barcaacrab

okres Plzeň

<< předchozí 1 2
    • 25.6.2014  15:28
    Dobrý synek (1993)

Přestože je příběh vcelku předvídatelný, bylo to dobře strávených 80 minut. Culkin i Wood předvedli výborné herecké výkony a určitě stojí za to vidět jejich začátky :-)

• 25.6.2014  15:20

Já osobně jsem se s postavami ve filmu ztotožnila jen díky faktu, že se tato tragická událost stala. Ale nemůžu zase říct, že bych si film užila o něco víc, nebo míň, kdyby se to všechno nestalo. Asi bych na něj reagovala úplně stejně. Seděla bych s naprosto stejně vytřeštěnýma očima, které bych nedokázala od obrazovky odtrhnout.... Ale celkově mi asi nesedlo, že film je takovým dokumentem nedokumentem.

• 13.6.2014  12:34

Časem to lepší rozhodně nebylo, ale snazší možná trochu jo. Nějak jsem si totiž s plynoucími minutami zvykla, že se nic dít nebude.

• 26.6.2013  22:29
    Osvícení (1980)

Jack Nicholson vypadá jako blázen už od začátku a díky tomu jsem nezachytila ten správný okamžik, kdy jsem se měla začít bát. Možná kdybych neměla tak velká očekávání, film by na mě zapůsobil mnohem víc, ale to nic nemění na tom, že při správném hororu má napětí gradovat, nikoliv stagnovat. Možná mi to všechno zkazila neuvěřitelně vlezlá, nepříjemná hudba, díky které jsem si přála, aby už to skončilo. I přesto je to výborný Kubrickův počin, který si rozhodně zaslouží svou slávu :-) Možná časem Osvícení přijdu na chuť... (Není těch "možná" příliš na jeden film?:-))

• 26.6.2013  22:18
    Surfařka (2011)

"Konec je teprve začátek." Příběhem jsem proplouvala s naprostou lehkostí, s jakou bych se ráda nesla na té nejlepší vlně... Naprostá přirozenost herců, krásné prostředí, žádný nátlak na emoce a výborný soundtrack. Nemám co vytknout. Navíc AnnaSophia Robb předvedla skvělý herecký výkon na tak mladou herečku. Muselo pro ni být velmi inspirující zahrát si takovou osobu, jakou je Bethany.

• 24.6.2013  11:06
    Hašišbába (2012)

Neříkám, že jsem se válela smíchy, ale náladu mi Paulette rozhodně zvedla :-) Jeden z mnoha relax filmů, které nezklamou ani nepřekvapí.

• 16.6.2013  14:47

Pokud hledáte inspiraci pro nějaký nový druh tance, smrtelně vážně vám doporučuji postavu poskoka ztvárněnou Timem Rothem. Vlastně velkou část filmu jsem strávila s pusou dokořán a občasnými výkřiky "no sakra, jak se takhle může vůbec hejbat". Ale ty povídky... au to bolelo. Ještěže to Tarantino zachránil, jen je škoda, že kvůli těm prvním dvěma nemůžu udělit vyšší hodnocení. Jednotlivé povídky mají až příliš rozdílnou úroveň kvality...

• 14.6.2013  14:04

Myslím, že v tomto případě je důležité hodnotit trilogii jako celek stejně, jako tomu je u Bourna nebo u Návratu do budoucnosti. Trilogii Pána prstenů jsem viděla nesčetněkrát a cestu k mému srdci si vydobyla tak důkladně, že její stopu nikdy nedokážu zahladit. A můžu jen říct, že je pro mě těžké hodnotit jednotlivé části zvlášť, protože je to jeden jediný dlouhý neuvěřitelný příběh. Bylo by to jako hodnotit jednotlivé kapitoly knížky, a to já prostě nesvedu. Nejsem schopna Pánu prstenů nic vytknout, můžu jen doporučit podívat se na nesestříhané verze, protože i ty mají své kouzlo :) A i když příběh, slova, gesta znám skoro nazpaměť, bylo pro mě těžké nepodlehnout dvanáctihodinové pouti za zničením prstenu a nestát se na chvilku součástí příběhu.

