Funny Face (1957)

Film mi imponoval hlavne kvôli názvu - Funny face, s hl. predstaviteľkou ako Audrey Hepburn? No keď som si ho pustila, prešlo ma to. Funny face sa snaží byť vtipným, ale niekedy sa práve treba snažiť menej. No to by sa ešte dalo uniesť a ako romantika to bolo super. Ale preboha, nie muzikál! Zbožňujem a obdivujem Audrey Hepburn, ale spev nie je ani zďaleka taký skvelý a veľký ako jej herectvo alebo jej nádherné oči. Ústredná dvojica bola celkom milá... Ale celkovo mi to prišlo zdĺhavé, spev a tanec som pretrpela a potom tu boli svetlé chvíľky, ako scéna v temnej komore - tam sa mi páčil Astairov hlas a hlavná pieseň. Možno pri druhom pozretí nájdem aj tú štvrtú hviezdičku...

Na divoké vlně (2012)

Chystala som sa na film do kina, ale zmeškala som. Mrzelo ma to veľmi. Vynahradzujem si to oveľa neskôr a nechápem prečo až teraz. Chcem surfovať, okamžite, hneď, teraz! A čo môže viac značiť o kvalite, ak Vás film donúti chcieť to, čo tvorí jeho pointu? Zjazdiť svoju vlnu? Pre mňa najlepší Butlerov výkon, rola mu perfektne sadla a nechápem ako si po tomto mohol odskočiť k nadržaným mamičkám v Playing for keeps. Rozhodne by sa mal držať takýchto filmov :) Rambin výrazu na konci som trochu neverila, no Jonny Weston bol príjemný, verila som mu každé slovo. Najväčšie plus Mavericku je jednoduchosť. Žiadna prekombinovanosť, životné poučky ma neotravovali a strach aj so vzťahom medzi Butlerom a Westonom to film radí do pre mňa vysokého nadpriemeru.

Slova (2012)

Bradley Cooper, Dennis Quaid a Jeremy Irons... môže byť film s takýmto obsadením zlý? Zrejme nie. Bála som sa, že sa v tom prelínaní budem strácať. Nestalo sa. Quaid nahodil atmosféru, Cooper prispel rovnakým dielom a Irons? Irons to celé potiahol až do nadpriemeru.

Lepší už to nebude (1997)

Jack Nicholson hrá koncert aký môžme vidieť o pár rokov neskôr v "Lepší později nežli pozdě". Ale ten sa dejovo rozhodne nemôže vyrovnať tomuto snímku. Nicholsonovi Melvin sadol perfektne a ako postavu som ho mala každou minútou radšej a radšej :) Jeho chovaniu som rozumela a "frajer ktorý je vnútri citlivý"by bol určite trápny... bol, keby to nebol Jack Nicholson. Helen Hunt je okúzľujúca, občas išla správne na nervy. Kinnear im skvele sekunduje a osviežuje :) Film určite nie je na plných 5* ale hodnotím prvý dojem a posledný ktorý vo mne film zanechal a nemôžem inak.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Z filmu robí nadpriemer samozrejme nápad. A ešte trošku vyššie ho radí Cate Blanchett, ktorá ma očarila. Pitt je ako vždy taký svojský, prkenný ale menej ako som zvyknutá, čo sa mi páčilo. Spracovanie bolo rozprávkové, dokonalé, možno by som uvítala viac jednoduchosti. Medzi Pittom a Blanchett to iskrilo tak trošku, akurát na dej, myslím. No neuškodilo by skončiť o 20 minút skôr.

Stalo se jedné noci (1934)

Vzorec "nenávidím ťa, milujem ťa". No pekne zabalený, rozruch v posledných 20 minútach bol super :) Gable a Colbert spolu pôsobia trošku divne, no myslím že to filmu dodalo čaro.

Seznamte se, Joe Black (1998)

Nemám rada Brada Pitta, vždy odmeraný, vždy trošku mimo. No a kto mohol zahrať lepšie smrť ktorá poznáva život ľudí? Zamilovaná smrť? Krásna Forlani a Hopkins tiež nesklamal. 4* normálne, 5* za nápad.

Zelená míle (1999)

Darabont sa opäť ukázal, opäť z prostredia väzenia, opäť od Kinga a opäť je to úžasné. No Zelenej míle niečo chýba.. neviem čím to bolo, možno bola až príliš nabitá emóciami, možno mi iba vadí že mi vyhŕkli slzy. Tak či onak, skvelé, aj keď Shawshank mal niečo viac. Hanks a M. C. Duncan - piliere filmu :)

Ao no Exorcist: Gekidžóban (2012)

Začiatok trochu nudný, Potom sa dej už obstojne rozbieha. Ale inak ako dodatok k seriálu veľmi príjemné :) Postavy super, zajačik zlatý. Pre mňa ako fanúšika bolo super sa k nim opäť vrátiť :)