Sám doma (1990)

Dvě hvězdy za moc hezkou vánoční atmosféru. Ale jinak jsem doufal, tak strašně moc celej film doufal, že tomu spratkovi někdo šlápne do úsměvu...a nic. Nemůžu zvýšit hodnocení, když hlavnímu hrdinovi přeju krutou smrt - a ona nepřijde... nejlíp na něj poslat žida Baribala s baseballkou.

Ďáblův advokát (1997)

snad nejlepší role Ala Pacina...nedovedu si představit lepšího ďábla. Démonicky okouzlující. Reeves i Charlize Theronová se taky snaží, ale tohle je jednoznačně Pacinův film. Scéna v kostele se svěcenou vodou se mi vryla do paměti snad nadosmrti

Maléna (2000)

Jen dvě slova: MONICA BELLUCCI. Tím je řečeno vše.

Sexy párty (2002)

Je to pitomost. Sem tam nechutná scéna, vtipy dobrý, horší i trapný, klišovitá postava indického studenta. Vlastně všechny postavy jednají jako šablony, ale co bychom od teenagerské komedie čekali, Felliniho? Ale Reynolds válí a toho frajera mu baštím, Tara Reidová je půvabná...

V moci ďábla (2005)

Velmi příjemně mrazivý film, z některých scén jsem měl husí kůži až za ušima. Některé scény byly mimořádně působivé, Emily byla zahraná strašidelně přesvědčivě, ale dojem mi lehce kazí formát "soudního dramatu". Bylo to tím pádem trochu jiné, měl jsem možnost vydechnout si v napětí, ale (a to filmy ze soudních síní s radostí můžu) soud do hororu pro mě nepatří.

Medvídek (2007)

Pokus Jana Hřebejka o "woodyallenovský" film, k němuž se tak hrdě hlásí, se moc nepovedl. Postavy, s kterými jsem se neztotožnil, vztahy, jež jsou povrchní a nepřesvědčivé. Je tam pár světlých momentů, ať jde o Menzela nebo nepřehrávajícího Macháčka, ale veškerý dojem z filmu byl pryč dřív, než skončili titulky. A to mi jednoduše nestačí.

Bazén (2001)

Krve dost, zábavných smrtí méně, ale vyvážila to luxusní vraždička Lindy Rybové, to jsem se smál ještě dlooouho po skončení filmu. Není to žádnej zázrak, ale bavil jsem se.

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Hloupé a trapné, včetně těch "narážek", jak se tu o nich pořád hovoří. Nepřekvapuje, že scénárista dělal i na Kameňácích, ten humor byl přesně v těch intencích. A Klus, to byla katastrofa sama pro sebe. Chvíli jsme měl pocit, že to má být degenerovanej šlechtic, ale prý ne. Pohádková tvorba těchto Vánoc byla fakt špatná, jestli tohle byl jeden z vrcholů.

Šejdrem (2008) (TV film)

Krutě realistický, ty postavy venkovských balíků jako kdyby vypadly z mojí rodné vísky. O to víc jsem celou dobu držel palce Trojanovi. Na to, že je to jen televizní film, vysoce nadprůměrný. A i toho Kluse jsem tvůrcům odpustil.

Černí baroni (2004) (seriál)

nebylo by to tak zlé, kdyby: majora Terazkyho nehrál Andrej Hryc a Kefalína Radek Holub; na celej seriál bylo víc peněz a všichni se nemuseli procházet mezi kulisama; a (souvisí s předchozí výtkou) je zarážející absence poddůstojníků. Je tam pár důstojníků a vojíni - ale poddůstojníci nikde...to bilo do očí od prvního dílu.