Ranhojič (2013)

Neukojitelná touha po poznání vede mladého angličana přes půl světa, aby nakonec našel víc, než pro kolik se vydal. Barvitý a inteligentní příběh se podařilo téměř bezchybně převést z knihy na promítací plátno. Na můj vkus by se historických románů mohlo točit mnohem větší množství. Temný středověk je totiž velmi nosné a široké téma.

Pohádka pohádek (2015)

Drsnější pohádku těžko hledat. Dá se říct, že každá postava nakonec doplatí na svou slabost. Musím přiznat, že ještě teď je mi na zvracení z toho, jak chtěl ten nadrženej idiot přepálit tu plesnivou sedmdesátku. Mrzí mě, že pohádka pohádek nemá trochu smysluplnější a uchopitelnější konec. To je velká škoda.

Tři bratři (2014) odpad!

Už jsem dlouho neviděl větší sračku. Zmuchlat do sebe několik pohádek, většinu textu zpívat, mnohdy nesmyslně... Opravdové veledílo.

Valentin Dobrotivý (1942)

Musím říct, že ty starší české komedie mají něco do sebe. Mám moc rád slušný humor a tady je ho jako máku. Navíc ty kanadské žertíky na pracovišti, to je něco pro mě. :-)

Mary Poppins (1964)

Přesně tenhle typ uřvaných pohádek nemůžu ani cítit. Doufám, že už nic podobného v životě neuvidím.

Malá čarodějnice (1984)

Pohádka věnovaná hlavně dětem. Pěkná animace doprovázená kouzelným dabingem paní Bohdalové. Moc milá a vtipná pohádka. :-)

Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D (2011)

První příběh s Šumavskými obry je vyloženě slabší. Zbylé dva jsou pak úplně v pořádku. Stále jde o kouzelné a velmi originální pohádky velmi originálně provedené. Nevím jak vy, ale já jsem pyšný na to, že něco podobného vzniklo u nás. Za originalitu a originalitu plný počet. I když to má své mouchy a nedostatky, pořád je to lepší než ty voloviny od Disneyho.

Fimfárum 2 (2006)

Originální a české. Co chcete víc. Pohádky pana Wericha jsou jedinečné sami o sobě, nepotřebují loutkové provedení, aby zaujaly. S loutkami jsou však snad ještě lepší. Moc hezké.

Malá princezna (1995)

Zpočátku jsem tomu příběhu nevěřil. Hraný film s partou uřvaných dětí. Nuda. Nic pro mě. Ale mýlil jsem se, Cuarón natočil velmi příjemnou novodobou pohádku, která osloví i starší ročníky. :-)

Deník slabocha (2010)

Je to kravina, ale místy pobaví mnohem více, než jiné zaručené klasiky tohoto žánru. Neurazí.