Hellboy: Královna krve (2019)

Nemohu si pomoci, ale tenhle Hellboy se mi líbil zatím nejvíc. Na rozdíl od Pearlmana nevypadal jak plastová figurína, a monstra byla o dost lepší než ta ubohá z del Torovy jedničky. Chybí tu Liz, a tím i romantická rovina, ale je tu Humr! A příslib Abe Sapiena do budoucna. Hlášky, temnota, krev - tak, jak to má být. A zaplaťpánbůh, není tam tma jak v prdeli, ve které není nic vidět.

Superdívka (1984)

Hezký nožky v tý minisukýnce, jinak prd.

Zaklínač (2019) (seriál)

Tak jsem tak nějak očekával seriálové schema poslední doby - putování Geralta s Ciri a postupné vysvětlování historie jednotlivých postav pomocí flashbacků (seriály, které plánují na mnoho sezón to mají zpravidla až v druhé řadě) - a ono je to naopak! Jednotlivé postavy jsou vykresleny v průběhu celé serie, a to netradičním způsobem - časové roviny přeskakují mezi sebou bez návaznosti, takže divák, který by neznal předlohu v tom musí dost tápat (za mne: hry jsem nehrál, knihy jsem četl po prvním vydání, takže před více než 20 lety). Geralt se zde konečně shledá s Ciri až úplně na konci a k jejich společnému putování tak zřejmě dojde až v druhé řadě. Problém je trochu v tom, že divák nemá představu o časové ose, např. kolik let je Geraltovi, kolik let uběhlo od zasvěcení Yennefer atd. Co se týče výpravy, tak staré polské chudé zpracování daleko převyšuje, ale s outfity to nijak nepřehání a to je dobře. Větší práci si snad mohli tvůrci dát s drakem - ten vypadá jako ohořelý krocan. Jednotlivé postavy víceméně nezklamou, Cavill se svým omezeným hereckým výrazem nabručeného Geralta celkem vystihuje, Yennefer jsem si tedy představoval méně exotickou, ale je vcelku zajímavá, i když to není žádná charismatická femme fatale (jó, Eva Green zamlada, to by bylo jiný kafe). Jediná postava, která mi vyloženě nesedí, je Ciri - děvče není ani zajímavé ani sympatické, ale třeba z toho vyroste. Bojové scény, se kterými se - vzhledem k tomu, že zabíjení moster je Geraltovou hlavní pracovní náplní - docela šetří, jsou zvládnuté. Působí svižně, meče se blýskají a na rozdíl od mnoha kinofilmů tady teče i krev. Jen ty dialogy se někdy dost vlečou - tady mě pobavil útlocitný autor titulků, který "fuck" překládá jako "sper to ďas". Celkově lze shrnout, že seriál se věnuje především genezi Yennefer, zatímco Geralt je v podstatě vedlejší postavou (poslední díl připomíná Bylo nás pět - tam také Péťa Bajza prožil většinu dílu blouzněním v horečkách). Takže seriál v podstatě splnil očekávání žánru sword and sorcery, ukázal potenciál a na druhou serii se docela těším. K povinnému ředění obsazení postav mouřeníny se raději vyjadřovat nebudu.

Armádní akademie (2007)

Nikdy bych nevěřil, že skopčáci dokážou natočit zábavnou komedii.

Castle Rock (2018) (seriál)

První série nic moc, teprve druhá tomu dala šmrnc.

Lost After Dark (2015)

Slaboučká pitominka, ve které se všichni chovají jako jelita. Bod snad jen za parodickou postavu Roberta Patricka (teda doufám, že nebyla myšlena vážně). Fórek s chybějící cívkou zcela mimo mísu.

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Slušný akčňáček, který se sérií FaF má společné právě jen postavy Hobbse a Shawa. Což nevadí, protože herecké umění Groota nikomu nechybí. V kategorii žánr by mělo být sci-fi, protože Idris Elba je technologicky vylepšený na malýho terminátora. Má to spád, Vanessa je roztomilá bouchačka a hakka domorodců ze Samoy pobaví. Jen to člověk nesmí brát moc vážně.

Dětská hra (2019)

Remake to není, je to jiný film. Film o robotkovi, který nemá zábrany, protože mu ve výrobě byly odstraněny. Není v něm duše kriminálníka, jako v původní verzi. Zato používá moderní "chytré" technologie. Jediné, co tenhle film spojuje s originálem je postava vraždící panenky s hnusným ksichtem. Koukat se na to dá, je tam i trocha krve - akorát si nedovedu představit třináctiletýho kluka, kterej si bude hrát s panenkou... Já jsem například ve třinácti vobcházel bijáky, co byly do 15 let nepřístupný.

Titans (2018) (seriál)

Zase jeden seriál, který nabere grády až v druhé serii.

Případy detektiva Murdocha (2008) (seriál)

Zábavné detektivní příběhy s nádechem steampunku. Murdoch a jeho baba potkávají všechny slavné osobnosti doby a jsou u všech vynálezů. Akorát mi někdy přijde, že ten Bisson je napomádovanej jak buzerant.