Válka světů (2005)

Výborný film který mě zklamal svým závěrem. škoda:(

Kapsy plné dynamitu (1971)

Ještě žádný jiný film Sergia Leoneho ve mně nezanechal takových pocitů a myšlenek . Je to těžce stravitelné a zajímavě podané . Do půlky klasický spaghetti western a od druhé drama o lidskosti , nesplněných snech a životních prohrách . Leone podává všechny scény s velkou precizností a se smyslem pro detail který je pro něj typický . Velkou zásluhu na tom mají skvělí herci především James Coburn u něhož stačí pohled a smete vás . Jediné co lze vytknout je příliš dlouhá stopáž filmu ale je tam takových emocionálních scén že mu to v klidu odpustím .

Pro pár dolarů navíc (1965)

Leone prostě umí. Tenhle drsný spaghetti western jsem viděl asi milionkrát a nikdy mne prostě neomrzí . Skvělí Clint Eastwood jako lovec lidí jemuž sekunduje sympatický Lee Van Cleef . A do toho Gian Maria Volonté jako jeden z nejnechutnějších záporáků pod sluncem . Leoneho trilogie mne prostě baví . Nejsou to totiž jen černo bílé příběhy jako většina tehdejších amerických westernů . Každý charakter tam má své kladné i stinné stránky . Hrdinové hází skvělé hlášky a mají smysl pro cynický humor. A to se mi líbí! Hudbu snad nemusím odůvodňovat ta je totiž jako vždy kapitola sama pro sebe.

Taxikář (1976)

Zcela určitě (můj) nejsilnější Scorsese. Příběh muže jenž po psychické stránce klesá až na samotné dno. Fantasticky zrežírované a syrově podané! Brutální 70tá léta v té nejstylovější podobě.

Mys hrůzy (1991)

De Niro je jako vyšinutý Max Cady dokonalý

Beetlejuice (1988)

Parádně ujetá duchařina s kvalitním výkonem Michaela Keatona.

Planeta opic (2001)

Zklamání , z původní verzí se to nemůže absolutně rovnat

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Tim Burton má skvělý cit pro pohádkově temnou atmosféru a dojemný příběh. Pracuje li na animovaném filmu tak se jeho schopnosti dvojnásobí. Mrtvá nevěsta je toho důkazem.