U mě dobrý (2008)

Tenhle film ve mě nechal nějakej zvláštní hezkej pocit, že jsem teď přišel z kina (0:02 18.7. 2008) a musím jít popsat můj zážitek. Film se rozjíždí pomalu, ale to rozhodně neznamená, že začátek stojí za nic. Naopak. Už v prvních minutách jsem z filmu pocítil dobrou náladu. Čekal jsem asi průměrný film, ale skrýval v sobě něco, co mě prostě nadchlo. Skvělý výkon Bolka Polívky dodával filmu hlavní šťávu a občas se mi zalíbila i hudba ;-). Ve zkratce film na odreagování a zlepšení nálady, kde nenajdete moc umělekých počinů. Možná díky bohu. Protože ty by ten snímek zkazily.

Soudný den (2008)

Já vám nevim. Z toho námětu se dal udělat parádní psycho horrorovej snímek, místo tohodle akčního krváku. Nešlo to moc do hloubky. Na mě se tam ty věci moc nevysvětlily. Taky si myslím, že prostě zkrouhli to nejlepší na úkor akční řežby. Punk vs středověk, pak trocha současnosti smíchaná s budoucností a ještě mezi nima pobýhá smrtící virus. Moc mi to nesedlo, le přesto asi lepší dvě *...

RoboCop (1987)

Nejen na svou dobu úžasná sci-fi, která nám dnes již nemusí tolik říkat, ale přesto ji všichni musíme mít v hlavě jako kultovní podívanou.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Hmm.. Zajímavé. Neklasické, neokoukané zpracování. Výborná hudba. Skvěle vytvořený mr. Todd naším Johnny Deppem. Ale přesto tomu něco chybělo.. (update pro 2. zhlédnutí) A víte, že asi ne? :-) 4*..

50x a stále poprvé (2004)

Velmi příjemná romantická komedie s opravdu slušným námětem a celkem povedeným provedením ;-). Určitě se u tohoto filmu zasmějete, dojemné scény obsahuje též, ale hlavně je to pohodovej film na odreagování, kterej na druhou stranou občas kazej něteré naprosto nevkusné, nepovedené a trapné vtípky. Např. vymazání otravného, starého čínského spoluobčana, kterého potkáváme ve filmu v příjemné "kavárně?" by určitě vyvolalo o nějaké to procento v hodnocení navíc. Přesto jsem se opravdu bavil. 4* si dle mého názoru film zaslouží ;-)..

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Mně film přišel o třídu horší jak jednička. Díky bohu to zachraňovala naše milovaná Veverka, která dostala víc prostoru. Bez ní by byly hvězdičky jen dvě.

Next (2007)

Myslím, že trochu nepovedené zpracování výborného námětu. Opravdu škoda, že se scénář nevyvedl lépe, ale přesto docela dobrý film s hrozným koncem. Když se člověk těší, že se film rozeběhne na plné obrátky, tak začne udiveně zírat na titulky ;-)..

Transformers (2007)

Transformers? Oni natočili film o těch hračkách? Hlavní hrdinové budou 6 leté děti? Asi takováhle byla reakce mého bratra, ale v podstatě jen na název. Po shlédnutí prvního traileru mu kyselý úškleb nad tímto filmem uhasl a společně se mnou už jen začínal být nedočkavý na premiéru filmu v čechách. A film naše očekávání naplnil, snad dokonce i předčil. Akce, nepětí, příběh i trocha romantiky a trocha vtipu sladěno do opravdu dobrého filmu. Děkujeme pane Bayi, jen to tou dvojkou nezkazte!

Dr. House (2004) (seriál)

Opravdu skvělý seriál s velmi zajímavě zpracovanou hlavní postavou, na kterou každý divák může nahlížet jinak. Někdo našeho doktora House proklíná, protože je děsnej, arogantní, otravnej a nesympatickej blb. Na druhou stranu je to ten člověk, kterého lidi (z lékařského prostředí) žádaj o radu, když už nikdo jiný neví. A my všichni víme, že je v hlouby duše dobrý člověk. No je to taková záporná kladná postava, která ale každopádně přitahuje velké masy fanoušků, včetně mě ;-)..

Kaena: Proroctví (2003)

Zvláštní ale zajímavý film s hezkým zpracováním.