milka

Filmový a seriálový povaleč

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75
    • 24.4.2016  12:25
    Vinyl (TV seriál) (2016)

Ano, Vinyl opravdu není bez chybiček. Na scénáři by se dalo ještě malinko zapracovat, v polovině seriál malinko přešlapuje na místě a vedlejší charaktery by si zasloužily podstatně větší péči. Jenže co naplat, když ten zbytek je i přes mušky neskutečně návykovou a mistrně natočenou záležitostí, která je vlhkým snem pro fandy sedmdesátkové hudby. Dobová atmosféra i soundtrack jsou opravdu geniální, celý seriál si však i po odchodu Martina Scorseseho z režijní židličky udržuje neskutečný feeling jeho dobových filmů. Divák tak už jenom čeká, kdy ze stojícího taxíku vyleze mladý De Niro. Ostatně, i ta gangsterská zápletka páchne jeho fláky na sto honů. Jde prostě o režijní, hereckou i vizuální parádu, na níž je poznat, s jakou nesmírnou péčí tvůrci k seriálu přistupovali. A vy byste se díky nim do tohoto nespoutaného hudebního ráje, nebo vlastně svým způsobem i pekla, nejraději ihned vydali. Takhle má prostě vypadat poctivá, vypiplaná televizní práce.90%

• 21.3.2016  22:34
    Daredevil - Série 2 (série) (2016)

Co se dá dělat, i já to musím napsat. Už i Marvel má holt svého Temného rytíře. Comicsová krasojízda plná neskutečně vymazlené a intenzivní akce a hlavně výtečně sepsaného scénáře, jenž skvěle těží svou třináctidílnou stopáž a netflixovskou binge-watch metodu. Tady totiž nejde jen o titulního ďáblíka, konečně (!!!) geniálního Punishera a nepředvídatelnou Elektru, ale ten správný prostor a vývoj zde dostává také sympaťák Foggy a hlavně výborná Karen. To všechno v tempu, které ani na chvíli nepolevuje, vizuálem říkající si o velké plátno a v příběhu, jenž má tendenci vás neustále překvapovat. K úplné spokojenosti tomu chybí jen malinko výraznější a hrozivější záporák. Tady to schovávání padouchů do pozadí po výživném Kingpinovi přece jen tolik nefunguje. Už dlouho se mi nestalo, že bych chtěl nějaký seriál vidět ihned po skončení znovu, na tuhle výjimku si ovšem zřejmě čas udělám. Zatím nejlepší marvelovka. 90%

• 22.2.2016  00:11
    American Crime Story (TV seriál) (2016)

1. sezóna: Z American Crime Story se totiž díky scénáři a zpracování stala takřka televizní povinnost pro každého seriálového fanouška a pro mě zároveň největší seriálová událost od první řady True Detective. Nabízí totiž tak silný příběh, který ve mně rezonuje ještě týden po dokoukání. A to se mi u seriálu nestalo už sakra dlouho. Máme tu jeden z nejpropracovanějších kousků posledních dívající se na případ brilantně hned z několika pohledů, parádní retro atmosféru a hlavně perfektní hereckou sestavu, v níž ani v té nejvedlejší roličce nenaleznete slabý článek. Bezchybná Sarah Paulson tu hravě strká do kapsy své party z bratříčka American Horror Story, Sterling K. Brown je pro mě naprostým hereckým objevem a z geniálního provedení Johnnie Cochrana v podání Courtney B. Vance vám bude běhat mráz po zádech. Seriálová nutnost! 100%

• 21.2.2016  23:38
    Vinyl - Pilot (E01) (epizoda) (2016)

Asi ta nejlepší pocta hudebním sedmdesátkám a rockovým peckám, jako si umím představit. Atmosféra je parádní, jeden dobový flák střídá druhý, Bobby Cannavala by snad ani nemohl být geniálnější a Scorsese jede na plný režijní plyn. A co na tom že přitom opakuje své osvědčené postupy. Jeden z těch seriálový kousků, jenž by miimálně v pilotu snesl velké plátno. Jestli si takovou kvalitu udrží celá série, máme se sakra na co těšit.

• 13.12.2015  23:32

Nejlepší Spielberg od Mnichova, jeden z nejhravějších scénářů bratrů Coenů a Tom Hanks zase jednou hrající na dvě stě procent. Je třeba ještě něco dodávat?