• 9.4.2013  22:07

Víte, když jste pesimista, cynik, alkoholik, trpíte depresí a vaším denním chlebem jsou prášky, umění a orgazmus, musíte být tak trochu cvok. A kdo vám nejlépe porozumí? Vaše vlastní vymyšlené postavy, které jsou zidealizovaným alter-egem vašich příbuzných a přátel, manželek a milenek. A pokud tato komedie odkrývá něco z Allenova světa, tak to si tedy nedokážu představit. To musí tedy být pěkný kolotoč. Jinak chaotičnost mi k filmu vyloženě sedí, jen je ze začátku těžké se zorientovat mezi postavami skutečnými a "alleno-harryovskými". Nejvíce mě snad bavily scény ječících manželek a milenek, které na Harryho nezadržitelně chrlí své myšlenky plné vzteku, zklamání a hlavně pro mě malých vtipných hlášek ("A s mou pacientkou jebat nebudeš!"). Jsou to právě drobnosti, které mi na tomto filmu bavily. A film jako celek? Chaos, chaos, smích, úsměv, chaos, úsměv.

• 3.3.2013  12:21
    Mafiáni (1990)

Robert De Niro a Joe Pesci opět dokázali, že jsou výborná dvojice. Stejně jako v Casinu, Robert De Niro vzbuzuje respekt a máte chuť k němu vzhlížet. Joe Pesci je herec stvořený k hraní choleriků a agresorů. Ze začátku jsou detaily každodenního života obohacující, ale když Ray Liotta v poslední půlhodině filmu popisoval, co bude k večeři a jak to bude vařit, tak jsem si říkala, že už to je trošičku moc. I když možná je to právě ta obyčejnost všedních dnů promíchaná s mafiánským životem, která dává filmu šťávu. A hlášky "Jedna nebo druhá, všechny jsou to píči" (Ray Liotta) a "Já se každou noc usadím a ráno jsem zase volný" (Joe Pesci) mi uvízly v paměti. Po shlédnutí Casina i Mafiánů, volím život ve světě kostek a automatů.

• 1.3.2013  14:51
    Bídníci (2012)

Musím přiznat, že mi prvních pár písniček trvalo zvyknout si na zpívajícího Jackmana a Crowea. Zlom přišel, když Anne Hathaway zazpívala I dreamed a dream. Myslela jsem, že padnu na kolena a začnu brečet s ní. Další tíha na srdci přišla s písničkou On my own, kde tří hodinový déšť měl největší efekt. Při Do you hear the people sing? jsem si chtěla přes ramena přehodit červenou vlajku a hrdě se postavit vedle povstalců. A vše skončilo se srdce bolem trvajícím od Javertovi smrti po smrt Valjeana, kdy mi věta I'am ready Fantine totálně položila. Je to po dlouhé době, co mi žádný z hlavním herců nepřekážel a každý do toho dal celé své srdce. Jackman a Crowe jsou Páni herci a Anne Hathaway Paní herečka... A myslím, že malý Gavroche si musel svou roli neuvěřitelně užívat, protože i on určitě má srdce rebela :-)

• 12.2.2013  12:10

V této komedii mi chyběl humor...

• 12.2.2013  12:06
    Casino (1995)

Casino je výborný film, kterému se dá vytknout jedině délka. Bohužel to (z mého pohledu) filmu akorát uškodilo, protože jsem si musela dávat přestávky a přistihla jsem se, jak mu chvílemi nevěnuji pozornost. Jinak příběh je tak dokonalý, že v první hodině máte pouze chuť nasednout do letadla a vydat se směr Las Vegas. Hereckým výkonům se nedá nic vytknout. De Niro je vážně boss a myslím, že takhle by měl vypadat každý šéf. Pohled, kterému nedokážete uhnout a který vás přečte během vteřiny. Navíc ta lehkost, s jakou ztvárnil veškerý hněv, je dech vyrážející. Nedivím se, že Sharon byla nominovaná na Oscara, protože během tří hodin dokázala zahrát bohyni ovládající Las Vegas i trosku, která se nebojí přivázat své dítě k posteli. A Joe Pesci? Role této malé krysy se ujal se ctí :-) Možná že scéna s baseballovou pálkou byla trochu přepálená a méně ran by neuškodilo.

