Michael Jackson: Nedokončená show (2010)

Pro nezaujatýho diváka slušej dokument obsahující zásadní, zajímavý a neznámý fakta. Pro zaujatýho diváka (znalýho Michaela z bulváru jen jako pedofila s vybělenou kůží) dokument, který mohl v pár věcech otevřít oči a dát pomyslnou facku. Pro fanouška je to průměrnej dokument sice obsahující vesměs pravdivý fakta, ale taky několik zásadních bulvárních nesmyslů stále přetrvávajících v obecným povědomí. Není divu, když ho natočil bulvární novinář. Nutno ale uznat, že je to jeden z těch slušnějších a objektivnějších dokumentárních počinů a mohlo to dopadnout hůř.

Chromofobie (2005)

Můj první dojem byl rozpačitej, nejistej a první půle filmu zapůsobila neosobně, odtažitě, chladně. A to i přes to, že jsem měla v obsazení dva své koně (Ralph Fiennes!, Kristin Scott Thomas). Druhá půlka si to podstatně vyžehlila, když si dovolila být trochu víc hlubší a dokonce vypustit nějakou tu emoci. Kdybych ořezala působivej konec, skladbu Heroes a režisérčin cit pro obraz, byl by to průměr a ani Ralph by to nezachránil.

Paranormal Activity (2007)

Jistě, srovnávání se Záhadou Blair Witch se zde přímo nabízí a tvůrci si za to můžou sami. Já měla navíc tu smůlu (nebo štěstí?), že jsem napoprvé viděla starší verzi. Což mě přivádí k tomu, že pokud musel tvůrcům poradit změnu konce sám Spielberg, moc smyslu pro hororovou krásu v nich asi není. Když sami neviděli, jak stupidní je konec první verze. Škoda nafouknuté bubliny a skutek utek'. Protože jsem ale povaha labilní, bála jsem se obstojně. Což se u mě rovná průměrné zábavě.

Hanebný pancharti (2009)

Nejsem kdoví jakej fanoušek Tarantina, ale jeho styl se mi líbí. Tady víc než v jiných jeho filmech. Rozhodně nenudná (vzhledem ke stopáži), příjemná a správně "tak-akorát" Tarantinovská podívaná. S mnoha skvělými charaktery postav (a to nejsem ani kdoví jakej fanoušek Pitta), perfektním příběhem a navíc s výborným soundtrackem - tomu (a zvláště Bowiemu) patří má pátá hvězdička.

Pasťák (1968)

Jako člověk, kterej pracuje ve stejném oboru a prostředí, můžu jen tiše hlesnout: "Bravo." Realistický snímek s realistickým koncem (ač se to mnohým může zdát neuvěřitelný a přehnaný). Naštěstí to v realitě nevypadá až tak syrově a strašidelně, jinak bych asi dala výpověď. I když jsem si to v tomto případě užila.

Pojďte pane, budeme si hrát (1965) (seriál)

Dnes již klasickej pohádkovej počin. Nutno ale dodat, že jsem se těchto dvou medvědích kolegů jako malá spíš děsila a ani dnes to není lepší ...

Trailer for a Remake of Gore Vidal's Caligula (2005)

Dvě verze. Jedna bez Benicia(!), druhá s ním. Kterápak se mi asi líbí víc? Nutno podotknout, že mu to tady (slušně řečeno) maximálně sekne. A teď vážně ... kdyby se tahle perverzní show opravdu natočila, má zkažená duše by se tetelila blahem. Fajn úlet, potěšil.

Ticho (1969)

Hodnotím ne za provedení "filmu", ale pro odvahu, připomínku a poctu.

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Tenhle film je jedním z těch, který buď milujete nebo jimi opovrhujete. Kompromis je možný málokdy. A v tom je jeho kouzlo ... a taky v geniálním Beniciovi (kterýmu udělala tahle role v profesním životě peklo), skvělém Deppovi (na první pohled těžce přehrávajícím, ale on moc dobře ví, co, jak a proč dělá a hlavně koho hraje), úžasným soundtracku, nezapomenutelných hláškách a perfektních scénách. A pokud jste jedním z "vyvolených", dojde vám, že ono to tak opravdu funguje, všechno je tak, jak má být a jinak se to ani stát nemohlo. A mě tenhle výlet neomrzí. Navíc je tohle jeden z mála případů, kdy film předčil svou knižní předlohu. "I just wanted to carve a little Z on your forehead."

Obvyklí podezřelí (1995)

Geniální. Opravdu geniální. Ve svý jednoduchosti i vychytralosti. Kdysi jsem viděla v televizi, o pár let později na dvd a konečně si vše náležitě vychutnala. Mám ráda filmy, kde vám poslední vteřiny udělají chaos v tom, co jste si mysleli, že víte. Protože jste si to většinou mysleli špatně ... Kromě geniálního Spaceyho tady pro mě byli jako třešnička na dortu charismatický Byrne a mumlající Benicio (kterýmu tahle role neudělala nejlepší image).