• 28.11.2015  20:23
    V hlavě (2015)

Nejzábavnější, nejdojemnější a nejnápaditější film roku najednou? Jo, Pixar je vážně zpátky.

• 24.10.2015  21:32

Indie podle mého gusta. Až nečekaně osobitá a nápaditá režie servíruje svěží nápady i odkazy na slavná díla a scénář nám pro změnu předkládá skvěle vystavěný příběh plný sympatických a osobitých postaviček i v těch nejvedlejších rolí (chtělo to více Offermana i Jona Bernthala!), které vám prostě musí přirůst k srdci. Vývoj i vztahy hlavních charakterů skvěle fungují, režii se skvěle daří střídat humornější i emotivní pasáže, a koho nedojme závěrečné promítání, ten snad ani nemá srdce. Thomas Mann zvládá hlavní part na jedničku a Olivia Cooke konečně ukazuje, že jí je na seriálový Bates Motel vlastně škoda. Prostě jedna z nejlépe natočených nezávisláren posledních let.

• 24.10.2015  21:04

Já toho Villeneuve prostě žeru. Celý roky si vybrušoval svůj styl na festivalových artovkách, aby nyní začal Hollywood ládovat jednou žánrovou šlehou za druhou. Po bravurním Zmizení tak přichází snad ještě větší režijní majstrštyk Sicario, který se řadí mezi ty nejvíce vtahující zážitky posledních let. Pomalé tempo, až nečekaně drsná a brutální atmosféra, která si nebere servítky, a hlavně chytrě vystavěný scénář, jenž si s divákem výtečně hraje. Chápu, ten nečekaný obrat v druhé polovině asi hodně lidí nepřekousne, mně ovšem k režisérově stylu a celkové atmosféře sednul, jak ten pr*del na hrnec. Samotný závěr ve mně navíc rezonuje i týden po projekci a poslední třetina graduje tak geniálně, že jsem se bál každého výstřelu. K tomu si připočtěte audiovizuální genialitu Rogera Deakinse (jestli už teď ten Oscar nepadne, tak už nikdy), pohlcující soundtrack skvělou hlavní trojici, u které divák neví, koho vychvalovat dřív. Prostě jeden z filmových vrcholů roku, jak se patří.

• 24.8.2015  00:54

Nebýt až příliš ukecaného závěru a faktu, že Tom Cruise jde se svým obřím egem a pocitem nesmrtelnosti již dost přes čáru (Ethan Hunt se zde pomalu přeměňuje v druhého Dominica Torreta), bylo by to snad i za pět. McQuarrie nám totiž servíruje tu správně nařachanou akční jízdu s řadou téměř geniálních scén, do níž přidává i trochu oldschoolu a hlavně zatím nejlepší scénář celé série. Hlavní zápletka je totiž opravdu výborná a špionážní hra, kdy nikdo neví, komu má vlastně věřit, je zde vytěžena na maximum. Po Abramsově příspěvku jasně nejlepší díl.

• 23.8.2015  23:51
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

Něco tak šíleného, nápaditého, zvrhlého, ale hlavně neustále vtipného a nahláškovaného, se jen tak nevidí. Prostě geniální humor, jak z jiné dimenze!

• 10.7.2015  21:36
    Jonathan Strange & Mr. Norrell (TV seriál) (2015)

To zase jednou Britové zaváleli. Po malinko pomalejším úvodu si totiž pro nás přichystali výtečnou kouzelnickou fantasy lahůdku s nečekaně povedenými triky a napínavou zápletkou, která se v závěrečných dílech rozjede opravdu neskutečným způsobem. Do toho si připočtěte neskutečně zajímavou titulní dvojku, cute manželku Toma Hardyho a výtečného záporáka a máte tu další britský klenot, jenž by vám neměl uniknout. Fakt doufám, že druhé série se ještě přeci jenom dočkáme.