• 6.1.2013  15:05

Věřím, že kdybych Hobbita viděla před Pánem prstenů, byla bych naprosto nadšená a nevšímala bych si ani chyb ve filmu, ani digitálních zkratů. Ale nestalo se tak. Nedokážu pochopit, proč film, který byl natočen před více než deseti lety, je oproti Hobbitu tak digitálně skvělý a nepřeplácaný. Nějaké scény se jim nepovedli a mě to mrzí. Naopak trpasličí města jsou tak neuvěřitelně zpracovaná, že jsem měla pocit, jako bych tam právě stála. Při prohlídce Ereboru, kdy kamera padá a točí se jako splašená, se mi zamotává hlava a právě to na Pánu prstenů miluji a jsem ráda, že se to objevilo i v Hobbitu. Myslím, že Jackson mohl ubrat na vtipných scénkách, které ve většině případů přecházejí do neodpustitelné trapnosti, a soustředit se na jiné důležitější aspekty filmu. A hlavně nemusel vykrádat sám sebe. Scéna, kdy si Bilbo poprvé nasadí prsten, je příšerná. Naštěstí Glum se svou slizkostí a vychytralostí opět nezklamal. Naopak herec ztvárňující Thorina mohl ubrat na pohledech skrze obočí... Bojím se, co nás čeká v pokračování. Nechci, aby to dopadlo ještě hůř. Ale přestože mi film trochu zklamal, když začala hrát hudba z Pána prstenů, uvědomila jsem si, že se do Středozemě můžu vrátit alespoň díky první trilogii, která pro mě zůstává nepřekonanou.

• 25.12.2012  22:25

Vizuální ztvárnění filmu ve spojení se skvělou hudbou a výbornými hereckými výkony dělají z Pátého elementu velmi dobrý sci-fi film, který rozhodně neomrzí. Bruce Willis nezklamal, jako vždy. On vždy zahrání celou situaci a navíc tak skvěle, že mu to vždy naprosto věřím. A Gary Oldmanj je jako slyzák vážně skvělý.

• 25.12.2012  11:41
    Ed Wood (1994)

Jednoduše mi film o Edwardu Woodovi nebavil. Čekala jsem od Tima Burtona i Johnnyho Deppa mnohem víc. Burtonovo praštěné postavy zbožňuji, jeho fantazie a schopnost ukázat jeho svět ostatním jsou úžasné. Vždy mám chuť stát se na chvilku součástí filmu. Bohužel u Eda Wooda mi tento pocit naprosto chyběl. Koukat se na to dá, protože člověk chce vědět, jak to dopadne. Ale vše mi ve filmu bylo naprosto cizí. Žádná z postav se nedostala k mému srdci natolik, abych měla chuť se na film ještě někdy podívat. Možná jsem měla velká očekávání a jinou představu, a proto bylo těžké přijmout film takový, jaký je. Ale ne každý film se nám může líbit :-)

• 17.12.2012  19:24
    Sám doma (1990)

Už si ani nedokážu představit Vánoce bez Sám doma :-)

• 17.12.2012  19:00

Ocelová pěst mě naprosto šokovala svou skvělou animací. Vlastně až po skončení filmu jsem si pořádně uvědomila, že roboti nebyli skuteční, a zpětně mi dochází, že to je to hlavní, co v tomto případě oceňuji. Líbil se mi i konec filmu, který byl sice trochu klišé, ale nebylo to tak "stoprocentní" jako u jiných filmů tohoto typu. A Hugh Jackman je vážně neuvěřitelný herec :-) Nemůžu si pomoci, ale žeru mu každé jeho gesto.

