Čauky lidi! (2021) (pořad)

Jablonský Babiše paroduje dokonale - jeho dikce, hýkání, jazykové nedokonalosti, absurdní nápady, zkomolené věty - i když se občas nevyhne trapnosti. Tragédií je, že parodovaného kašpara jsou naši spoluobčané schopni zvolit za prezouše.

Jak nás vidí svět (2017) (pořad)

Musím říci, že koncept "prdnout jim na talíř knedlíky a omáčku a neříct jim, jak se to jí" je docela stupidní. Je mi těch cizinců, kteří nevědí, co s tím, docela líto. Fakt je, že to docela sleduju, baví mě Chrisovo obžerství, méně už trapný vyjukaný Mannish, občas se tu objeví docela hezký holky. Bohužel, často se účastní i transka, pro kterou je všechno disgusting - asi nemá doma zrcadlo... Samostatnou kapitolou jsou Australané, kteří pravidelně vyhrávají cenu "největší blbec týdne". Sám jsem v Austrálii byl, ale pouze v Perthu na západním pobřeží, kde byli všichni v pohodě. Paní, kterou jsem potkal v parku, se mně ptala, odkud jsem, a když jsem odpověděl, že z České republiky, zareagovala "Tam máte v Praze na náměstí takový zajímavý hodiny!" To se mi např. v USA opravdu nestalo. Tenhle seriálek se ale točí tuším v Sydney, takže je to asi jako v Evropě - na východě se koncentrují blbci. Vede samozřejmě Wade, koukat se na znechucenou držku obtloustlýho šišlavýho buzíka (v jednom díle říkal, že nejlepší zpěvačka světa je Britney Spears, to je jasnej důkaz), který ve 30 žije s maminkou, bez které by chcípnul hlady, je utrpení. Jsou tady dvě možnosti: a) hraje to - říkám si, může to být opravdu tak strašnej loser, že by za pár fufníků ze sebe pravidelně dělal naprostýho kreténa? To se mi nechce věřit, proto se přikláním k možnosti b) nehraje to. V tom případě je to zcela v pořádku: čumí jako debil, chová se jako debil, mluví jako debil, a to je OK, protože je to debil. Bohužel, on neví, že je debil a myslí si, že je inteligentní a zábavný a jak se zdá, Beneška ho v tom podporuje. Pořadu by nejvíc prospělo, kdyby díly, ve kterých se Wade vyskytuje, byly opatřeny výstražným piktogramem. Navrhuji červeně přeškrtnutý mozek nebo schlíplýho kokota.

Red Notice (2021)

Dwayne i Ryan mě obvykle baví, dlouhé nohy Gal Gadot mě fascinují, ale zjevně to na skvělý film nestačí. Takový extrakt mnoha viděných zápletek a dějových obratů.

Uncharted (2022)

Hru neznám, takže netrpím předsudky. Mělo to spád a bylo to akčnější než Netflixovský Red Notice.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Brilantní konverzační drama o tom, jak přihazování pochybností zvrátí misku vah spravedlnosti, navíc s Jiřím Voskovcem.

Vřískot (2022)

Starej Scream mám docela rád, takže jsem byl hodně zvědav, kam se to posune. Hoši z Nevěsty se s tím docela popasovali. Obě ségry se mi vcelku líbily, setkání se starou gardou bylo příjemné. Bylo jasné, že tentokrát někdo z nich už musí umřít, a jelikož Sidney je nesmrtelná, doufal jsem, že to bude Gail, abychom se nemuseli koukat na její chirurgy a botoxem zprasenou držku, ale bohužel... Mikey Madison jako vražedkyně byla jasná skoro na začátku (tý to prostě kouká z očí), mladej Quaid byl minimálně dost podezřelej. Ale nevadí, bavil jsem se, Wesovi by se to líbilo.

Vyšinutý (2020)

Nesympatická kráva, co i neumí ani nařídit budíka, hystericky protroubí na semaforu psychouše, a spustí tak jeho vražedné běsnění, které utne až sama v nablblém závěru, kdy schová syna ve skrýši v domě své matky, aby za ním pak idiotsky vraha sama přivedla... Russellovi v podobě Johna Goodmana v dobách jeho největší váhy se nedá nic vytknout, hraje, co má ve scénáři, nicméně z ostatních herců nezaujme vlastně nikdo a ani hlavní hrdinka nevzbuzuje nějaké extra sympatie. Po úvodní scéně a sociálně-politickém školení během titulků to půl hodiny hledá spád, pak už to celkem jde. Krvavé, násilné, místy nelogické - jedou to zkouknout stačí.

Zoolander No. 2 (2016)

Tohle se teda opravdu nepovedlo, nicméně na dojení kravského kentaura nikdy nezapomenu.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Dlouho jsem váhal, ta délka mě odrazovala a obával jsem se, že to bude otrava. Nicméně, oproti původní verzi tady spousta věcí dává smysl a epický rozmach tomu neuškodil. Jen škoda toho formátu.

Krvavý příliv (1995)

Povedená partie mezi Hackmanem a Washingtonem na palubě ponorky vybavené jadernými zbraněmi z časů, kdy atakem hrozila banda vyšinutých ruských vzbouřenců, kterou nakonec zpacifikovala ruská armáda. Krásná ukázka, jak se doba změnila - dnes hrozí jadernou válkou prezidentskej zloprcek sám a národ vygumovaných mužiků ho nadšeně podporuje v jeho demenci.