Mlha (2007)

Rozvážně natočená psychologická depresivní freska o labilitě lidské skupinky, která musí čelit nečekaně hrůzné realitě. Některé charakterové skoky jsou až přehnané, nicméně kdyby tu flanďáckou krávu vzali lopatou po palici hned na začátku, mohlo být všechno jednodušší. Vše vrcholí nečekaným deppy-endem.

Temné slunce (1980)

Otakar Vávra přetavil ing. Prokopa z uťápnutého vědce v akčního hrdinu a natočil tak první pokus o československý akční film. Vyšla mu propagandistická slátanina kombinující všechny hříchy imperialismu, které tehdy komančové pokrytecky pranýřovali - zbrojení, válka, peníze, terorismus, demonstrace atd. Nicméně Brzobohatý byl celkem přesvědčivý, Magda sexy a Luboš Pospíšil jako hippie zpěvák na protiválečné demonstraci neskutečně srandovní.

Koptashow (2019) (pořad) odpad!

Počkal jsem si na druhý díl a bylo to stejné jako první - upachtěné, trapné, bez vtipu, příšerný střih...

Black Panther (2018)

Je to klasická Marvelovská zábava, jen té technologicky ultravyspělé civilizaci uprostřed Afriky se nějak nedá věřit.

Fear, Inc. (2016)

Na podobných filmech, kde člověk neví, jestli se to fakt děje nebo je to hra, baví diváka hlavně to, že se to snaží odhadnout. V tomhle případě to ale nejde paradoxně nikoli proto, že by to hráli tak skvěle, že by divákovi nedali vodítko, ale proto, že všichni herci jsou tak zoufale mizerní, že není poznat, kdy hrají a kdy hrají, že hrají. Film díky mizernému scénáři je i dost povrchní a prostě nefunguje ani jako horor ani jako komedie. A navíc hlavní hrdina - ten, co vypadá jak Lukáš Vácha - je nesnesitelnej.

The Human Centipede III (Final Sequence) (2015)

Tom Six nám tentokrát naservíroval oba psychouše z předchozích dílů, ale nic to nepřineslo. Dieter Laser tady hraje tak exaltovaně, že člověk neví, jestli se mu má smát nebo nad ním brečet. Je to nepřesvědčivé jako gore i jako komedie, a tak neskutečně pitomé.

Lidská stonožka 2 (2011)

Jako dvojka to není špatný. Nápad se sice opakuje, ale mnohonožka expanduje ze 3 na 12 a hnusnýho skopčáckýho felčara nahradil uslintanej tlustej mentál, kterej nemluví. A to celé pojaté noirově.

Lidská stonožka (2009)

Má to nápad, je to gore a navíc to má Dietera Lasera. Ten chlap to snad ani nehraje, jemu z očí kouká to, kde a kdy se narodil a že jeho rodina se tak nějak vyhla denacifikaci po válce. Hnusná držka.

Doktor Martin (2015) (seriál)

Nenáročná věc vhodná jako kulisa třeba k žehlení nebo surfování po netu. Banda česko-slovenských blbů v čele s vygumovaným policajtem na pozadí vztahu protivnýho doktora a stárnoucí učitelky. A do toho Marcinková, která je tak drzá, až je roztomilá. Celkový dojem snižuje hlavně to, že ani takovýto seriál nedokáže ČT vymyslet sama, ale musí ho koupit.

Doktor Martin: Záhada v Beskydech (2018)

Děsivě vykonstruovaná pitomost, která se seriálem nemá moc společného - objevuje se mnoho nových postav, které případného diváka mají připravit na seriál Strážmistr Topinka. I ta díra vypadá jinak, jiné baráky, jiná ordinace... Kdo by řekl, že lze celou vesnici za rok přestavět!