Tělesné vztahy (1971)

Výborne režijne zmáknuté, stále aktuálne a stále to musí každého zaujímať. Rozhovory veľmi uveriteľné a sála z toho realistická energia. Nichols dokonca obsadil veľmi vhodný herecký tandem a mohol experimentovať koľko len chcel.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Akokeby mi niekto namiešal horčicu s nutelou ("Tady máš kalhoty".... "děkuju mami"...) Totálna kravina 30-35%.

Obchod na korze (1965)

Dychvyrážajúci, zimomriavkový a unikátny film. Okom kamery parádne nasnímané, herecky perfektne zvládnuté. Liškova hudba brilantne dotvára chladnú, existenciálnu atmosféru. Človeku sa až ťažko verí, aký hodnotný a výpovedný film sme dokázali natočiť. Jednoznačne absolútny vrchol československej kinematografie!

Osvícení (1997) (TV film)

King si konečne splnil svoj sen... mal to radšej nechať tak.

Genuine (1920)

Je obtiažne hodnotiť toto dielo ako film. Treba si uvedomiť, že počas silného avantgardného prúdu sa niektorí filmári rozhodli svoje obľúbené literárne podžánre filmovať. A robili to pedantným spôsobom s premakanými kulisami a výtvarným vkusom. Na silnú chémiu herec-postava mal vždy pán Wiene dômyselný talent. Akurát samotný príbeh nemá potrebnú šťavu a viazne na jedinej hrozbe (Genuine).

Nevědomí (2013)

Nič nové pod Slnkom. Pár filmových elementov sú na TOP úrovni, pár zas pod priemerom. Napriek úžasnej, na dotyk expanzívnej dizajnovo-filmovej skladbe s parádne situovanou hudbou a s hercami, ktorí nekazili, Nevedomí obsahujú otrepané a chabé dejové linky (prevažne od 40. minúty), slabý scenár a dlhú stopáž na to, čo chceli ukázať.

Nesmrtelní (2010) (seriál)

Je to vraj nakrútené podľa slávnych predlôh, ale nie dobre vystihujúce súčasné ťažké životné osudy (režijne). Flákačsky premárnené, na Slovensku priemerné, aspoň že klavírová hudba je výborná. Čo iné nám ale ponúkne SVK TV seriál??

Pí a jeho život (2012)

Ang Lee je veľmi skúsený harcovník so silným zmyslom pre estetiku, prostredie, postavy a vzťahmi medzi nimi. Prekvapil ma veľmi odvážny spôsob nábožensko-filozofických myšlienok (s tým si to ale u mňa trošku pokazil). Mimo toho je ale koncept výborný, digitalizácia mi nevadí, akurát scenár je v podstate priemerný. Najkrajšou scénou je podľa mňa ostrov so surikatmi.

Piano (1993)

Veľmi zvláštny a INÝ film. Po priemernej prvej polovici, kde súvislosti nemali žiadnu logiku, kde očarila skvelá kamera, zázemie, výprava a autonómne poňatie, sa to neskôr zbehlo a jednotlivé časti nabrali vyústenie ako z čias romantizmu. Cit vyhral nad rozumom, jednotlivé časti porazili obsah, ľudské pudy boli silnejšie než nevýrazné dialógy a film, akých sa nevyrába na každom kroku svojou úprimnou tvárou zanecháva jedinečný feeling. Vôbec som nevedel rozoznávať kto je skvelý a kto zlý, nevedel som, či mám z toho filmu plakať alebo sa tešiť, a aj tak naňho niky nezabudnem.

Unesená (2012)

Slušná volovina, ktorú rovnako ako ju budete nenávidieť, budete aj s ňou tak trocha súcitiť. A práve z toho súcitu sa dostanete do dimenzie absurdného smiechu a každú scénu si budete "užívať".