Muž hledá ženu (2015) (seriál)

1. série: Man Seeking Woman je v dnešní komediální nabídce opravdovým úkazem. Jedni si ho díky svému bizarnímu stylu zamilují a budou žrát tvůrce za to, s jakým tempem a nápaditostí ze sebe stačí sypat šílené metafory na vztahové peripetie. Ti druzí ho pak odstřelí za až příliš velkou dávku meta humoru, jenž jim nepřijde vtipný a nedává vlastně vůbec smysl. A obě skupiny mají svým způsobem pravdu. Tohle vám buď sedne, nebo nikoliv. Pokud se ale necháte tvůrci ukecat, naservírují vám neskutečně svěží, originální a ujetou jízdu, jež v komediálním seriálu nemá obdoby. Škoda nevyrovnanosti některých epizod a faktu, že ne s každou nápaditou scénkou míří tvůrci do černého. 70%

Power/Rangers (2015)

Hodně fajn kraťas se sympatickou brutalitou, slušnou akcí a fanouškovským srdíčkem na tom správném místě. Jen tu rádoby temnotu jim kvůli naivitě celého seriálu a stále vtipným oblečkům prostě žrát nemůžu.

Powers (2015) (seriál)

Pilot: Playstation zanechává se svým seriálovým debutem dosud hodně rozpačité dojmy. Comicsovka Powers sice představuje dosti zajímavý svět a charismatického Copleyeho. Zatím ho proměňuje v dosti křečovitou podívanou, jež marně hledá svůj styl a tvůrcům se rozpadá pod rukama, stejně jako céčkovým trikařům pokus o kvalitní cgi. Potenciál na zlepšení zde rozhodně stále je a hlavní zápletka taky doposud nevypadá špatně. Tvůrci se ale budou muset ještě hodně snažit, než tenhle krkolomný start napraví a pošlou tuto comicsovou jízdu správným směrem. I když odstranění superotravné policistky by tomu možná hodně pomohlo.50%

Hostina (2014)

Kdepak, jak je někde pes a žrádlo, jsem nahranej.

One Big Happy (2015) (seriál)

Pilot: One Big Happy je esencí nevtipné komedie v tom nejhorším možném podání. Na povedený gag či pokus o humor zde zkrátka mockrát nenarazíte a člověk se spíše celou dobu zamýšlí nad tím, jestli si tvůrci a všichni zúčastnění opravdu mysleli, že natáčejí něco třeskutě vtipného. Tvůrci zkrátka chtěli natočit rádoby originální kousek o netradiční rodince, jenž je ale svým nápadem a odbitým provedením tak neuvěřitelně trapný, že vás bude stát hodně sil ho vůbec dokoukat. Pro Elishu Cuthbert se proto jedná po neskutečně povedených Happy Endings o hodně bolestivý pád na dno. 30%

Weird Loners (2015) (seriál)

Pilot: Pilot Weird Loners vlastně naprosto odpovídá svému názvu. Je prostě strašně divný. Není však bohužel divný tím zajímavým způsobem, za nímž by se mohl skrývat slušný potenciál. Je to bohužel ten typ komedie, jenž bohužel není příliš zábavný a operuje s charaktery, s nimiž by divák nesoucítil, ani kdyby je srazil autobus. Možná právě takový osud by si tato partička zasloužila. Naštěstí to díky nízké sledovanosti vypadá, že tento scenáristický patvar brzy sejmou samotní diváci. Víc jak pilot už rozhodně nedám. 40%

Agent Carter (2015) (seriál)

1. série: Tak to Peggy přes rozpačitý start přeci jen zvládla. Její vymodlená sólovka sice trpí mnoha neduhy a člověk se musí připravit na trochu rozpačitější rozjezd. Jenže jakmile se tvůrci rozjedou, servírují nám více než slušnou comicsovou jednohubku, která se navíc od konkurence odlišuje svoji povedenou retro stylizací a silnou hrdinkou. Jo, Hayley Attwell je k zulíbání a její hláškování se sympatickým mužským osazenstvem je k nezaplacení. Snad ta druhá sezóna, i když pouze opět jako výplňovka k Agents of SHIELD, nakonec vyjde. 70%

Město 44 (2014)

Aneb jak si Poláci chtěli natočit vlastní hollywoodský popcorn a až nečekaně zabodovali. Ano, je to celé docela roztříštěné s několika wtf momenty (sex v rytmu dup-stepu asi z hlavy jen tak nedostanu), pitomým romantickým trojúhelníkem a lidé, co budou chtít vidět realistické podání varšavského povstání asi budou zvracet. Jenže jakmile dojde na akci, je to nehorázně velkolepé, brutální a vlastně i dost strhující. I přes jistou naivitu jsem se zkrátka nenudil a Komasu by měli do toho Hollywoodu co nejdříve naverbovat. A ty krásné Polky taky.70%

Rychle a zběsile 7 (2015)

Procestují víc lokací než James Bond, přežijí toho více než Terminátor a zneškodní více budov než Roland Emmerich. Kdo je to? No přece Vin Diesel a jeho parta v neskutečně našlapané a ani na vteřinu nezastavující popcornovce se vším všudy. Tempo je strhující, akce nařachaná, bitek je až až a Walkerovo rozloučení jaksepatří dojemné. Jen je toho zde už tak moc a je to chvílemi tak přehuštěné akcí a postavami, že si to už divák prostě tolik neužije. Těžkotonážní Statham je tak jako záporák vlastně docela nevyužit, Rock se staví jen na chvilku a Djimon Hounsou coby druhý zásadní záporák dostane tak málo prostoru, že mu nezbývá nic jiného, než jen blbě čumět. A Vin Diesel mi v této partě začíná připadat už paradoxně jako nejslabší článek. I přesto ale zábavná oddechovka se vším všudy, z níž bych se Stathamův nástup či akci s autobusem pouštěl klidně několikrát dokola.