Muž taiči (2013)

Keanu Reeves chtěl o sobě dát po dlouhý době pořádně vědět a zahrát si překvapivě velkou svini. Natočil tak béčkovou slátaninu, ve které si dávají všichni přes držku. Bojové scény a choreografie jsou sice fajn, ale je jich zde paradoxně až příliš, jsou jednotvárné a již po půlhodině vás tak přestanou bavit. Což je docela průser, protože zbytek je dosti nezáživná břečka s nudným příběhem. Hlavní hrdina je navíc zajímavý asi jako týden zvětralé pivo a Keanu mi v některých scénách až nebezpečně připomínal současné herectví Nicolase Cage. O důvod víc, proč se bát 47 Ronin. 40%

Království lesních strážců (2013)

Stejně sterilní a nudné, jako předpovídaly trailery. Animace je sice výborná, ale když vás ani rádoby kulervoucí akce nedokáže vtáhnout, tak už je asi něco špatně. Dialogy nudné, postavy nezajímavé, humor žádný. Ale být mi takových dvanáct, tak jsem možná nadšenej.50%

Bahno z Mississippi (2012)

Po všech stránkách tradiční nezávislárna, která nemá absolutně čím překvapit. Atmosféru má sice Nichols v malíku a pracovat s herci umí také na jedničku. Jenže to někdy nestačí. Nichols jakoby natáčel podle klasické šablony nezávislých filmů, příběh je jednoduchý a divák snadno odhadne, co se stane v další pětiminutovce. Emoce žádné a celé je to až příliš dlouhé. Zkrátka neurazí, nenadchne. Je to ale škoda, protože Matthew McConaughey je v nejlepší herecké formě a lepší dětské herce už mohl Nichols těžko sehnat.

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Čtyřlístek ve výslužbě. Pro lidi nad 10 let až přiliš dětské bez špetky humory, pro děti zase až příliš překombinované a zmatené. To zmatené cestování časem a nějací zbyteční zloději si fakt mohli tvůrci odpustit. Stejně jako product placement, jehož učást je obzvláště v české pohádkové legendě k zblití. Divná animace se pak sice snaží navázat na klasickou poetiku Čtyřlístku, ale vypadá to prostě divně. Dvě hvězdy dávám jen z nostalgie, jelikož ty nejstarší čísla Bobíka a spol. mám stále pečlivě uschovány.

Life of Crime (2013) (seriál)

Bohužel dosti opomíjená britská kriminálka, která by si přitom pozornost zaručeně zasloužila. Kromě již tradičního britského citu pro realistickou atmosféru se totiž dočkáme také dosti zajímavého konceptu jednotlivých epizod, kdy se s hlavní hrdinkou potkáváme ve třech obdobích jejího života. V nich se stále střetává se svým zlomovým případem a jedním z největších rozhodnutí jejího života, které se jí vrací jako hodně roztočený bumerang, jenž ji několikrát bolestivě srazí na kolena. Funguje to ale překvapivě dobře, hlavní postava a její psychologický vývoj je uvěřitelný a Hayley Atwell naplno dokazuje, že není jen hezkou tvářičkou vedle Captaina Ameriky. Jen ty vedlejší party mohly být malinko zajímavější a tvůrci si mohli ještě malinko více pohrát s dobovými reáliemi. I tak ale další nadprůměrná ostrovní kriminálka, která stojí za vyzkoušení.

Frankensteinova armáda (2013)

Takhle nějak by vypadal filmový Wolfenstein, kdyby na něj tvůrci neměli vůbec žádný prachy. Ale stejnak je to celkem příjemná zábava. První půlka je sice docela zívačka, jelikož se seznamujeme jen s nudnými komouši. Jenže pak přijde kulhající Karel Roden a místy opravdu neskutečně vtipná monstra a je z toho film vhodný na chlastací filmový večer jak vyšitý. Onen pohled z jedné kamery je sice v některých sekvencích dost na prd a nevidíte díky němu skoro nic, ale i tak se jedná o správnou guilty pleasure zábavu, kterou si v tom správném prostředí celkem užijete.

Sezóna zabíjení (2013)

Robert De Niro už by měl sakra změnit agenta a na podobné, skoro céčkové, filmy se vykašlat nebo si svojí legendární kariéru ještě vážně na stará kolena zašlape do země. John Travolta, který zde vypadá a mluví jako dementní Boratův brácha, ať už se na to radši vykašle úplně. Tady je ještě vtipnější než v Hairspray, akorát nechtěně. A upřímně doufám, že Mark Steven Johnson se v těch lesích ztratil a další břečku již nikdy nenatočí. 30%

Liberace! (2013) (TV film)

Soderbergh se loučí asi v té nejlepší formě. Po ultranudném Zátahu a Magic Mikeovi, totiž přišel s kombem Vedlejší účinky/Liberace, kterými si u mě zase napravil reputaci. Vizuálně vypiplaná záležitost, na níž mě nejvíce bavily asi ty vtipnější scény, kdy Damon s Douglasem seděli vyžraný na gauči a podstupovali různé operace. Soderberghova režie je neselhávající a Douglas už podobné herecké nakopnutí potřeboval jako sůl. Jen škoda, že stejně jako většina životopisných kousků, mě to nechalo po emocionální stránce vlastně úplně chladným a kratší stopáž by tomu také neublížila.

Zpráva o Europě (2013)

Slušně natočené, komorní sci-fi, kterému se nedá vlastně moc co vytknout. Na druhou stranu diváka ale zase tolik nevtáhne a i když found-footage koncept byl hodně šikovně využit, nějaké extra mrazivé a tísnivé atmosféry se bohužel nedočkáme. Díky krátké stopáži to ale uteče velmi rychle, divák je napjatý po většinu stopáže a ani na minutku se nenudí. Příjemná vesmírná jednohubka. 70%

42 (2013)

Rozhodně ne to typické ubulené patetické drámo a statečném černochovi. Tohle je prostě profesionálně odvedená práce po všech stránkách, postavy fungují na jedničku, silný scén je tu také dost a žádného laciného ždímání emocí se nedočkáme. Navíc už hodně dlouhou dobu jsem neviděl Harrisona Forda, aby si nějakou roli tak strašně užíval. Brian Helgeland to má pořád v ruce.