Vražda v Orient expresu (2017)

Nuda, šeď. Ze "Smrti na Nilu" (***) jsem si taky neodnesla kdovíjaký filmový zážitek, po zhlédnutí "Vraždy v Orient Expresu" k ní ale budu o něco laskavější; i přes tu romantiku je totiž o něco záživnější.

Drbny (2023) (pořad) odpad!

Neumím si představit člověka (a asi ani nechci), pro kterého je tahle "show" koncipována.

Víly z Inisherinu (2022)

Opět tragikomický absurdistán, i když tentokráte o poznání méně tarantinovský. McDonagh tenhle žánr zkrátka ovládá, a pokud se náhodou najde nějaký ten scénáristický nedostatek (WTF, vždyť ten film nemá konec!!!), výkony - již dříve prověřených herců s již dříve prověřenou chemií - to bez problémů jistí. Těžko vybrat nejlepší scénu, ale srdceryvné rozplakání se na voze je určitě horkým kandidátem. Edit: Podobně jako některé další filmy potřebuje i tenhle pár dnů dozrát aneb stále na něj myslím. Edit 2: Přidávám pátou hvězdu, neboť i po půl roce cítím úplně stejný smutek jako po odchodu z kina.

Muž jménem Otto (2022)

Slabé a nadhodnocené (aktuálně 82 %). Vezměte "Gran Torino" (****), odeberte vulgární mluvu, asijskou rodinu nahraďte jihoamerickou a poškrtejte veškerou akci. Abrakadabra, "Muž jménem Otto" je na světě. Absencí originality a množstvím patosu jsou si oba zmiňované snímky dost podobné, nicméně ač obecně preferuji Hankse, Eastwoodovi jsem toho bručouna žrala podstatně víc. Edit: Odebírám jednu hvězdu, protože mě film nejen nebavil, ale chvílemi vyloženě iritoval.

Babylon (2022)

Nechce se mi dávat 5*, ale musím. Ač zastávám názor, že nahota a orgie tohoto kalibru patří do porna a ne do klasického filmu, základní myšlenka více než tříhodinového (!) "Babylonu" mě natolik zasáhla, že kdybych mu tu poslední hvězdu ne(při)dala, budu si to do smrti vyčítat. Toto hořko-sladké hollywoodské absurdum, jehož finální recap je za mě podobně geniální jako například připlouvající plod v "2001: Vesmírná Odysea",  by mohli s trochou nadsázky závidět i současní Tři králové absurdního žánru (Tarantino, McDonagh, Vaughn). Nehledě na to, že takové shivers jsem měla naposledy u kule rvoucího finále "Requiemu za sen", a to je už ku*va dlouho... Pokud bych měla něco vyzdvihnout, tak to budou hudba a Pitt.

M3GAN (2022)

Díky bohu (respektive ČSFD) za free předpremiéru, protože za tenhle Horor-Pro-Celou-Rodinu bych vydaných peněz hodně litovala. Ač byl trailer cool, vypadalo to, že kromě vizuálu samotné M3GAN film ničím nepřekvapí - a přesně to se také stalo. Ba co víc, celé to na mě působilo lacině, až přespříliš nalajnovaně (za to mohou mimo jiné VŠE ukazující trailery) a jako celek mě to prostě nebavilo. Nemůžu říct, že bych vyloženě měla potřebu mlátit hlavou o sedačku nebo odejít, ale dávat to v televizi, neměla bych problém dojít si u toho na záchod, vzít si něco k jídlu, mrknout sem tam do mobilu apod. Označení "horor" je v případě "M3GAN" taky celkem mimo, protože scény nejsou ani děsivé, ani nepříjemné, občas jsou spíš úsměvné, a nefungují dokonce ani lekačky. Vzhledem k tomu, že film nemá jedinou zapamatovatelnou scénu, tak to bylo nejspíš moje první a poslední zhlédnutí. P.S.: (lehký spoiler) Nebýt toho umím-všechno-a-nahackuju-se-do-všeho-kolem nesmyslu v závěru, tak bych možná s přivřenýma očima dala slabé 3*, ale za tohle fakt ne.

Námořní vyšetřovací služba L. A. (2009) (seriál)

Sci-fi pohádka o nesmrtelných agentech, kterým velí trpasličí verze M. Inteligenčně tak trochu "Walker, Texas Ranger", ale ten se alespoň nikdy netvářil jako seriózní seriál.

Šťastný Nový rok (2011)

OBROVSKÉ množství známých tváří v propletenci, který sice nepatří mezi nejlepší filmy svého druhu, ale jeho zhlédnutí rozhodně nelituju. Konec roku je pro mě hodně zvláštní období a jsem ráda, že to někdo chápe a dokonce o tom natočil film. P.S.: Souhlasím s dalšími hodnotícími, že závěr zvedá film minimálně o hvězdu.

Cizinka (2014) (seriál)

Ač nejsem na romantiku, první série (****) mě bavila, protože na Skotsko, skotský přízvuk a cestování časem jsem. Od druhé série (***) to jde ale od desíti k pěti a cca. v polovině třetí série (**) jsem to vzdala úplně. Jako bych četla dlouhatananánský fanfiction, ve kterém on miluje ji & ona miluje jeho, ale pořád jim do toho něco/někdo leze, pořád je někdo/něco rozděluje a pořád je někdo mučí... Po letech jsem si ze zvědavosti zkusila pustit šestou sérii (**), ale ač se změnilo prostředí (ze Skotska se přesunuli kamsi do Severní Ameriky), pořád je to stejné, nezáživné peklo. Jen jim má být oběma asi o 300 let více. P.S.: Pokud je tu někdo, kdo "Cizinku" stále se zájmem sleduje, tak má můj hluboký obdiv.