• 16.12.2012  23:07

Až opadá listí z dubu mi nikdy nepřestane bavit. Další příběhy jsou lepší nebo horší, ale u mě právě tento vítězí... A ani kuře zadarmo nehrabe, pane Čupero! :-)

• 16.12.2012  23:03

Legendě o sovích strážcích se musí nechat jedna věc, která si tu čtvrtou hvězdu zaslouží, a tou je výborná animace. Příběh není nijak strhující, chvílemi si dokážete říct, co se stane a jak to dopadne, ale i přesto se na film skvěle kouká a máte pocit, že sovy jsou jako živé. Snyder si to zkusil a vlastně mu to i docela vyšlo, alespoň já si to tak myslím.

• 18.11.2012  18:44

To je tak, když někdo natočí dva podobné filmy ve stejný rok a navíc jim dá ten samý název. Pak se může stát, že si stáhnete ten špatný a než vám to dojde, máte půlku filmu za sebou a je Vám líto ho nedokoukat. A já si říkala, proč je to tak hrozné. Teď už jdu na tu Disneyovskou Mulan :-)

• 18.11.2012  18:34
    Aladin (1992)

Myslím, že Aladin rozhodně patří k nejlepším Disneyovkám. Je to originální, chytlavý, vtipný a hlavně "chytře romantický" ;-) Líbí se mi, že inteligence obou hlavních postav je vyvážená a ani jeden z nich není naivní. Prostě se o sebe umí postarat i sami. Hudba i animace jsou skvělé. Džin, koberec a opička se navzájem doplňují. Myslím, že tato pohádka by měla patřit mezi filmy, které rodiče dětem musí pustit!

• 18.11.2012  15:20
    Mentalista (TV seriál) (2008)

První série mi bavila, ale protahování příběhu s Rudým Johnem nemá vůbec smysl a akorát to člověka odradí. Po druhé sérii nemám chuť na Mentalistu dále koukat.

• 14.11.2012  22:44

Kráska a Zvíře na mě čekali už moc dlouho. Starou Disneyovu animaci mám strašně ráda. Vždy mi navodí atmosféru té pravé pohádky a já to jednoduše miluji :-) A vlastně nemám co více k filmu dodat, protože mi přišel naprosto úžasný. Taky bych doma chtěla mluvící hrnečky, svícny a hodinky.

• 14.11.2012  22:39
    Rebelka (2012)

Rebelku jsem si pustila, aniž jsem věděla, o čem vlastně příběh je, a můžu jen říct, že to akorát pomohlo :-) Neměla jsem žádná očekávání, takže mě film nezklamal. Ba naopak. Příběh mi přišel velmi originální, protože si momentálně nemůžu vybavit animovaný film, který by se zabýval vztahu rodiče a děti takovým způsobem. Navíc animace mi přišla naprosto perfektní :-) Kdo vytvářel vlasy Rebelky, ten si musel velmi vyhrát :-)

• 11.11.2012  22:25
    Revoluce (TV seriál) (2012)

První díl mi bavil, i když byl přeplácaný, ale druhý jsem asi ani nedokoukala. Chuť pokračovat mi přešla velmi rychle...

• 28.10.2012  20:52

To není sranda, to je provaz... Nikdy bych nevěřila, že mi tříhodinový western může bavit :-)

• 16.10.2012  20:00
    Go On (TV seriál) (2012)

Ještě mi v tom něco chybí, ale nevím co. Možná to časem přijde :-) Ale stejně se mi seriál líbí, je to taková pohodička. A Matthew Perry je prostě skvělý.

• 13.10.2012  22:17

Co má za problém? Chce být prezidentem... To je prostě výborný! :-)

• 13.10.2012  22:00

Zpívání v dešti mi velmi zahřálo u srdce a velmi překvapilo. Nečekala jsem, že se u něj budu tak skvěle bavit a že Donald O'Connor umí dělat tak výborné grimasy a pohyby. Jeden z nejlepších muzikálů. Taky bych si hned šla zatančit a zazpívat v dešti :-)

<< předchozí 1 2