Spider-Man: Homecoming (2017)

Ano je to film spíše zaměřený na mládež, ale co :) Pokud v sobě máte ještě kousek středoškoláka nebo se chcete odprostit od všech dramat a vážností všedního života dokáže skvěle bavit i vás. Po dlouhé době konečně Spiderman u kterého jsem se bavil a né jen nadával. S klasickou lehkostí Marvelího vyprávění příběh plyne a my se docela snadno dokážeme vcítit jak do role mladého Petera Parkera tak dokážeme pochopit proč Vulture jedná jak jedná. Není to jen tupý záporák, který si chce všechny podrobit. Ne tento člověk má hloubku a jeho pohnutky sou vlastně dosti logické. PS: Bonus za všechny Tony Stark a Happy

Boj o Hedvábnou stezku (2015)

Pokud máte rádi historické filmy plné bitev a soubojů s troškou toho hrdinského patosu nebudete zklamáni. Jackie Chan z toho vyjimečně nedělá komedii, ale snaží se skutečně hrát a tvářit jako moudrý velitel. Tuto část je těžší zkousnout, protože Jackiho si představit jako vážnější postavu, co se snaží poučit ostatní je prostě náročný. Nicméně film je skutečně velkolepý, kulisy, masky, prostředí podkreslené fajn hudbou si skutečně užijete. Člověk se nechá ponořit do představy velkolepých bitev a hrdiných generálů.

Thor: Ragnarok (2017)

Zcela jiný Thor než dva předchozí, ale naprosto skvělý. Pokud máte rádi humor v Marvelovských filmech tu nemůžete šlápnout vedle. Thor se podle mě nesnaží napodobovat Strážce Galaxie i když jistá podobnost se do hlavy vkrádá, ale jde si svou cestou a ta cesta je úžasná. Dlouho jsem se v kině tak dobře nebavil. Thorova interakce s Hulkem a dalšími je úžasná. Vlastně doteď nechápu jak se jim do filmu povedlo nacpat tolik zásadních událostí a dost prostoru pro všechny postavy. Jediné co mě krapet mrzlo bylo slabší a jednoduché vysvětlení událostí z Thora 2 (Loki si bere místo Odina trůn). Skvělý film, skvělá hudba a skvělí herci - Jeff Goldblum i Cate Blanchett si svoje postavy zjevně velmi užívaj.

Poslední rytíři (2015)

Jo to mi sedlo, film kterej si hraje na epické vyprávění o císařství, ušlechtilích tradicích, cti, rytířství atd. Nicméně se mu ta hra daří překvapivě dobře. Děj krásně ubíhá a opravdu věříme tomu, co nám serviruje režisér a scénarista, že to tak bude. Na konci se nám ukáže pár překvapení. Možná bych ještě nějakou tu scénku přidal, protože sem si ji přál. Přesto výborně naplněno souboji, pěknými obleky a kulisami. Téma pomsta svého pána, 7 proti milionu atd tu bylo už mnohokrát, ale tentokrát se skutečně vydařilo i díky charismatickému obsazení hlavních rolí.

Ex Machina (2014)

Zajímavé sci-fi i když na mě asi trošku moc upovídaný nebo jsem na to neměl tu správnou chuť. Když už mě to začínalo nudit přišel velmi povedený závěr, který rozhodně celý film zvedá. Příjemná pohodová podívaná k lehkému zamyšlení.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Konečně Hobit, kde se něco děje. Nevyrovná se zdaleka Pánovi Prstenu, ale to ani nemůže. Vždyť předloha obou sou naprosto rozdílná díla s různým zaměřením a důvodem svého vzniku. Předchozí dva filmy se mohli zhrnout do první půl hodiny tohoto a zde vystříhat zbytečné vyplňovací scény, měli bychom jeden pěkný film. No co už stalo se aspoň na todle se dá dívat.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Rozhodně lepší jak jednička, jestli jsem té dal 3 a tomuto taktéž, tak uvažuju o odebrání jedné v případě prvního dílu. Bilbo konečně někam došel a z lehka se též něco děje, přesto tento film a první film mohli velmi snadno spojit a ušetřit nám hodiny času.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Achjo, jako vždy jsem čekal o tolik víc. Biblické vděčné téma a očekáváte božský film. Místo toho přichází film stavící na pár megalomanskejch destrukčních scénách, který neřeší pozadí, lidi a důvody. Ani Christian Bale to nemůže uplně zachránit. Film dokáže udržet pozornost, ale není to nic co by jste si pustili znova. O to větší škoda, že se tu nevyprávělo a nehrálo si s postavami.

Noc v muzeu: Tajemství hrobky (2014)

Vím, že jsme se celkem bavil ale možná za to mohl alkohol. Teď už ani nevím o čem to bylo :) Prostě takovej průměr, žádnou novou originalitu nečekejte. Spíše více rodiného patosu a natahovaný zápletky, aby bylo co točit. Vše se dá celkem odpustit u komedií, dokud přinesou nějakej smích :)

John Wick (2014)

Velmi milé překvapení. Film jsem si pouštěl bez jakéhokoliv očekávání a dostal jsem pěknou akčňárnu s "nezničitelným hrdinou" ve stylu 80let a troškou humoru z Pulp Fiction, rozhodně povedenej kousek.