• 14.6.2015  23:14

Popcornová slast a letní blockbuster, jemuž se prakticky nedá nic vytknout. Velkolepá rodinná podívaná se zde střídá s napínavými sekvencemi, jež napnou i nejednoho dospěláka. Chris Pratt či Jake Johnson vždycky přijdou s rázně oddychovou hláškou, a celé je to tak nabušená jízda, že se divák prostě nemá kde nudit. Celé to má navíc ten správně nostalgický nádech, že jsem při nějakých scénách opět připadal jako desetiletý capart, co poprvé hltá jedničku. Trevorrow se pak z režiséra jedné indie komedie ihned vyšvihl do té nejvyšší ligy. Řemeslo a natřískanou akci má plně v rukou a nechybí mu ani svěží nápady a láska k originálu. A že je tady občas nějaké to klišé, či logický laps? Inu, to už k dinosaurům a rodinným spektáklům prostě patří. Zatím největší překvapení roku a po Mad Maxovi letní šleha léta. Co na to Terminátor a Ethan Hunt? P. S.: Finální bitva si vytírá s loňskou přeceňovanou Godzillou řiť tak moc, až je mi té nebohé japonské ještěrky téměř líto.

• 17.5.2015  23:49

Vážně nevím, koho mám opěvovat dřív. Toho magora/génia, který tomu odklepnul těch neuvěřitelných 150 mega (pošlete mi jeho adresu! Klidně mu budu jako vděk čistit hajzl, cokoliv bude chtít). George Millera, jenž musel brát při natáčení hodně tvrdý drogy, jinak to není možný. Nebo boží hereckou trojici Hardy/Theron/Hoult, u který jsem nevěděl, koho mám vlastně nejradši. Vytvořili totiž tak neuvěřitelný, kulervoucí, anarchistický akční náhul, u něhož jsem ke konci skoro plakal dojetím. Audovizuální nádhera, soundtrackové žrádlo a akční ráj. U žádného jiného filmu nepasovalo hodnocení non-stop akční jízda tolik, jako tady. Každá akční scéna je navíc totálně jiná a ještě více boží, než ta předešlá. Tenhle film zkrátka nemá v současnosti obdoby a jsem rád, že dneska na něco takto nekompromisního a ujetého ještě odvahu. Druhá, a nejspíš i třetí, návštěva kina je v tomhle případě povinnost.

• 18.4.2015  20:44
    Daredevil (TV seriál) (2015)

1. série: Podobný kousek už potřeboval Marvel jako sůl. Drsná, temná a nekompromisní pecka, jež si s ostatními seriálovými comicsovkami vytírá řiť tak neskutečným způsobem, až už to od Netflixu není hezké. Příběh je správně neepizodický, hrdinův origin šlape na jedničku, Charlie Cox se počítá mezi další castingové trefy a Kingpin v podání bezchybného D´Onofria se rázem stává nejzajímavějším marvelovským záporákem. Bitky jsou pak správně syrové a každá rána či zlomené žebro zde opravdu bolí. Škoda malinko roztahaného tempa a slabší závěrečné třetiny, která si až příliš pomáhá scenáristickými berličkami a negraduje tolik, jak bychom si přáli. A příště by to chtělo více Rosario Dawson. I přesto ale temnotemná povinnost, jež by neměla utéct žádnému comicsovému fandovi. 80%

• 12.4.2015  01:58

Žánrová radost ala Matthew Vaughn po....pokolikáté už vlastně?

• 21.2.2015  17:48
    Birdman (2014)

Režisérská dokonalost a snímek, o němž se bude nejen díky mnohoznačnému konci mluvit déle, než oscarovou sezónu. Hollywood potřebuje více Edwarda Nortona!

• 21.2.2015  01:28
    The Man in the High Castle (TV seriál) (2015)

Pilot: Amazon válí a v podobě alternativní reality nám servíruje nesmírně poutavý a lákavý svět, zajímavé postavy a příslib nabušené podívané, která dokáže zaujmout ve všech dějových linkách. Režii se daří budovat tu správnou šedesátkovou atmosféru s fungujícím ponurým vizuálem a štědrou výpravou. Celý pilot pak srší takovými nápady a potenciál, že odklepnout celou řadu byla v tomto případě vlastně povinnost. 80%

• 31.1.2015  01:43
    Whiplash (2014)

Ještě před pár lety jsem si říkal, jak by bylo cool být bubeníkem. Po tomhle psychu už mě to definitivně přešlo.

