Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Tarantino opět přepsal historii tak brutálně, že i mistři tohoto oboru - bolševici - blednou závistí. Dlouhé čekání na skvělé finále se rozhodně vyplatilo.

CBGB: Kolébka punku (2013)

Pocta Hilly Kristalovi, kmotrovi amerického punku (nezaměňovat americký punk, vyrostlý z undergroungu, s britským, který Malcom McLaren vykalkuloval na základě primitivismu a hudebního diletantství), v jehož klubu se to všechno vyklubalo. Alan Rickman standardně skvělý, jen některé postavy hudebníků mi moc neseděly, asi nejvíc Malin Åkerman, která má k sexy Debbie Harry hóóódně daleko. Ale stejně: Hey Ho Let's Go!

Neviditelný (2020)

Nebylo to špatný, zápletka je celkem vynalézavá a neobsahuje to stupidní lekačky, kterými někteří režiséři nahrazují nedostatek invence. Velká část filmu se odehrává v přítmí nebo potmě, což obecně nemám rád, ale tady se to snese. Je ale hloupý, že pointu filmu vyzrazuje už jeho název. Největší problém ale představuje Bětka Moss. Je to asi dobrá herečka (i když jejího vyděšenýho a ztrápenýho výrazu mám plný zuby z Příběhu služebnice), ale představa, že milionářský playboy si ke svému vyšilování vybere právě ji, když na světe je tolik hezkých holek, to mi hlava nebere. Castingoví experti maj holt podivnou představu o kráse.

Carnival Row (2019) (seriál)

Zajímavá začouzená atmosféra ušpiněné Prahy v 7. století bůhvíjaké epochy. Zápletka vcelku propracovaná, dobrá výprava. Orlando Bloom se ve své roli mezi protřelými seriálovými veterány neztratil. Bohužel brežněvovská šeredka hraje jak neohoblované prkno a sledovat ji je jako vždy utrpením.

Krotitelé duchů (2016)

Je to teda zbytečně dlouhý a ta čtveřice buchet moc nefunguje, ale mohlo to být horší. Melissa a Kristen ještě docela ujdou, ale Kate tam pořád poskakuje a tlemí se jako pako. A ta černoška jakoby utekla z některé Troškovy uřvané pohádky. Naštěstí diváka pobaví idiocie kancelářské síly Ghostbusters, kterou si střihl Chris Hemsworth.

Volavka III (2003)

Vcelku zbytečný třetí díl, který se do toho občas dost zamotává. Scorsese to uchopil líp.

Volavka II (2003)

Nebylo to marný, leccos z jedničky to vysvětluje. Nicméně Scorsese to nacpal do jednoho filmu a mělo to větší spád.

Volavka (2002)

Výborný thriller, u kterého se člověk musí soustředit - dvě hlavní postavy tady ve dvou časových rovinách hrají různí herci a to ještě víc ztěžuje orientaci v Asiatech. Jen by mě zajímalo, který debil vymyslel český název Volavka.

Casino Royale (2006)

Skvělý akční film, Craig překvapil. Sledujeme začátek kariéry Jamese Bonda, když ještě nebyl 00. Je to paradoxní, když děj předchází všechny předešlé Bondovky, ale je zasazen do přítomnosti se všemi vymoženostmi dnešní doby, o kterých se Bondovi ani M nikdy předtím ani nezdálo. Chybí Moneypenny i Q a všechny ty vychytávky, kterými Bond obvykle disponuje, zato M je žena a akce řídí v podstatě on-line. Ale film baví a Eva Green je skutečná femme fatale.

Casino Royale (1967)

Dobří a slavní herci v totální slátanině.