Casshern: První samuraj nového věku (2004)

Casshern chce ohromovat a alespoň v mém případě se mu to povedlo. Podle zdejších hodnocení to nesedne každému, ale jestli máte rádi anime či nezvyklé audiovizuální sci-fi žranice, tohle je film pro vás.

Vládci vesmíru (1987)

Dnes už je to spíše komedie. Trapná režie, trapní hereci, trapné masky, triky, kostýmy atd., ale stejně jsem se u toho bavil daleko více než u většiny současných béček.

(1998)

Napodruhé zvedám na čtyři, u některých filmů se vyplatí dát jim ještě jednu šanci. Matematika, šílenství, deprese. Prvotřídní psycho.

Můj soused Totoro (1988)

Nádherný animák pro celou rodinu, plný hravé dětské fantazie a laskavého humoru. Miyazaki je Disney východního světa.

Denní hlídka (2006)

O chlup slabší než první díl, méně konzistentní a více "divoké". V ději jsem se hodně ztrácel, ikdyž jsem četl knížky. Nicméně stále je to v rámci filmové fantasy originální, díky ruskému prostředí zajímavý počin, který se vyplatí vidět.

Sindibád: Legenda sedmi moří (2003)

Akce, napětí, dobrodružství, kupa mýtických příšer a nádherná vizuální stránka. Kdo by to byl řekl, že nejlepší Sindibád bude ten animovaný od Dreamworks.

Okrsek 13 (2004)

Okrsek 13 je povedená non-stop akční jízda od začátku až do konce plná hlášek (určitě doporučuji francouzský originál, žádný dabing) a s minimálním dějem, a pokud nečekáte nic víc, budete se skvěle bavit. Já se bavil a to jsem od filmu čekal jenom to nejhorší, vzhledem k faktu, že to produkoval Luc Besson...

Howlův kráčející hrad (2004)

Napopáté už za pět. Mezi nejpovedenější Miyzakiho díla Howla neřadím, ale stále jde u úžasnou, imaginární jízdu plnou neuvěřitelné fantazie a nápadů, které by běžně vystačily na pět filmů.

Crash (2004)

Má to své momenty, ale jinak mi to připadalo jako nevýrazné řadové drama s vykonstruovaným scénářem a emocemi za každou cenu. Na takových 21 gramů to nemá ani náhodou.