milka

Česko
Filmový a seriálový povaleč

1 2 3 4 5 6 7 20 38 57 75
    • 24.8.2015  00:00

Takové to nudné béčko z devadesátek, v němž byste očekávali spíše Van Damma, než našlapané oscarové obsazení, které se celou dobu tváří, jako že se zde ocitlo omylem. A já se jim vlastně ani moc nedivím. Z Morela se po slibných začátcích začíná stávat režisér na odstřel.

• 23.8.2015  23:58
    Mroží muž (2014)

Tak takhle ne Kevine. Chápu, že si chtěl natočit rádoby vtipnou zvrácenost a bizarnost. Jenže když se všechny rádoby vtipné dialogy a béčková atmosféra míjí účinkem, zbyde tu zkrátka jen ta neskutečně trapná zvrácenost. Začínám mít ošklivý pocit, že se nám Kevin Smith začíná malinko vyčerpávat. A Johnny Deppa už prosím někdo zastřelte.

• 23.8.2015  23:55

S Jaume Collet-Serrou začínám mít trochu problém. I přesto, že jeho řemeslo je čím dál lepší a akce čím dál nářezovější, má ve zvyku vybírat si scénáře, které naprosto mrhají svým potenciálem. I zde je totiž zprvu lahodný duel výtečného Neesona s ještě lepším Harrisem vytěžen jen z poloviny a ke konci vlastně téměř vyšumí do ztracena. A to jen proto, abychom se mohli věnovat naháněčce s nudným černochem, která už zcela postrádá ty úvodní koule. A to je prostě opět strašná škoda.

• 23.8.2015  23:51
    Rick a Morty (TV seriál) (2013)

Něco tak šíleného, nápaditého, zvrhlého, ale hlavně neustále vtipného a nahláškovaného, se jen tak nevidí. Prostě geniální humor, jak z jiné dimenze!

• 10.7.2015  23:07
    Soudkyně Barbara (TV pořad) (2015)

Tak tohle je učiněné ďáblovo dílo, při jehož sledování má divák chuť vydloubat si oči, propíchnout uši a pro jistotu raději spálit celou TV Barrandov, aby se na tenhle televizní průjem co nejdříve zapomnělo. Něco tak amatérského a zvráceného se jen tak nevidí. Hlouběji už se snad klesnout nedá.

• 10.7.2015  23:00

Jako nápad dobrej a atmosféra i brutální akce udělají fandovi také docela radost. Jenže jakmile otevřou zoufalí neherci pusu a začnou něco řešit, je to strašný průser. A jelikož se zde mluví většinu stopáže, je to i přes účast největšího vesmírnýho řízka celkem nuda. A to je zatracená škoda.50%

• 10.7.2015  22:54
    Scream (TV seriál) (2015)

Pilot: Přesně tak teenagerské a jednoduché, jak jsem čekal. Je sice hezké, že se tvůrci snaží jet téměř přes kopírak a nepřijdeme samozřejmě i o nesmělého geeka, jenž si bere na paškál klišé a pravidla žánru. Jenže když dva dělají totéž, není to totéž, a místo zábavného kousku tak dostáváme jen nudnou vykradačku s nezajímavými modely a modelkami z Bravíčka, která nenabízí nic moc jiného. A já nevím, proč bych měl na tuto rutinní vyvražďovačku vůbec koukat. I když úznávám, že hlavní zápletka má do budoucna celkem potenciál. 50%

• 10.7.2015  22:39
    Krize (TV seriál) (2015)

Z Krize se zkrátka po počátečním tápání stal jeden z komediálních vrcholů roku, který by měl nakonec uspokojit jak příznivce nahláškovaných sprostých komedií, tak politické satiry. Ano, stále se zde najde pár mušek na kráse. Jenže způsob, jakým si je seriál díl od dílu jistý v kramflecích, je téměř až neuvěřitelný. Nebýt malinko promeškaného startu, s devítkou bych rozhodně neváhal. Tim Robbins neuvěřitelně vládne a skutečnost, že HBO nakonec zrušilo druhou sezónu, je téměř kacířství. 80%

• 10.7.2015  22:31
    Hráči (TV seriál) (2015)

Sice trochu jiné, než jsem zpočátku čekal, ale i přesto neskutečná pohodovka, v níž se pořád chlastá, fetuje či vtipně řeší smlouvy. A i ty zpočátku nesympatické postavy vám vlastně ke konci dost přirostou k tělu. Rock je zase cool a Rob Corddry za ním příliš nezaostává. 70%

