Captain Marvel (2019)

Proč na Marvel filmy chodím? Protože mě baví. Bavil jsem se? Ano skvěle. Film utekl neuvěřitelnou rychlostí. První polovina je sice trošku ukecanější - ale nenudí. Marvel nám pěkně servíruje příběh, potkáme pár známých postav a vše se pomalu rozbíhá k epickému finále, které možná uteče až příliš rychle díky tomu, že hlavní hrdinka je krapet overpowered (což su zvědavý jak bude působit v Avangers End Game). Film podtrhuje dobře hudba, která byla příjemným překvapením a už se těším na soundtrack. Velmi působivé sou i efekty. Není to tak barevné jako Doktor Strange, ale nemá to k tomu daleko. Su rád, že to točili až nyní, kdy efekty jsou na stále vyšší úrovni. Trošku jsem se bál Brie Larson, ale vůbec nerušila naopak příjemně působila v roli "zlobivé holčičky", která škádlí Nicka Furyho :) Za mě rozhodně další + body Marvelu a už se těším na případnou dvojku.

7 životů (2017)

No dobrá není to jen šílená blbost. Má to světlé chvilky, ale některý scény, nápady sou fakt za vlasy přitažený. Během těchto chvilek jsem si říkal, jestli raději neinvestovat svůj čas efektivněji. Taková kombinace Matrixu a místy Agenta bez minulosti. Noomi Rapace moc nemusím, ale to jak zvládá hrát 7 různých povah je úžasné.

Kouzelník Žito (2018) (TV film)

Nebyla to pohádka dle mého gusta. Nebyla to pohádka na kterou sme zvyklí. Pár věcí přesto překvapilo, hodně zpěvu, tance a známých muzikálových tváří. Dobré písničky i občas kvalitní zpěv. Kdyby se nejednalo o televizní instanaci, ale šlo o muzikál - jak naznačuje obsazení i autoři. Mohlo by se jednat o dobrý počin. Na divadelních prknech by vynikla spousta věcí a herci by dostali možnost více si svou roli užívat. Bohužel musím hodnotit film a jako film je to nemastné, neslané, bez pořádného příběhu a s velmi slabým hlavním hrdinou, který do role správného "princátka" ještě nedorostl.

Solo: Star Wars Story (2018)

Překvapivě dobrý film od kterého jsem naštěstí nic neočekával. Pokud bych chtěl SW byl bych zklamán podobně jako u Epizody VIII. Han Solo pro mě podobně jako Boba Fett nebyl nikdy oblíbenou nebo zaujímavou postavou, takže zařazení tohoto filmu před někoho zaujimavého jako Obi Van nebo Yoda bylo zklamáním. Film samotný mě však velmi bavil. Dostalo se mi skvělé akce, příjemných efektů a super hudby. Děj je zasazen do světa SW a přitom dokáže stát i samostatně a není pohou vycucávkou již vyděného. Své místo zde má i pár vtípků. Rozhodně doporučuju, film vás pohltí a dvě hodinky uběhnou mrknutím oka.

Tomb Raider (2018)

Konečně Lara, kterou si pamatuju z mladých let a Tomb Raideru 1,2,3... ano grafika od té doby ušla obrovský kus, takže dnešním hráčům je servírována téměř filmová kvalita :) Tento film ve mě probudio nostalgickou notu. Hlavní hrdinka super, akce super (občas máte skutečně pocit, jak kdybyste hráli hru). Velmi povedený úvod do serie. Sem zvědavý jestli se dočkáme dalších dílů. Příběh je slabší, ale odpustil jsem a bral to jako součást hry, kde taky v jednotlivých dílech neočekávám košaté příběhy. Jedna z nejlepších herních adaptací.

Pacific Rim: Povstání (2018)

Zbytečný díl, trošku jiní Transformers :) Začátek vypadá nadějně, pár soubojů je docela zábavných. Zbytek sou unilé řeči a slabý scénář. Boyega příjemně překvapuje. Rozhodně není jen stormtrooperem z SW.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Bohužel jak se stává u trilogií, které někdo natahuje pro peníze (Hobit) i zde máme skoro zbytečný díl. Ano dozvíme se pár nových skutečností z života známých postav. Celkově je děj hodně natahovaný, často plný zbytečných odboček, zmatených a nepřehledných akcí. Možná to bylo očekáváním po zdařilém prvním díle, ale tento mě rozhodně zklamal. Zbytečná délka, málo akce, chaotické souboje. Pochválit můžeme hudbu a herce, bohužel Depp ani Law nedostali moc prostoru předvést co dokáží.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

čím delší doba uběhla od doby co jsem to viděl, tím rozporuplnější jsou moje pocity. Film není špatnej, ale možná moje očekávání byla prostě příliš veliká. Nyní mám pocit, že E. VII. mi naježila chloupky mnohem více. Těžko hodnotit, aniž bych spoileroval. Každopádně nechápu odstranění některých postav. Nechápu proč máme výsledek filmu hodnotit tak pozitivně, když zůstalo tak málo lidí. Některé vtípky na začátku mi do světa SW vůbec neseděly, ale někeré vtípky na konci se mi naopak velmi líbily. Hudba tradičně skvělá a pár momentů s ukázkou síly opět velkolepých. Rozhodně doporučuju vidět, ale co budou dělat v E. IX. to su teda zvědavej.

Blade Runner 2049 (2017)

Vypadá to jako první díl, chová se to jako první díl, ale není to první díl. Tak nějak je vše super, hudba, efekty, atmosféra... ale ve výsledku sem odcházel z kina zmatenější než kdy předtím. Prostě trošku moc velké psycho :)

Upíří deníky (2009) (seriál)

Mám rád upírskou tématiku, dávno před stmíváním atd. tento seriál je zaměřený spíše pro krásnější polovičku lidstva, ale přesto dovede celkem bavit. Prvních několik serií je rozhodně kvalitnějších a zábavnějších než poslední cca dvě, kde recyklují a vytvářejí nové a větší a další ještě větší hrozby než kdy dříve, což už je skuteně otravné, ale aspoň už tam tolik "neotravuje" Elena - Nina Dobrev, která zásadně zhatí jakékoliv řešení co její přátele připraví. Cca po dvou seriích byl toto nejotravnější fakt :)