• 13.12.2014  02:27
    The F Word (2013)

Já snad toho Radcliffa začnu v jeho post-potterovské kariéře ještě žrát. Čuch na nenápadné, ovšem žánrově vybroušené pecky, mu evidentně nechybí. Jasně, celá zápletka je strašně předvídatelná, jednoduchá a celý už jsme to viděli několikrát zpracovaný. Jenže už dlouho jsem to neviděl zpracovaný v tak scenáristicky nápaditém a upřímném kabátku, v němž se zábavně kulometnými dialogy rozhodně nešetří. Mezi Radcliffem a Zoe to navíc skvěle funguje. Normálně by to asi bylo za silné čtyři hvězdy. Kvůli efektu totálního překvapení a faktu, že už jsem se dlouho už žádné romantické komedie tak nepobavil, ale tu pátou prostě dát musím.

• 16.11.2014  12:16
    Interstellar (2014)

Po filmařské stránce naprosto ohromující a dechberoucí film, jenž vás svými emocemi, bezchybnými soundtrackem a vizuálními orgiemi zadupe hluboko do sedačky. Po té příběhové stránce to však přeci jen vyžaduje ještě jedno shlédnutí. Čím déle ve mně ale Nolanův majstrštyk rezonuje, tím větší smyl mi to ale celé paradoxně dává a i ty menší logické chybičky jsou díky bezchybnému režijnímu podání téměř zapomenuty. Jedna z nejlepších sci-fi dekády.

• 16.11.2014  12:12
    The Missing (TV seriál) (2014)

1. série: Jedna z největších depek loňského roku a týdenní peklo pro každého rodiče. Být tohle film, tak už má Nesbitt nominaci na Oscara jistou. Poslední epizoda je pak jeden velký scenáristický masterpiece, jenž člověka emočně vysaje na hodně dlouhou dobu.90%

• 13.10.2014  00:42
    Zmizelá (2014)

Po druhém shlédnutí už to musím napsat naplno. I přes menší změny oproti předloze tohle prostě nemohlo jít zadaptovat lépe a vybroušeněji. U těch scenáristických hrátek, Fincherova černého humoru i kritiky médií musí vrnět blahem snad každý. Navíc to až neskutečně zraje. A Tyler Perry už nikdy nebude takhle cool.

• 14.9.2014  12:17

Tak tohle mi až nečekaně sedlo. Scenáristicky výtečně vystavěný snímek s přemírou drsného chlapáctví, jenž z "obyčejné" story o pomstě vyústí až v takřka moderní western. To pomalé tempo mi do tohoto stylu vyprávění až nečekaně sedlo, a když se v jedné scéně vždy sešli dohromady Hall, Shepard a Johnson, tak jsem se bál, že mi přemírou charismatu vybouchne televize. Pomalé, drsné, nekompromisní a rozhodně ne pro každého. Společně z Zulu největší překvapení tohoto roku.

• 14.8.2014  01:00
    Knick: Doktoři bez hranic (TV seriál) (2014)

1. série: Z Doktorů bez hranic se pro mne stal jeden z nejvýraznějších televizních počinů tohoto roku. Nikdy se z nich asi nestane divácký hit, díky Soderbeghově specifickému pojetí se však jedná o svým způsobem jedinečný projekt, jenž se nebojí jít proti současnému televiznímu proudu.. Slavný tvůrce se totiž již od prvních minut s divákem opravdu nepáře a servíruje mu neskutečně drsnou a hutnou podívanou, jež si nebere žádné servítky a už od začátku nám nabízí slušnou dávku deprese a explicitních záběrů. Soderbergh se pak s postavami rozhodně nemazlí a nebojí se je vymáchat v tom největším životním bahnu. Když už si pak divák myslí, že na větší dno už si snad místní osazenstvo ani sáhnout nemůže, tak vás během následující epizody rychle vyvede z omylu. Výtečná dobová atmosféra, pulzující elektronický soundtrack a výborný Clive Owen ve svém hereckém comebacku jsou už jen hodně šťavnatou třešničkou na dortu. 90%

• 1.8.2014  01:43
    Chlapectví (2014)

Svým způsobem opravdu jedinečný film, který toho o dospívání a mysli mladého kluka řekne více, než kdejaký psycholog. Neopakovatelný styl natáčení se navíc Linklaterovi totálně vyplatil a k hlavním postavám má divák díky jejich stárnutí přeci jen o něco blíže, než normálně. Jen škoda trochu přemrštěné stopáže a pár větších časových skoků, ale jsem si jist, že i to si napodruhé sedne mnohem víc.90%

• 6.6.2014  14:08

Singer je zpátky na comicsovém vrcholu a celá herecká all-star liga s ním. Je nutno něco dodávat?