• 10.7.2015  22:22
    American Crime (TV seriál) (2015)

1. série: Promarněná šance. Ze zprvu emocionální pecky, která v pilotu sršela potenciálem a nabízela kousavý pohled na rasové otázky zbyla jen mírně nadprůměrná záležitost, která k závěru začíná už spíše nudit a v palčivých otázkách brousí bohužel jen po povrchu. A je to škoda, protože silné scény ani výteční herci seriálu rozhodně nechybí. Fakt, že se toho za celou sezónu příliš nestane a scénář zdaleka nenaplňuje očekávaní, ale vzhledem k nabušenému pilotu docela zamrzí. 60%

• 10.7.2015  21:36
    Jonathan Strange & Mr. Norrell (TV seriál) (2015)

To zase jednou Britové zaváleli. Po malinko pomalejším úvodu si totiž pro nás přichystali výtečnou kouzelnickou fantasy lahůdku s nečekaně povedenými triky a napínavou zápletkou, která se v závěrečných dílech rozjede opravdu neskutečným způsobem. Do toho si připočtěte neskutečně zajímavou titulní dvojku, cute manželku Toma Hardyho a výtečného záporáka a máte tu další britský klenot, jenž by vám neměl uniknout. Fakt doufám, že druhé série se ještě přeci jenom dočkáme.

• 10.7.2015  21:16
    The Astronaut Wives Club (TV seriál) (2015)

Po 3 dílech: Další povedené retro drama se nekoná. Místo toho dostáváme klasickou vztahovou limonádu, jak z učebnice, kde každá z ženušek řeší hlavně problémy okolo hrdinných nevěrných manžílků. To všechno zabalené do té správné porce klišovitých dialogů a pomalého tempa.Nemůžu však přesto říci, že by mě The Astronaut Wives Club nějak urážel. Po řemeslné stránce se tomu vlastně nedá zase tolik vytknout a dobová atmosféra či výprava jsou zde dokonce na hodně slušné úrovni. Umím si proto představit, že pro svoji ženskou cílovku bude novinka celkem obstojně fungovat. Jenže do té já bohužel nepatřím a astronautský seriál pro mě zůstává jen nevýrazným a ničím originálním kouskem s nevyužitým obsazením. 50%

• 10.7.2015  21:11

Nepříjemný náhled do duše hudebního génia. Takhle tisnívé a depresivní pocity už jsem u dokumentu nezažíval ani nepamatuju. Zároveň jsem si však naprosto užíval všechny ty režijní nápady plné animovaných sekvencí a psychedelických záběrů, které tento zdánlivě "obyčejný" dokument povyšují na zcela jinou úroveň. Jen škoda, že režisér nedokáže téma dotáhnout až na dřeň. Ostatní členové Nirvany jakoby tu vůbec neexistovali, přitom jejich názory na Kurtovy stavy by mě hodně zajímaly. A skutečnost, že se snímek prakticky nezabývá samotnou sebevraždou a je useknut malinko necitlivě, mě také trochu zklamala. I přesto jde však o hodně povedený kousek, který je povinností nejen pro hudební fanoušky.

• 10.7.2015  20:59
    Slow West (2015)

Nebýt malinko nepovedené závěrečné přestřelky, která mohla být v mnoha ohledech drsnější, osudovější a nářezovější, byla by to naprostá spokojenost. Jinak nám totiž režijní debutant (!!) Maclean servíruje až překvapivě sebejistou atmosférickou a správně pomalou jízdu, plnou drsných ksichtů a výborného Fassbendera, jenž by mohl charisma rozdávat lopatou. Škoda, že podobných westernových kousků vzniká tak málo.

• 14.6.2015  23:27

Taková ta nechtěně směšná sci-fi, kde působí každý charakter či kecy o všemožných vesmírných rasách a zákonech tak trapně a vtipně, že tím dostávají odpůrci sci-fi další munici ke kritizování a chychotání. Zamrzí to obzvlášť proto, že tahle sci-fi rána přišla od lidí, od nichž by to před lety ještě nikdo nečekal. Jenže když Wachowští neumí napsat smysluplný příběh a neumí natočit zábavnou a nápaditou akci, je to fakt průser. Snad tenhle fail co nejdříve zmizí ve filmovém zapomnění.

