• Fantasy

Smrt ve tmě (2016)

Není vždy zvykem, aby horor vyvolával otázky. Například co má dělat s osudem teenager, který žije ve městě, kde žije třetina lidí pod hranicí chudoby, kde je velká nezaměstnanost, ze škol vychází pologramotní a když má člověk neštěstí na špatné rodiče (což se v takovém krachujícím městě většinou stává), cesta ze začarovaného kruhu skoro neexistuje. Přestěhovat se? Za co? Navíc s mizerným vzděláním, tudíž i nemožnostmi jak se uplatnit na prac.trhu. Člověk už má špatné návyky, je zdeformovaný prostředím, přežijí jen nejsilnější s jistou dávkou egoismu. I zvrácené jednání pomateného, osudem trápeného staříka se dá "pochopit", i když mu ve filmu zrovna nefandíte. Svým způsobem se dá litovat. Ale to už je námět spíše na zcela jiný žánr, tak zpátky k hororu.- I když se dá jednání postav pochopit, stejně je tam několik těžkopochopitelných situací. Holka, která si prošla peklem,je pomlácená a v šoku, tvrdošíjně podstupuje další rizika kvůli penězům a nechce opustit peklo , v němž se nachází. Pouhý kriminální kamarád-spíše známej -pro ni oddaně a opakovaně nasazuje z posledních sil život, i když s jejím jednáním tak úplně nesouhlasí. Mlaďoši se snaží celou noc dostat z domu a když najdou klíče, zavřou v neobydlené čvrti za sebou dveře a vrací se zpátky dovnitř, aby za chvilku zase narychlo odemykali, jde jim přece o život...Nevidomej stařec se pohybuje po domě rychlostí světla a má až nadpřirozené schopnosti, i když divák vezme do úvahy, že býval vojákem. Vzteky nepříčetný pes zazobaného staříka je tak vyhládlej, že skočí po špeku s uspávacím sajrajtem a usne pokojně jak mimino (jak znám pejsky, takovéhle házení přes plot by vzteklouna naopak ještě více vydráždilo k útoku)...Scéna se psem v autě ke konci filmu vyvolala dokonce (tvůrci dozajista nezamýšlený) smích, úsměšek. Dcera chce odjet s nezletilou sestrou do jiného města a tam ji vychovávat, no nevím, nevím, jestli se to nedá kvalifikovat spíše jako únos dítěte?- Když se přes podobné přenesete, můžete se bavit. Já čekala nářez a byla jsem kvůli vysokým nárokům kvůli supernávštěvnosti, recenzím a ukázkám, lehce zklamaná. Ale dobré tři čtyři hvězdy i návštěvu kina si to dle mého přesto zaslouží, přese všechno je to slušná práce a jsou tam věci k přemýšlení, ne jen další bezduchá vyvraždovačka.

Pevnost Boyard (2016) (pořad)

Ženské měly podstatně těžší disciplíny. Ono jen boxovat do boxovacího pytle jako Prachař nebo stát v kukani jako Leichtová, kde jsou nejdřív jen mraky masařek, pak na Vás každou chvilku ze stropu sypou exotické brouky a ve vlasech se promenáduje kdovíjaké hmyzí obří monstrum, do toho tělem šlehá had a ještě musíte luštit zakódovanou otázku a odpovídat do telefonu jak se vám daří, když vám přitom mouchy lezou do úst, to byl docela mazec,masakr, ani sem se té pitomosti nestačila zasmát. Klobouk dolů před statečnou herečkou, já bych to nedala. -Fanoušek tohohle soutěžního pořadu jsem nikdy nebyla, naposledy jsem se dívala na show asi před dvaceti lety, přesto jsem se tentokrát celkem poklesle bavila. Dokoukala jsem do konce prvního dílu s chvilkami pobaveného napětí. Není to můj šálek kafe, nicméně show není nezdařilá.

Rapl - Nástřel (2016) (epizoda)

Za každý seriál, který se čímkoli vymyká běžné rutině hvězdu navíc. - Čermáka jsem měla v oblíbených hercích jako jedna z prvních a jsem ráda, že počet jeho fanoušků stoupá. Z osobních důvodů.

Zkáza krásou (2016)

OJOJ, jak nadnesený a legrační název filmu. Další krasavice, které se podařilo díky vztahům, sňatkům a krásou udělat kariéru a vybruslit z každé šlamastyky se na jednu stranu vychloubá, jak jí obdivovali mocní muži co se vepsali do dějin a díky kráse, o níž otevřeně mluví, měla dveře světa dokořán, přesto jí podle názvu krása přinesla "zkázu"a byla nesmírným břemenem. Jestli jí něco přineslo zkázu, pak jedině to že neuměla vše správně vyhodnotiti - viz odmítnutí hrát v Hollywoodu. Nevím co to je za pokryteckou manýru. Inteligentní lidé si stěžují, že trpěli intelektem, krásní, že jsou postiženi vzhledem, bohatí že trpí svým bohatstvím, raději by byli prostými lidmi, třeba toaletářkami, že.Za chvilku se snad začnou litovat zdraví, že nejsou invalidé, atd. Každá žena dělá co může aby vypadala, což má samozřejmě převažující výhody, ale v rozhovorech se slavnými celebritami, které kariéru vystavěli na vzhledu je to břímě, které se nedá ani unésti. Na obranu Baarové, ta si však na krásu v dokumentu nestěžuje, to za ni udělali tvůrci, ta jí spíš oplakává ve stáří. Otázka k zamyšlení: její sestra Zorka tak fotogenická nebyla, měla z hezčí i úspěšnější sestry komplex a měla mnohem nešťastnější život. "Zkáza krásou" je fakt naprosto falešný, směšný, ač nadnesený výrok. No nic. Herečku mám navzdory všemu ráda, ač dost kontroverzní osobnost. Dokument má plus - dobovou atmosféru. Nového moc nepřináší, snad jen to, jak herečka hovořila v pokročilém věku, byla poněkud povrchnější a nic špatného podle svých slov neprovedla. Pár momentů je úsměvných (komunisti si z jejich roztavených filmů udělali krém na boty, aby ukázali, jak je sláva pomíjivá). Ne. Sláva u každého pomíjivá není. Baarová zůstane jednou provždy mezi našimi nejslavnějšími herečkami.

