Ex Machina (2014)

Skvěle natočené komorní sci-fi, které má ale jeden velký problém. Už po první čtvrthodině mi bylo jasné, co se všechno stane a jak to přesně skončí. Což se bohužel do puntíku potvrdilo. A to je u chytré sci-fi, která by chtěla diváka překvapovat, docela problém. Také z psychologických hrátek a houstnoucího dramatu tří postav se dalo v některých pasážích vytěžit víc. I přes výtečné výkony a řemeslně bezchybnou režii jsem se tak k závěru už spíše čím dál víc nudil. A to je u tohoto kousku docela škoda. Ale Alicia Vikander je pořád zlatíčko, to už tvrdím od Královské aféry.

Kung Fury (2015)

Takový ten kousek, který budete milovat, nebo vás totálně mine. A já patřím bohužel do té druhé skupiny. Až příliš bizarní mišmaš všelijakých šíleností, které ovšem dohromady vůbec nefungují a už po deseti minutách jsem byl z toho přívalu bizarností a přehrocených momentů značně unaven. Obzvláště, když jsou povětšinou spíše wtf, než zábavné. Jako pocta osmdesátkám to příliš nefunguje a i přes pár slušných nápadů jsem měl co dělat, abych nepřetáčel. Být z toho celovečerák, tak mi odumřou snad všechny mozkové buňky.

Paddington (2014)

Natočit tohle Amíci, vznikne z toho taková ta rodinná dementní piškutálie typu Garfield, v níž bude veškerý humor postaven na tom, že roztomilý hrdina někam padá. Jenže Briti jsou naštěstí o něco chytřejší a natočili neskutečně zábavnou a svižnou podívanou s typickým břitkým humorem, jež si je navíc vědomá své jednoduché předlohy a dělá si ze sebe neustále srandu. A i ty povinné držkopády jsou zde neskutečně vtipné. Takhle by měl vypadat každý správný rodinný biják. Jen škoda nevyužité Nicole Kidman.

Hrdinové od Alama (2015) (seriál)

Pilot: Texas Rising zatím vůbec nenaplňuje vysoká očekávání a předvádí hodně roztržitý úvod, jemuž se sice nedají upřít řemeslné kvality, slušná atmosféra a známé tváře se pokouší ze svých partů vymačkat, co se dá. S nepřesvědčivým scénářem, jenž se utápí až v nesmyslném počtu postav, to ovšem prozatím vystačí jen k matnému průměru, jenž se až nebezpečně rychle vytratí z hlavy. Doufejme tedy, že jde jen o počáteční tápání a příští epizody nám budou konečně servírovat pořádnou westernovou lahůdku.60%

Velká šestka (2014)

Jo, robot byl strašně super a roztomilý až na půdu. Ale to je asi tak všechno, co tento animák dokáže vyšoupnout do mírného nadprůměru. Z téhle látky a poctě superhrdinským filmům se totiž vytěžit daleko více, než je slušná akce a pár hlášek. Postavy navíc nejsou dvakrát zajímavé, humoru není tolik, kolik bych očekával a ty emoce také příliš nefungují. Jako fajn animovaná jednohubka ok. Toho Oscara a všeobecnou spokojenost ale tentokrát příliš nechápu.

REC 4: Apokalypsa (2014)

V rámci žánru vlastně neurážející žánrovka, která splní svůj účel a konečně nám snad uzavírá až zbytečně natahovanou story. Jenže s prvními dvěma díly se to prostě nemůže srovnávat a docela mě mrzí, že po těchto found footage peckách se musíme spokojit jen s hororovým průměrem. Ale oproti trojce je to klenot, to zase jo.

Sejmi prezidenta (2014)

Solidní zklamání. Místo zábavného guilty plesuare zde totiž dostáváme blbinu, která se (i když tak trochu záměrně) bere až nečekaně vážně. A bohužel to příliš nefunguje. Interakce mezi hláškujícím Jacksonem a cool klukem jsou fajn a Ray Stevenson je zatraceně cool. Jenže to je na film s minimem akce a neskutečně wtf koncem bohužel málo. 50%

Noc v muzeu: Tajemství hrobky (2014)

Je smutný vidět Bena Stillera teprve rok po báječně svěžím a nápaditým pitvořit se v tak neoriginální rodinný břečce, v níž se humorné scény točí kolem čůrání opice. Dvě hvězdy jenom za Dana Stevense, jenž je poslední dobou cool snad ve všem a jednu fajn bitku v obrazu.

Supergirl (2015) (seriál)

Pilot: Na mě to nefungovalo. Tvůrci evidentně chtěli obšlehnout recept, jenž šlapat u Flashe. Jenže zde zatím ten přiznaný naivní a cheese styl příliš nefunguje. Na to jsou postavy málo sympatický, chovají se až příliš debilně a nemají žádný hlášky. A vlastně se zde nestane vůbec nic zajímavýho, co by alespoň lákalo na sledování dalších dílů. Epizodky s chytáním emzáckých vězňů to fakt neutáhnou. Naštěstí je tu aspoň ta cute Melissy Benoist, která příjemně překvapila, a Lexie z Chirurgů taky vždycky rád vidím. A úplná srajda, kterou sliboval trailer, se naštěstí nekoná. Víc jak pilot ale asi nepřipadá v úvahu. 50%

iZombie (2015) (seriál)

Po 9 dílech: Slušná oddychovka s neskutečně cute hlavní hrdinkou, která naštěstí ví o své tuposti a nebere se vůbec vážně. Hlášek je tu požehnaně, postavy jsou sympatické a dějové linky se nám začínají sympaticky přiostřovat. Jen ty epizodní kriminální případy a neskutečně necharismatický detektiv jsou tu zcela zbyteční a nemohu se stále zbavit dojmu, že se tohle téma dalo zpracovat ještě daleko odvážněji a šíleněji. Kvalita se ovšem každým dílem zvyšuje, takže uvidíme, jak moc se nakonec Rob Thomas a spol. utrhnou ze řetězu. 60%