Čistá práce (2008)

Keď patríte medzi tých, ktorí čakali nabúchaný, prestrelkový, akčný masaker, tak je vysoko pravdepodobné, že tento počin celí nasratí vypnete už niekedy v prvej tretine. Tento "dvojtvárny" krimi-thriller vás totiž v prvej polovici doslova uvoľní, ukľudní a vy si budete doslova vychutnávať túto štýlovo prebiehajúcu bankovú lúpež, ktorá keď sa ale úspešne zavŕši, donúti vás klásť si otázky ako sa táto bezstarostná atmosféra bude vyvíjať ďalej. Tu prichádza na rad druhá stránka mince, ktorá spočíva v nepretržitej tvorbe dramatickosti a napätia a vy úplne zabudnete na prvú tretinu filmu. Treba k tomu ešte prirátať slušnú hudbu, solídne herecké výkony a máte tak vyšší žánrový štandard zaručený. Nebyť napr. slabšieho dejového vyvrcholenia a podobných "detailov", v kľude by som dal 5 výstrelov, takto si musím vystreliť iba štyrikrát.

Irská odplata (2009)

Jeden pekný večer sa NICK TOW a NIGHTMARE89 ponevierajú Polusom, čírou náhodou zakotvia v jednej nemenovanej obchodnej sieti s elektronikou, kde ich zaplaví vlna akciových filmových DVD.... Súčasťou tejto záplavy bol aj snímok Perrier´s Bounty, o ktorom som dovtedy nemal ani páru. Vzhľadom na obsadenie, názov, obsah a pochopiteľne spomínanú cenu sa teda ocitol spolu s niektorými ďalšími titulmi v mojich chápadlách... Moje očakávanie by sa dalo charakterizovať ako mix napätia,dynamiky "Harry Brown"-a, spolu s atmosférou "V Bruggách" a dialógmi "Pomáhať a chrániť". Nakoniec sa naozaj jednalo o akísi mix vyššie uvedených aspektov, lenže problém bol v tom, že pokiaľ v spomínaných snímkoch boli tieto prvky jasnými charakteristickými črtami a nosnými piliermi týchto filmov, v tomto prípade mi všetko (scenár, dejový spád, napätie apod.) prišlo jednoducho priemerné. Jediné, čo vyčnievalo, bola skvelá hudba Davida Holmesa, ktorá spolu s mojou slabosťou pre herectvá Gleesona s Murphym spôsobili, že dávam 3* (65%).

Svatý boj (2001)

Absolútne najlepší snímok s problematikou nacisticko-rasistickych prejavov a názorov. Nič lepšie som doposiaľ nevidel.

Kult hákového kříže (1998)

Keď som videl Svätý boj (The Believer), nechápal som ako skvele sa dá interpretovať problematika nacistickej ideológie v spoločnosti a hneď som ho odporučil mnohým svojím známym aby sme túto otázku aj náležite prediskutovali. Po zhliadnutí KHK som si bol tiež vedomý kvalít tohto filmu, no nadšenie aké som mal z "Believera" sa tentokrát nedostavilo v potrebnej miere (5*). Štyri "frčky" sú ale doma.

X-Men: První třída (2011)

Ako fanúšik X-Menov som bol na tento prequel hodne zvedavý a výsledok rozhodne prekonal moje očakávania. Jednoducho po všetkých stránkach skvelo zvládnutý film, ktorý musel uspokojiť potreby každého filmového gurmána (a nielen "X-Men-istov"). Podľa mňa Matthew Vaughn natočil zatiaľ v rámci X-Menov majstrovský kúsok!

Hurikán v ringu (1999)

Večne aktuálna téma rasizmu spolu s legendárnym prípadom Rubina "Hurricane-a" Cartera sú už sami o sebe hodne potencionálnym námetom na filmové spracovanie. Výsledok rozhodne nesklamal a ponúkol skvelý filmový zážitok. Sú jednoducho filmy, o ktorých sa lepšie premýšľa ako sa na ne pozerá. V tomto prípade platí, že na tento film sa skvele pozerá a rovnako dobre sa o ňom aj premýšľa.

Evoluce (2001)

Typický "oddychovkový" filmík, ktorý sa na nič nehrá. Keď neviete zaspať, je to vaša jasná voľba. Zaspíte jak Schwarzenberg.

Všemocný (2011)

Musím povedať, že film spočiatku šlapal ako NZT a bol som zvedavý, ako tento trip vyvrcholí a dopadne. Lenže od druhej polovice to išlo dole z kopca a to, čo sa na začiatku zdalo ako NZT, dopadlo ako petržalské seknuté piko. Škoda.

Smoke (1995)

Tento poviedkový snímok s vynikajúcim Keitelom je jasným dôkazom toho, že práve v obyčajných ľuďoch je skryté čosi veľké.

Americký gangster (2007)

Pokiaľ ste fanúšikom gangsteriek tak si otvorte fľašu whisky, zapáľte cigaru a vložte do DVD-prehrávača tento film. Ak máte radi thrillery, urobte to isté. Ak máte radi kvalitné filmy, urobte to tiež. A Ak máte radi teenagerské trháky, poprípade mexické telenovely alebo večerné seriály z produkcie TV JOJ resp. Markízy, CHOĎTE DO PRDELE!