Bílá hraběnka (2005)

Příběh působí komorně, smutně, intimně, pocitově a jeho pomalý tempo mi naprosto vyhovuje. Dýchá na mě zvláštní atmosférou, a i když ta je spíš negativní, tím hlubší mám z filmu pocit, i když s ostatními filmy Ivoryho se to asi srovnávat nedá. Ralph Fiennes(!) si tady zahrál pro něj netradiční roli a za něj dávám svou neobjektivní čtvrtou. Záměr se povedl - vzbudit lítost a melancholii. Jinak nesympatická Natasha Richardson nepřekvapila ani neurazila.

Auta (2006)

Mám ráda animovaný filmy i Pixarovky, ale tenhle příběh mě nějak zvlášť nenadchl. Fajn nápad, hezká grafika, příběh dojemnej, ale něco mi nesedlo. Možná jednotvárnost, která na mě dýchala z důvodu jednoty postav - všude samá auta, pro mě stereotyp. Jako oddechovka fajn.

Dr. House (2004) (seriál)

Celkem můj šálek humoru ... Sympatický nemocniční prostředí, případy z milovaný psychologie/psychiatrie, Houseův černej humor, narážky, špičkování, obrovské ego, upřímnost, uhrančivý oči a kouzlo osobnosti dělá svoje. Když ale člověk sleduje pár dílů po sobě, jiskra se nějak vytrácí.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

Trochu až moc optimismu, dokonalosti, lesku a podobných věcí typu "vše dobře dopadne a všichni jsou skvělí", ale tady je přesně můj šálek humoru. Vtipný a pohotový hlášky, kočkování se, urážky, narážky, vtípky, dodatky ... Tady se nenudím a dokonce i bavím.

JAG (1995) (seriál)

Trochu nablýskaný, přemrštěný a postupem času fádní, ale občas se ráda podívám na právě běžící díl. Některý případy jsou zajímavý a na Davida Jamese Eliotta se příjemně kouká, přiznávám. Oddychovka, pokud zrovna není k mání něco lepšího.

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

Tenhle seriál buď můžete a užíváte si ho, nebo ho nesnesete déle než pár minut a přijde vám trapně vulgární a sprostě trapnej, což asi bylo záměrem tvůrců. Patřím ke druhý skupině.

Gothika (2003)

Poprvý jsem se bála, podruhý skoro nudila a potřetí bude asi za rok. Průměrnej horor, kde mi "happyend" trochu nesedí, rozuzlení taky ne a konec taktéž (nemám ráda ty otevřený), ale nutno podotknout, že film má dobrou atmosféru díky pro mě temně sympatickému prostředí. Halle Berry ukázala, že se umí dobře bát a Robert Downey Jr.(!) je tady pro mě hlavním držákem zájmu.

Mrtvá a živá (1940)

Film ve mně zanechal hodně pocitů, skvělý provedení ve skvělých rukou. Atmosféra úžasná. Viděla jsem jen 1x, ale uvízl mi v paměti dodnes. Ale Hitchcock umí lépe.

Srdce je zrádná děvka (2004)

Šokující, syrovej, skoro pravdivej a mrazivej příběh. Dobrá režie, kamera, výtvarný vložky, scénář. Herecký výkony tak ryzí, že to chvílema ú§sobí skoro jako dokument. Snad nebylo malýmu Jeremiášovi v průběhu natáčení jakkoli ublíženo. Postupem času jeden z mých oblíbených "šokfilmů". Nutno ale podotknout, že od originální adaptace se film dost liší a společnýho mají vlastně pramálo.

Pavučina snů (2003)

Zajímavý vyobrazení, herecký obsazení i námět - ten mě zaujal nejvíc. Jakmile se ale na scéně objevilo ono mimozemské "něco", začínal pro mě děj a film postrádat větší vážnost a hloubku. Škoda.