King Kong (2005)

Suverénně nejdelší (rozuměj nejnudnější) blocbuster mého života. To je tak, když si někdo hraje a nikdo po něm tu spoustu bordelu nezvládne uklidit. Vzpamatuj se, Jacksone!

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Po prvním zhlédnutí jsem byl někde na devíti, teď ztěží obhájím sedmičku. Vzhledem ke Strážcům snižuju na 3.

Nech svět světem (2023)

Film, ve kterém se vlastně nic nestane. Téměř dvě a půl hodiny se čeká na... konec. Esmail se snaží budovat napětí pomocí tajemné hudby nebo divokých kamerových jízd, ve finále to ale působí jako samoúčelná exhibice, která spíš ruší. I s těmito prvky se musí umět pracovat. Postavy extrémně ploché, téměř nikam se neposunou, Julia Roberts nesnesitelná. Sestříhat na 90 minut a jako první část třídílné minisérie by to fungovalo velmi dobře. Takto jde jen o zbytečný prolog, srovnávání s Shyamalanem nebo Peelem jsou totální úlet.

Top Gun (1986)

Vlastně mi vůbec nevadil nějaký propagandistický tón, to je fakt asi to poslední. Ale že se v těch 100 minutách prakticky nic nestane, člověk necítí nějaký náznak napětí nebo zájem o postavy, to už je horší. Akční scény zároveň těžce nepřehledné - chápu, že je to asi částečně oběť doby, ale divácký zážitek to spíš zhoršuje.

Ďábel (2020)

Ne zrovna film pro mě. Z velké části je to dáno náboženským fanatismem typickým pro většinu ústředních postav, který mi přijde dost odpudivý a do nebe volající. Ve finále tak Ďábla považuju za dost těžce koukatelnou záležitost plnou nesympatických a ujetých postav, jíž korunu nasazuje naprosto nadbytečný a ke konci už nesnesitelný vypravěč. Na druhou stranu při závěrečném zúčtování jsem byl vcelku napjatý, na třetí hvězdu se ale nevyškrábu. 5/10

Výjimeční přátelé (2019)

Adept na nejzbytečnější film posledních pár let. Vzniknul asi jen proto, aby Hanks mohl usilovat o dalšího Oscara, ideálně s rolí dalšího podivnýho týpka, kterej nebezpečně připomíná Forresta Gumpa. A Beautiful Day in the Neighborhood je v jádru extrémně průhledný a nudný film, ve kterém je na jedné straně Hanks jak ho opravdu nemusím, na druhé pak extrémně nesympatický Matthew Rhys. Díky bohu za pouze stominutovou stopáž. Never more.

Sněhulák (2017)

Zoufale nezajímavý film, ve kterém je tolik nepochopitelných momentů, špatně nastříhaný a amatérsky vystavěný. Kdybych neslyšel o předloze, asi bych nikdy nechápal, kdo to má být jako ten Harry Hole. Finální naložení se záporákem je jen završením téhle nesmyslné taškařice. Na druhou stranu jsem nijak fyzicky netrpěl.

Zmenšování (2017)

Solidní peklo. Nenapadlo by mě, že Payne to dokáže tak zprasit. Oceňuju originální premisu, díky které je začátek minimálně zajímavý. Bohužel první a druhá půlka jsou jako dva naprosto odlišné filmy, tomu druhému navíc zásadně podráží nohy Číňanka napřesdržku. V kostce - vůbec to celé nedrží při sobě, nenaplňuje to velký potenciál a přebývá tomu tak 45 minut. Škoda, těšil jsem se.

Lady Bird (2017)

Po půl hodině jsem myslel, že mrsknu ovladač po televizi. Nekoukatelné. Záplava nesympatických postav v náhodném slepenci scén plných trapnosti. Dokoukáno až na druhý pokus, ve druhé půlce se to přece jen trochu zvedlo. Lady Bird je takový prd do prázdna, který se sice snaží o Oscara, ale v jádru není vůbec ničím. Zaměnitelné indie, které dělá všechno pro to, aby člověk dělal všechno, jen ne sledoval dění na plátně. Nikdy víc