• 31.5.2014  01:59
    Zulu (2013)

Fíha! Člověk si chce na večer naivně pustit jen "lehčí" kriminálku a místo toho dostane tuhle skvěle napsanou pecku. Hutná, místy až depresivní, atmosféra jako by vypadla spíše z britských detektivek, i přesto zde ale funguje na jedničku. Prostředí Jižní Afriky je totiž vytěženo na maximum a kromě výtečného případu zde tak máme i dozvuky z minulosti apartheidu či rasovou nesnášenlivost. Forest Whitaker i Orlando Bloom jsou v nejlepší formě, místy je to až překvapivě brutální (krysy!!) a nejen díky osobním linkám hrdinů vás snímek v závěru dosti emotivně vysaje. Žánrová lahůdka.

• 29.5.2014  12:46

Přesně takhle si představuju letní popcornový sci-fi film. Tempo uhání po představovacím úvodu nekompromisně vpřed, divák nemá vlastně ani kde vydechnout, střídmě dávkovaný humor funguje na jedničku a větší akční nářez už letos asi jen tak neuvidíme. Celý příběh je navíc hodně šikovně vystaven a i když by se tady jistě daly najít díry v logice, tak je v tomto špičkově zrežírovaném blockbusteru prostě hledat nechci. Tom Cruise už pak dlouho nebyl v takové formě, Bill Paxton na svém malém prostoru neskutečně hláškuje a Emily Blunt je až nečekaně drsná. Škoda malinko zmršeného závěru, který k dosavadnímu ději a stylu příliš nesedí. I přesto se ale dá této sci-fi jízdě jen máloco vytknout. Index zábavnosti je totiž po celou stopáž na naprostém maximu.

• 17.5.2014  01:11
    24 hodin: Dnes neumírej (TV seriál) (2014)

Jack Bauer to zase dokázal! Televizní bráška Chucka Norrise se totiž dokázal vrátit v opravdu velkolepém stylu a se všemi prvky, na něž fandové v předešlých sezónách nedali dopustit. Tikot hodin, neutichající napětí od první až do poslední sekundy, naprosto nečekané zvraty, to vše je tady naprostou samozřejmostí. Hlavně se ale vrátila nesmrtelná mašina značky Jack Bauer v podání neselhávajícího Kiefera Sutherlanda, jenž dokáže mrknutím oka vystřílet celou loď a ještě si přitom vypomoct sekáčkem na maso a dalšími příjemnými nástroji. Prostě drsňák, kterého nelze nemilovat. Nové a svěží zápletky pak ještě stačily výtečně zaobalit osudy několika známých charakterů, díky nimž si bude muset řada z vás připravit k závěrečným epizodám i hodně kapesníčků. A možná i náhradní trenky. Vznikl tak téměř dokonale splněný sen všech skalních fandů, který díky svému smrtícímu tempu a non-stop napětí paradoxně osloví i čtyřiadvacítkou dosud nepolíbené diváky. A upřímně, o jakém dalším seriálu můžete tohle v jeho deváté sérii říci? 90%

• 23.4.2014  22:22

Po druhém shlédnutí zatím jednoznačně nejlepší marvelovka. Bratři Russovi konečně dokázali komiksové univerzum posunout malinko dále a přinesli výtečný drsný thriller s nařachanou akcí a smrtícím tempem. Dokonce i ten zprvu malinko přehnaný příběh do sebe napodruhé zapadne mnohem lépe a přirozeněji. Chris Evans už je v roli Kápa jako doma, Athony Mackie hláškuje, Scarlett Johansson je sexy a režisérské duo do nás střílí jeden vtipný odkaz za druhým. Kdo by to před pár lety řekl, že z marvelovských hrdinů bude kvalitativní tempo určovat právě americký patriot s obrovským štítem, že?

<< předchozí 1 2 3 4 20 38 57 75