• 14.6.2015  23:22

Vlastně si za to můžu sám. Vědět, že se jedná o pokračování tragického Son of Batman a hlavní roli zde vlastně zase hraje ten neskutečně nesympatický fracek, ani bych to nezapínal. A překvapení se bohužel stejně nekonalo. Akce je nudná, příběh a zvraty nedávají moc smysl a z celého filmu už si po 2 týdnech vlastně skoro nic nepamatuju. Batman už by zase potřeboval nějakou animovanou vzpruhu.

• 14.6.2015  23:18
    Hacker (2015)

Takový ten nudný televizní film z devadesátek, který by na Nově běžel hned po Walker Texas Rangerovi. Až na to, že doba už nám trochu pokročila a tuhle lacině vyhlížející báchorku natočil Michael Mann. Takhle vypadá režijní pád na hubu v praxi.

• 14.6.2015  23:16
    Neutečeš (2014)

Jako kdyby se John Carpenter kouknul na Drive a The Guest a chtěl v tomto stylu natočit parádní atmosférický horor. A ono to fakt funguje, a to bez jediné laciné lekačky!

• 14.6.2015  23:14

Popcornová slast a letní blockbuster, jemuž se prakticky nedá nic vytknout. Velkolepá rodinná podívaná se zde střídá s napínavými sekvencemi, jež napnou i nejednoho dospěláka. Chris Pratt či Jake Johnson vždycky přijdou s rázně oddychovou hláškou, a celé je to tak nabušená jízda, že se divák prostě nemá kde nudit. Celé to má navíc ten správně nostalgický nádech, že jsem při nějakých scénách opět připadal jako desetiletý capart, co poprvé hltá jedničku. Trevorrow se pak z režiséra jedné indie komedie ihned vyšvihl do té nejvyšší ligy. Řemeslo a natřískanou akci má plně v rukou a nechybí mu ani svěží nápady a láska k originálu. A že je tady občas nějaké to klišé, či logický laps? Inu, to už k dinosaurům a rodinným spektáklům prostě patří. Zatím největší překvapení roku a po Mad Maxovi letní šleha léta. Co na to Terminátor a Ethan Hunt? P. S.: Finální bitva si vytírá s loňskou přeceňovanou Godzillou řiť tak moc, až je mi té nebohé japonské ještěrky téměř líto.

• 14.6.2015  03:10

Více pro děti a méně šílené, než stále geniální jednička či seriál. I přesto je ale koeficient zábavy stále hodně vysoký a u některých scén divák jen marně přemýšlí, jaké drogy si tvůrci právě vzali. Jen ten příběh byl i na tak krátkou stopáž až moc jednoduchý a ke konci už se to tak spíše vleklo.

• 14.6.2015  03:07

Hodně zajímavý dramatický pokus na téma jak internet a moderní doba ovlivňuji lidské vztahy, který bohužel vyšel tak nějak napůl. Máme zde výbornou a sebejistou Reitmanovu režii, neselhávající herce a scenáristicky skvěle podaný příběh, který se vám na rozdíl od nehorázně přeceňovaného Disconnect nesnaží vtlouct do hlavy, jak je ten internet vlastně špatný. Jednotlivé linky jsou zajímavé a po většinu stopáže skvěle fungují. V některých scénám mi to ale přišlo trošku nedotažené až černobílé a zamrzí, že Reitman nedokázal všechny zápletky správně vygradovat. Závěru tak chybí to správné mrazení a některé linky úplně vyšumí do ztracena. A fakt, že neskutečně otravná postava Jennifer Garner neskončila přejetá a rozčtvrcená někde v kanálu, mě taky docela štve. I přesto ale solidní dramatický kousek. Ten americký hate docela nechápu. 70%

• 7.6.2015  02:11

Už chápu, proč Vince Vaughn tak rád utekl do True Detective. Po dotočení této komediální břečky musí být totiž i největšímu tupci jasné, že je čas na razantní žánrovou změnu. Jinak by to mohl jít po tomto shitu klidně zabalit.

• 6.6.2015  23:25
    Maggie (2015)

Jako já chápu, proč do toho Arnie šel. Ostatně, co jiného vám vratí trochu té herecké důstojnosti než nízkorozpočtový malý zombie kousek, že jo? To by se zde ale muselo za celou dobu něco pořádného dít a režisér by musel ze zdejšího světa umět vydolovat aspoň špetku depresivní atmosféry. Tady ale není nic. Potenciální konflikty zde nejsou vůbec využité nebo vyšumí do ztracena, hlavní linka je prakticky o ničem a Arnie to svým zarmoucenými fotrovskými výrazy sám neutáhne. Zejména, když hlavní tahounkou by měla být spíše Abigail Breslin. Což je u holky, která s přibývajícím věkem čím dál horší herečka, dost problém. Tudy tedy ne, Arnie.

