Andělské oči (1994)

Je velká chyba u každého Hrabala čekat Menzela. Klein se toho zhostil po svém - a podle mě hodně dobře. Až na Křížovy "andělské oči", ale znáte to, Klein si Kříže prostě obsadí, i když se tam vůbec nehodí. Ale Preiss, Adamovská, Abrhám, ti koncertují. K tomu nádherná nostalgie a vědomí blížícího se průšvihu osmačtyřicátého roku, jehož důsledky si v té době nikdo neumí představit, a tak je to ještě jako oslava plná lampionů, muziky a pohody. Když mám náladu, mám tuhle nostalgii moc rád.

Párování (2000) (seriál)

Porce kvalitního britského sitcomu o vztazích. Napoprvé mě to nadchlo, napodruhé už míň, ale pořád si to udrželo vysokou kvalitu. Prostě parta lidí, co si to tak vzájemně mezi sebou rozdávají a cedí suchý britský vtípky. S Přáteli to je podobnější než se zdá, charaktery některých postav si jsou dost podobný, ale humor je naštěstí skrz naskrz britský. A krom toho, co by Přátelé za Sarah Alexanderovou dali :-)

Kruh (2002)

Tak jako je Blair Witch Project nejpřeceňovanější horor 90. let, platí totéž o The Ring ve své dekádě. I když vím, že srovnávat Naomi Wattsovou s těmi třemi uřvanými mamlasy z lesa je na žalobu za nactiutrhání. Přitom The Ring začíná velmi nadějně - hutná atmosféra, psychosurrealistická kazeta, podivný úmrtí...všechno klape až do chvíle, než holka v blázinci ukáže Naomi Wattsové přesně na prstech, kolik zbývá. To mi šel mráz po zádech. Jenže od té chvíle pendolino odbočí na špatný výhybce, mění se v úzkokolejku a pekelně ztrácí šťávu. Dál je to jen směs předvídatelných scén, který nemůžou vystrašit, ani kdyby na to koukalo retardovaný dítě. A ten nejslavnější a nejznámější moment, jak Samara leze z televize - to jsem jen nevěřícně koukal a říkal si, to je jako vtip, ne? ale ne, dodnes se ta scéna s připomíná jako ta nej. Jenže je to jen degradace celýho filmu, alespoň příjemná záležitost se od té chvíle mění na kravinu. A tím zazvonil zvonec a pohádce o Kruhu jako hororu je konec.

Záhada Blair Witch (1999)

Možná nejpřeceňovanější horor své dekády. Má svou atmosféru, má i zajímavý (leč zdaleka ne tak originální, jak jsem se tu dočetl) nápad, řeku tekoucí dokolečka, to všechno je pravda...ale proboha, to je tak děsivá nuda! Tak jako horor nedělají JENOM lekačky, tak horor netvoří JENOM (navíc mizerná) atmosféra. Odporná hlavní hrdinka, kterou bych být jejím kolegou tou kamerou umlátil k smrti, je jeden, leč nikoli největší důvod nízkého hodnocení. Tím hlavním důvodem je, že se tam celou dobu prostě nic neděje. celou hodinu a půl, krom posledních několika vteřin! To přece nejde.

Ren a Stimpy (1991) (seriál)

to byl ale krásnej humus!

Soumrak mrtvých (2004)

Komici Pegg. Wright, Moran a Frost udělají zombie film, jak to asi může dopadnout? Podle očekávání: skvěle. Každému ten britský humor nemusí být po chuti, ale tady je tak silně neředěný, jako je čaj o páté. Šašek Pegg zahrál smolaře Shauna skvěle, orangutan Frost je sice občas trapnej, ale ukažte mi zombie film bez chybičky. Tvůrci si nádherně stříleli z médií, z bezduché společnosti, prolnuli to odkazy na starší tvůrce a filmy (po "jdeme si pro tebe, Barbaro!" jsem věděl, že tenhle film je navždy můj) a promyšlenými narážkami. V závěru jde ale do tuhého a přestává to být taková sranda - není to parodie, ale regulérní zombie film. A hlavně - co teda způsobilo, že se z lidí stávali zombie? :-D

Choking Hazard (2004)

Kdyby (některé) dialogy tak moc netrhaly uši, je to parádní jízda.

Tenkrát v Mexiku (2003)

Napoprvé zmatené, nepřehledné, spousta postav, každá něco chce; a stejně tomu všemu zmatku kraluje Depp. Napodruhé...ono to není špatný. Naopak. Jasně, Desperado to není a být nemůže, chybí třeba nějaký zapamatovatelný písničky (kterých je v Desperadu přehršel), Mariachi je velkou část filmu jen vyčpělej panák, ale: jak řádí Depp, to si ocenění zasluhuje; Willem Dafoe je ukázkovej padouch; Cheech Marin a Danny Trejo (ne)hrají jako vždy; dvojka Ruben Blades a Mickey Rourke je zábavná a hrozně dobře se poslouchá... vůbec to není guláš, jen si chce dát tu práci se na to podívat ještě jednou a uvědomit si, oč komu jde. Prostě "revoluce, tak jako volby, stojí spoustu peněz".

Žába k zulíbání (2002)

styl komedie, co mě vůbec, ale vůbec nebaví. Řečeno s Dylanem Moranem, Schneider celej film vypadá, jako kdyby měl v zadku násadu od smetáku a jezdil výtahem nahoru a dolu. Od této smutné zkušenosti se jeho filmům zásadně vyhýbám.

Kutil Tim (1991) (seriál)

Samotná postava Tima Allena je někdy hloupá, někdy směšná, někdy vtipná, a spolu s Alem v tý televizi byli i zábavní. Občas. Ale ti tři buřti (rozuměj jeho děti) mě otravovali, otravovali, otravovali...