Cars Toon: Burákovy povídačky (2008) (seriál)

Na celovečeráky to samozřejmě nemá ani v nejmenším, ale jako svižná pětiminutovka to bez problémů zabaví. Navíc u některých nápadů se dozajista zabaví i dospělí, takže u těchto animovaných epizod rozhodně trpět nebudou. 70%

Biting Elbows: Bad Motherfucker (2013) (hudební videoklip)

Asi nejzábanější a nejnápaditější využití POV modelu. Jen mohli více zapracovat na hudebním podkresu a ne vybrat ten první hudební odpad, co jim přišel pod ruku.

Podfukáři (2013)

Film, který se snaží diváka neustále okouzlovat promakanými triky a rychlou kadencí dialogů, ale stejně se mu to nikdy naplno nepovede. Zvláště proto, že ta vysvětlení jednotlivých triků byla na můj vkus až příliš přitažená za vlasy. Na logiku si tady ale nikdo nehraje a dostaneme tak aspoň hodně svižnou letní jednohubku, která i přes svou dlouhou stopáž uteče nezvykle rychle. I v těch horších pasážích to pak drží nad vodou nehorázně sympatické obsazení, možná nejlepší této letní sezóny.Jesse Eisenberg zase rychle kecá, Isla Fisher s Mélanie Laurent jsou cute a nejvíc si to samozřejmě dávají Woody Harelson s Markem Ruffaloem. Takže vlastně odpočinková spokojenost. 70%

The Iceman (2012)

Bohužel stejně ledové a chladné, jak napovídá název a chování hlavního protagonisty. Dobová atmosféra je sice zvládnutá na jednčku, jinak ovšem film diváka i přes všechny ty vraždy a vrahounovy návaly vzteku vůbec nepohltí. Michael Shannon je ale ďábel a mám ho čím dál radši.

Lovelace: Pravdivá zpověď královny porna (2013)

Promarněná šance. Film s ohromným množstvím potenciálu, který mohl být šokující s kousavým pohledem na tehdejší pornoprůmysl, se nakonec změní v hollywoodsky zidealizovaný příběh o dívce a jejím boji proti domácímu násilí. Což je škoda, protože první polovina šlape více než dobře a herci si své role užívají i v těch nejmenších roličkách..

Před půlnocí (2013)

Takhle kompaktní a výtečně fungující trilogii aby divák pohledal. Třetí dějství již pro mě sice trochu ztrácí ono kouzlo a první půlhodina s ostatními páry mi malinko skřípala. Pak se aleopět rozjede kolotoč výtečných dialogů ze života a ještě uvěřitelnějších emocí. Při dalším shlédnutí (a mírném přiblížení se onomu věku) se na tu pátou hvězdu možná dostanu.

Kámoši až na dno lahve (2013)

Příjemná, ale na druhou stranu ničím výjimečná indie vztahovka. Ale za tu věčně chlastající Olivii Wilde a její malou topless scénu to stálo.

Bez hranic (2013) (seriál)

Po všech směrech naprosto rutinní kriminálka, která nemá naprosto čím překvapit a kterých běží v televizích stovky. William Fichtner se sice snaží a české lokace a povědomé ksichty pobaví za každé situace, jinak to ale jede naprosto podle šablony. Jako detektivka na jeden večer fajn, ale nic víc.

Marvel One-Shot: Agent Carter (2013)

Už i ty kraťasy od Marvela nabírají na obrátkách. Akce výborná, na výpravě se v téhle svižné desetiminutovce také nešetří a Hayley Atwell bych chtěl mít doma. Filmům to žádnou ostudu rozhodně nedělá, naopak se jim sympaticky přibližuje.

Kick-Ass 2 (2013)

Překvapivě skoro stejná zábava, jako posledně. Ano, občas tomu chybí Vaughnova hravost, odklon od megabrutální předlohy chvílemi zamrzí a středoškolská linie místy drhne. Jinak to však Wadlow celé kočíruje překvapivě jistou rukou, hláška střídá hlášku, akce je řemeslně také zvládnutá na jedničku a divák se ani na minutu nenudí. I v těch slabších pasážích to totiž zachraňují stále hodně zajímavé postavy a výtečné obsazení. Chloe a její Hit-Girl už by si vážně zasloužila vlastní spin-off a Jim Carrey si svojí vedlejší roličku také hodně užívá. Prostě stále hodně velká spokojenost, která bude může po druhém shlédnutí ještě více narůst. Zábavnější věc letos v kinech rozhodně nebyla.