Policejní akademie 3 (1986)

Tak trochu remake jedničky, ale nástup Zeda na akademii to vynahradí.

Buffy, zabíječka upírů (1992)

Hrozně plytké - špatný scénář natočený zoufalým režisérem. Souboje s upíry jsou nudně neakční a nezábavné. Jediným pozitivem je Sutherland a krása Kristy Swanson.

Oskar (1967)

Naprosto jedinečná situační komedie.

Poslední aristokratka (2019)

Předlohu neznám a nikdy jsem o ní neslyšel, takže netrpím předsudky. Příběh byl docela zábavný, i když občas se to docela táhlo. Z postav vyčnívá věčně nametená Balzerová, sarkastický kastelán Pechlát (inspirace Jirotkovým Saturninem, který se inspiroval Woodehouseovým Jeevsem, je zřejmá) a především slečna Stolařová, která v roli Marie III. působí uvolněně a navíc je neokoukaná. Což se nedá říci o dvou hlavních protagonistech. Fakt je, že Čermák se tady docela našel a role mu sedí. Dyková hraje přihlouplou afektovanou Američanku přesvědčivě (ona je vůbec na role různých pometel stvořená - viz třeba Četnické humoresky), ale ten její závěrečný bleskový přerod z pipky z NY na hradní paní je násilný a těžko uvěřitelný.

Blázniví bažanti (1971)

Jako malej kluk jsem se u toho v bijáku bavil. Teďjsem to viděl po létech a říkal jsem si, jak jsou některé gagy primitivní až trapné. Zidi rozhodně uměl natočit lepší věci.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Docela nadčasová pohádka, vládce (král), který má všechno na háku a nechá sebou manipulovat dvěma po(rádci), kteří jen kradou, kde já jsem to, kur..., kudla, jen viděl?

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Tak předně: Oproti srágorám z let minulých o dost lepší - tentokrát se na to dalo koukat. Nebeská část byla sice tak trochu hloupá, ale zábavné byly "hvězdné" dialogy. Akorát s tou láskou je to tak jednoduchý - učitel vytáhne princeznu z louže a přestože Denička jí hned vykecá, že to bylo připravené, princezna se hned do kantora zamiluje, Bezejmenný se Deničce přizná, že ji miluje a ona, která tak miluje Siria (což nechápu), poté, co zjistí, že on to tak vážně nebere, okamžitě ho zavrhne (což chápu, on by fakt příšerné slizskej) a hned miluje Bezejmennýho, až to svítí. Překvapivě hezká německá princezna má vcelku snadný výběr - kantor opravdu vypadá charakterově i vzhledem líp než ti dva "princové" - carskej důstojník a pirátskej kapitán. A z trůnu všechno bohorovně sleduje královna - samoživitelka, která sice silně připomíná vzhledem královnu Victorii, ale v podstatě je jí vždy všechno fuk (princezna za doprovodu těch svých dvou příšer jde bruslit, přijde domů druhý den, a královna si toho ani nevšimne, od Proximy si nechá rozkazovat od první chvíle, co tam vtrhne a s venkovským učitelem jako zeťákem je hned svolná bez námitek). Geislerová si opět zahrála proradnou mrchu, což je sice její parketa, ale díky tomu, že hraje vždy a ve všem, začínám na ni být dost alergický. Kotek v roli učitele byl vcelku OK, ale celé to táhla krásná, roztomilá a trochu praštěná hvězdička Terezka Voříšková (Ramba jí teda rozhodně nikdy říkat nebudu, hodí se to k ní asi jako kdyby se Schwarzenegger přejmenoval na Arnolda Zvonečka).

Zabijáci lesbických upírek (2009)

Přihlouplá komedie, málo zábavná a místy hrozně pitomá. Ten tlustej trouba, jak všechno furt vokecával, byl neskutečně otravnej.

Ztraceno v překladu (2003)

Tak jsem se rozhodl, že si doplním vzdělání a zkouknu filmy, které mi dosud unikaly. Bohužel jsem si před tímhle filmem pustil skvělé Intouchables, takže to bylo jako když přesednu z rychlíku do couráku. Občas mi připadalo, že se Bill Murray nudí skoro jako já, naštěstí Scarlett byly v devatenácti kouzelná.

Ve stínu pravdy (2006)

Místo poctivé detektivní práce obyčejné přiznání, dost nuda...