Chi bi xia: Jue zhan tian xia (2009)

Tohle je průměrný válečný film, jen dost natažený. Je postaven na popisování jednotlivých strategických kroků a pohledů na ně z obou stran konfliktu. Víceméně taková taktika bez pořádné akce. Nic pro mě.

Berserk: Ógon džidai hen III – Kórin (2013)

Zřejmě nejhorší díl z téhle minisérie, stejně mu ale musím narvat plnej počet. Ačkoliv bych si přál jiný průběh i závěr, závěrečný díl mě zkrátka stejně nezklamal. Jen málokdy se mi stává, že bych nějaký film tak hltal, Berserkovi se to povedlo a za to mu patří mé dík. Užil jsem si celou trilogii.

Příliš vzdálený most (1977)

Válečné filmy nejsou zrovna můj šálek kávy, to se přiznám. Příliš vzdálený most byl příliš dlouhý. Kolosální 3 hodiny nudy, z které mne sem tam vytrhla nějaká válečná hláška. Mám radši více akce a kratší stopáž.

V hlavě (2015)

Zajímavá myšlenka ještě nevytvoří zajímavý snímek. Tenhle snímek je hlavně o emocích, nakonec ty podle scénáře hrají hlavní roli. Jenže ve filmu už je emocí podstatně méně. Celé to na mě působilo dost ploše a odtažitě. Takže pokud chcete vidět originální animák, jste sice na správném místě, ale nepočítejte, že se zrovna dvakrát pobavíte.

Berserk: Ógon džidai hen I – Haó no tamago (2012)

Jako první z téhle minisérie jsem viděl druhý díl. Takže Vejce králů pro mě byl retrospektivní pohled, který mě naprosto přikoval k monitoru. Procítěnější, krásnější a vztahově komplikovanější film v animované podobě jsem snad ještě neviděl. A to nemluvím o akci a příběhu, kterým se jen těžko dá něco vytknout. Jsem nadšený, naprosto. Nejlepší animé, co jsem kdy viděl.

Elitní jednotka (2007)

V tomhle filmu se to řeže celkem hezky a tvrdě, což mám rád. Něco mi tam ale celou dobu chybělo a já nevím co. Bylo to celkově dost uřvaný a rozjezd byl celkem pomalej, tak jestli tohle, nevím. Minulo mě to, třeba bude dvojka lepší, uvidíme.

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Takovou klišoidní sračku, aby člověk mezi akčňákama pohledal! Jsem překvapen, nebo přesněji šokován, že se Bondovky vůbec chytly a jedou dodnes. Po akční stránce je tenhle film žalostně chudej, nejspíš proto se to snaží vynahradit kroucením zadků všech ženských, co se kolem Jamese mihnou. Což je opět dost nudný, a nedůstojný, a nechutný, a trapný a vůůbec - prostě debilní. Nejhorší Bondovka jakou jsem měl tu smůlu vidět.

Super prohnilí (2003)

Francouzi komedie uměj. Superprohnilí mě bavili dokonce více než předešlé díly. Kéž by se točilo více takových kousků. :-)

Berserk: Ógon džidai hen II – Doldrey kórjaku (2012)

Moc pěkné animé, zpětně mě dost mrzí, že jsem viděl tenhle díl jako první a nevzal to klasicky od jedničky. První polovinu filmu se v podstatě jen válčí, a krev lítá všude. Nicméně, i tak se dokáže příběh příjemně rozvíjet. Postavy mají své kouzlo a vy si můžete vybrat, jaké fandit. Vcelku se těším na třetí díl, jsem zvědav jakým směrem se příběh ubere.

Kókaku kidótai: Stand Alone Complex - Solid State Society (2006)

Příběhově by film nebyl úplně k zahození, ale v animované podobě mi vůbec nesedí. Přijde mi to jako kdybyste vzali Toma a Jerryho a zkusili ho natočit klasickou hranou formou. Těžká křeč. Další věcí jsou titulky. Dialogy jsou zde často obsáhlé a když neumíte japonsky, tak nestíháte všechno přečíst.