rehocte sa.

• 12.8.2012  16:20
    Kameňák (2003)

-„Dědku, to musíš kouřit jednu za druhou?“ -„No bábo musim, přece si jich nenarvu do pusy všech dvacet!“ Jeden z najhorších filmov? Jedny z najnevtipnejších vtipov? Nehrozí. Kameňák je podcenená a umelo vytlačená zábava s trafenými českými hercami. Každých 30 sekúnd sa vášnivo zasmejem alebo aspoň tlesknem po čele, čo je neklamným znakom toho, že o trápení, odpore či nedajbože nude sa nemôžem baviť.

• 12.8.2012  16:14
    Mr. Bean (TV seriál) (1990)

Gag za gagom.

• 12.8.2012  16:14

Ty vole, čo ten pako dokáže predviesť za poldruha hodiny je úžas. Televízny seriál bol lepší, no nič to nemení na fakte, že máme pred sebou obrovskú zábavu od Rowana Atkinsona.

• 12.8.2012  16:12

Ako sa kotia medvede? Tak ako bezduché sequely - bezducho. Našťastie sa vám to moc vtierať nebude a Archie bol veľmi milý spoločník. Mať väčšiu záhradu, tak si ho sto-pro vezmem.

• 12.8.2012  16:09
    Dr. Dolittle (1998)

Možno otrepané, klišé, a trápne otrepané kliše? Skúsim to opísať stručne. Eddie je vtipný, má zlatých potomkov a milú ženu; (našťastie toto nie je zápletka) ja milujem zvieratá. Zlatunké, milé a rozprávajúce milučké, a zlatunké zvieratká.

• 12.8.2012  16:07
    Showtime (2002)

Špekulácie o tom, či nájdeme kvalitný materiál sú bezpredmetné. Klasický rodinný televízny večer so sympatickými hercami. A moja mama zaspala určite prvá. Ja jej to však nebudem zazlievať.

• 12.8.2012  16:05

Veľmi príbuzné experimetu Ramazzotti/nu-metal.

• 12.8.2012  16:03

Jasné, že to bola tuposť najspektrálnejšieho zrna. Ale mi nevravte, že to šlo s deckami lepšie Arnoldovi.

• 12.8.2012  15:51

Dovtedy chodíš s džbánom po vodu, kým sa z neho ozýva. A sám do nej spadneš.

• 12.8.2012  15:43
    Van Helsing (2004)

Markizácky stokrát omielaná polozábava s prchavými následkami a devastujúcim vplyvom českých produkčných štúdií. Ale keď mi nalejete bavoráka z ľadom, rozhodne od Van Helsinga neujdem a rád si zahrám aj kartové hry.