• 6.6.2015  23:09
    Sedmý syn (2014)

Julianne Moore vydělává na nájem, Jeff Bridges je před infarktem a Princ Kaspian se pořád marně snaží dokázat, že má charisma. To všechno v jednom neskutečném digitálním bordelu s nejnudnější akcí a finále za poslední roky. Není divu, že jsou filmové fantasy díky takovýmto "perlám" v tak velký řiti.

• 6.6.2015  23:03
    Ex Machina (2014)

Skvěle natočené komorní sci-fi, které má ale jeden velký problém. Už po první čtvrthodině mi bylo jasné, co se všechno stane a jak to přesně skončí. Což se bohužel do puntíku potvrdilo. A to je u chytré sci-fi, která by chtěla diváka překvapovat, docela problém. Také z psychologických hrátek a houstnoucího dramatu tří postav se dalo v některých pasážích vytěžit víc. I přes výtečné výkony a řemeslně bezchybnou režii jsem se tak k závěru už spíše čím dál víc nudil. A to je u tohoto kousku docela škoda. Ale Alicia Vikander je pořád zlatíčko, to už tvrdím od Královské aféry.

• 31.5.2015  23:48
    Kung Fury (2015)

Takový ten kousek, který budete milovat, nebo vás totálně mine. A já patřím bohužel do té druhé skupiny. Až příliš bizarní mišmaš všelijakých šíleností, které ovšem dohromady vůbec nefungují a už po deseti minutách jsem byl z toho přívalu bizarností a přehrocených momentů značně unaven. Obzvláště, když jsou povětšinou spíše wtf, než zábavné. Jako pocta osmdesátkám to příliš nefunguje a i přes pár slušných nápadů jsem měl co dělat, abych nepřetáčel. Být z toho celovečerák, tak mi odumřou snad všechny mozkové buňky.

• 31.5.2015  03:16
    Paddington (2014)

Natočit tohle Amíci, vznikne z toho taková ta rodinná dementní piškutálie typu Garfield, v níž bude veškerý humor postaven na tom, že roztomilý hrdina někam padá. Jenže Briti jsou naštěstí o něco chytřejší a natočili neskutečně zábavnou a svižnou podívanou s typickým břitkým humorem, jež si je navíc vědomá své jednoduché předlohy a dělá si ze sebe neustále srandu. A i ty povinné držkopády jsou zde neskutečně vtipné. Takhle by měl vypadat každý správný rodinný biják. Jen škoda nevyužité Nicole Kidman.

• 31.5.2015  02:59
    Hrdinové od Alama (TV seriál) (2015)

Pilot: Texas Rising zatím vůbec nenaplňuje vysoká očekávání a předvádí hodně roztržitý úvod, jemuž se sice nedají upřít řemeslné kvality, slušná atmosféra a známé tváře se pokouší ze svých partů vymačkat, co se dá. S nepřesvědčivým scénářem, jenž se utápí až v nesmyslném počtu postav, to ovšem prozatím vystačí jen k matnému průměru, jenž se až nebezpečně rychle vytratí z hlavy. Doufejme tedy, že jde jen o počáteční tápání a příští epizody nám budou konečně servírovat pořádnou westernovou lahůdku.60%

• 31.5.2015  02:47

Jo, robot byl strašně super a roztomilý až na půdu. Ale to je asi tak všechno, co tento animák dokáže vyšoupnout do mírného nadprůměru. Z téhle látky a poctě superhrdinským filmům se totiž vytěžit daleko více, než je slušná akce a pár hlášek. Postavy navíc nejsou dvakrát zajímavé, humoru není tolik, kolik bych očekával a ty emoce také příliš nefungují. Jako fajn animovaná jednohubka ok. Toho Oscara a všeobecnou spokojenost ale tentokrát příliš nechápu.

• 31.5.2015  02:24

V rámci žánru vlastně neurážející žánrovka, která splní svůj účel a konečně nám snad uzavírá až zbytečně natahovanou story. Jenže s prvními dvěma díly se to prostě nemůže srovnávat a docela mě mrzí, že po těchto found footage peckách se musíme spokojit jen s hororovým průměrem. Ale oproti trojce je to klenot, to zase jo.

1 2 3 4 5 6 7 20 38 57 75