Věra 68 (2012)

Dokument o adorované Věře bych ohodnotila o bod více, kdyby se v něm zúčastnění nesnažili "uvést na správnou míru" selhání jejího syna. Objektivitu, prosím. Lze dohledat na internetu, jak se neštěstí přihodilo. Syn Čáslavské svého otce jistě nechtěl úmyslně zabít, ale zdaleka to z něho nedělá nevinnou oběť justičního omylu. Nad úspěchy paní Čáslavské lze žasnout a obdivovat je, to však neznamená, že lze v dokumentu přehlížet nepohodlná fakta. Buď o neštěstí neměli vůbec hovořit nebo popsat pravdivě- z více stran -jak se nehoda s vystupňovanou synovou agresí odehrála (zesměšňování, úmyslné zničení otcova auta, pak rána pěstí do hlavy, která vedla ke kómatu...). Těžko se mi to píše, ale napsat jsem to musela. Je mi to líto.

Sebevražedný oddíl (2016)

Nechala jsem se zlákat upoutávkou na film. Už po pár minutách jsem ale věděla, že tohle bude velkej průser. Několikrát jsem chtěla během promítání odejít. Příšerná, podřadná záležitost. Nic proti kýči a akčním věcem, které se někdy můžou i povést. Ale tohle prostě ani náhodou!!! Jedna hvězda za Margot, která občas bavila. A to bylo sakra málo! Záhadou zůstává, čím mohl Margot-psychiatričku, kterou herečka působivě hrála, zaujmout v kazajce sešněrovaný, totálně necharismatický, asociální naivní magor s černejma zubama Joker a dovést jí až k tomu, aby mu na uzavřené oddělení propašovala kulomet a byla mu ještě k tomu od začátku bezvládně obdivně oddaná. O něho by si v reálu neopřela kolo ani psychouška chronička ze stejného psycho oddělení. Joker má být asi geniální manipulátor, který si s ostatními lidmi díky nadpřirozeným schopnostem dělá co chce, ve filmu se ale chová jako ztroskotaný chudák bez schopností. Vystřižené scény, které neprošly do kin, by tuhle hovadinu možná částečně vysvětlily. Děs běs, fakt. - P:S: Osobně bych dala větší prostor nejcharakternější postavě, muži s plameny. Mohlo to být zajímavější, pohnutky postav a jejich jednání jsou nedotažené a často nesmyslné, i na komiks příběh.

Mládí (2015)

Místy vtipné, ne úplně hloupé, oblíbený Keitel, atd., asi by se i jiné přednosti daly najít, ale co naplat, nudné, ukrutně pomalu plynoucí, tohle mě tedy navzdory všemu totálně emocionálně minulo. Nejraději bych napálila jednu hvězdu, ale "svědomí" mi říká, že tak malé hodnocení si to objektivně řečeno nezaslouží. Subjektivně: brr, nesedlo mi. Jo, a těch zazobaných starců, oslabených věkem, ale užívajících si s úžasnými přáteli a financemi co se dá, už poslední dobou taky bylo dost, už je to docela klišé. Navenek hudrají, ale tragicky se nemají... příjde mi to povrchní a odtržené od reálného života běžného seniora.

Komorná (2016)

Narazit v poslední době v kině na výtvarně krásně vybarvený film, který není víceméně brak, kýč, nuda, infantilní nebo akční flákota, to je umění samo o sobě. Po dlouhé době jsem se u něčeho:1. nenudila, 2.film nabízel víc než vizuální pokoukání či 3.psedofilozofování, které stejně nic objevného nepřináší. Film má mít erotickou atmošku,pro mě ne zcela silně úplně strhující, přesto má svoje působivé kouzlo. Úhel pohledu, realita a perspektiva podaná třikrát jinak dávkovaná do třech různých kapitol. Nejdřív se díváme očima komorné v zoufalé situaci, osamocené šlechtičny, která nemůže nikomu věřit a nakonec sňat.podvodníka a mizery, který ví, že v jeho pochybném prostředí se naivita, soucit a láska trestá dokonce i smrtí. Jen více podobných filmů, na které se dá koukat, aniž by člověk čekal na závěrečné titulky a litoval ztráty času a peněz. Když můžete něco ze zápletky předvídat a stejně nejde o nezáživný příběh, je to na dnešní cinema poměry výhra. Film navíc odlehčuje nadhled, humor a s ní související nápověda, že ničemu v životě se pro jistotu nemá hned věřit, ani brát smrtelně vážně. - A když už jsem u té důvěry... Největší výtku mám k tomu, že pohádková pointa filmu mě nepřesvědčila. Na šťastné konce u ztracených existencí nespoléhám, pokud se líbivé konce neodehrávají jen v něčí zoufalé fantazii. Ale kdo ví. Možná to byl záměr tvůrců ???

Velmi nebezpečné známosti (1999) odpad!

Nebezpečné známosti naprosto obdivuji, ale tohle je naprosto, naprosto zpackaná přiblblá kokotina. Neuvěřitelné, nelze to dokoukat.

Láska na kari (2014)

Povrchní filmy, v nichž se převážně jenom vaří a postavy navíc náhle změní své postoje lusknutím prstu, mě fakt moc neberou.